Display Negativ

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Am sa incerc si eu sal schimb pe negativ masina este din 08/2008 sper sa nu se vada cum se vede la straulea.
    Duster 4X4 1.5 dci 110 magarusisigpic

    Comment


    • #32
      Lipiciul se curata mult mai usor cu alcool izopropilic. Mie prima oara mi-a luat cam 15-20 dar nu am fost atent si am ciupit putin folia.

      Bordul e tot din 2006 - iulie.
      Attached Files
      GL-22-TOF

      Comment


      • #33
        tvstar1: cine-i straulea? :P
        danielliviu: alcolul izopropilic nu e chiar ieftin, deci nu foarte accesibil. dar sunt convins ca as fi curatat mult mai usor cu el si probabil nu matuiam folia de plastic.
        Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

        Comment


        • #34
          Alcoolul izopropilic e undeva la 15 lei / litru. Avand in vedere proprietatile si gama larga de utilizari, nu mi se pare prea scump.

          Si cu folia intoarsa exista 2 cazuri: lasata pe aceeasi parte pe care a fost si doar rotita la 180 de grade, sau intoarsa pe partea cealalta. In una din aceste situatii se vad caracterele urat, dar in celalalt mod se mai atenueaza putin. Parca asa tin minte. Si nu trebuie stranse prea tare suruburile de la display.
          GL-22-TOF

          Comment


          • #35
            Cristi ma bucur ca ti.a iesit pana la urma
            sigpic

            Comment


            • #36
              azi 01.01.11
              Attached Files

              Comment


              • #37
                Cristi iarasi ti-ai schimbat numele asa cum il ai acum este mai bine..
                )

                Alchol izopropilic se gaseste si la cantitati mai mici de exemplu 150 sau 250 ml la magazinele ce vand piese electronice.
                Last edited by tvstar1; 1 January 2011, 20:45. Reason: Automerged Doublepost
                Duster 4X4 1.5 dci 110 magarusisigpic

                Comment


                • #38
                  nu stiu de ce stiam eu de 100lei un litru de alcool izopropilic.
                  azi tocmai mi-a spus cineva ca cel mai usor de curatat acel lipici este uleiul de floarea soarelui. dupa curatare trebuie doar sa degresezi sa nu mai ramana deloc uleios. e o chesti, nu? sau chiar margarina.
                  ia ui si la plictisitul de leu16, s-a plictisit si el
                  Last edited by crististreulea; 1 January 2011, 21:38.
                  Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                  Comment


                  • #39
                    pai tu n-ai vazut ca multi curatau lipiciul cu margarina ?
                    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                    Comment


                    • #40
                      La treaba cu ulei sau margarina nu m.am gandit nici eu eu am avut un alcool sanitar, dar nu de pe piata (e mai "tare" decat cel de pe piata), si folia am curatat.o foarte usor, mai multe batai de ca mi.a dat display.ul, insa pana la urma a iesit
                      sigpic

                      Comment


                      • #41
                        pentru a sterge siaplay-ul putti folosi alcool izopropilic...functioneaza perfect si nu necesita pra mault efort...folia recomand sa o suratati cu o carpa moale sub un jet de apa calda50-70 grade...merge perfect asa..
                        Viteza Ucide ... Conduceti cu prudenta !!!
                        sigpic

                        Comment


                        • #42
                          ceva nu sa specificat insa ,folia trebuie lipita iar inopoi dupa ce o inversam ???
                          Duster 4X4 1.5 dci 110 magarusisigpic

                          Comment


                          • #43
                            nu trebuie lipita...doar o fixezi sub display...cand veti strange suruburile solia va sta cum trebuie ...
                            Viteza Ucide ... Conduceti cu prudenta !!!
                            sigpic

                            Comment


                            • #44
                              Multumesc chelull pentru raspuns azi ma apuc pane vine popa dupa bani astia sant ca bancile.
                              Duster 4X4 1.5 dci 110 magarusisigpic

                              Comment


                              • #45
                                Mare grija la cutter sa nu zgariati folia.
                                Si pentru tvstar.... opreste soneria.
                                ECUFix
                                Please don't visit my homepage!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google