Display Negativ

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • am curatat si eu si nu mi se mai vede al treilea si al patrulea nr .care ar putea fi cauza

    Comment


    • buretele ala nu.si mai face treaba cum trebuie, ori nu ai strans bine cele 3 surubele de la display, ori ai reusit sa bulesti buretele (insa nu prea cred ca ai avea cum) daca totusi l.ai bulit, am eu unu.
      sigpic

      Comment


      • are cineva o foitza de display sa mi dea ? vreau sa il fac la loc pt ca ma rupe la ochi noaptea

        Comment


        • daca pote sa ma ajute si pe mie cineva cu cauciucu al de la display

          asta e id meu nicu_rcn , robertf93
          Last edited by loganfrc; 15 May 2011, 15:05. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • Am un display normal, altul fara folie, am si burete, cui ii trebuie ceva sa ma sune la 0735336553
            sigpic

            Comment


            • si eu am un burete ptr display dar cred ca nu merita osteneala cu posta daca erai mai aproape...ti-l dadeam gratis
              sigpic

              Comment


              • am montat si eu un display negativ original si am urmatoarea problema l-am avut pe albastru si atunci cand pun pozitile se stinge aproape de tot. oare de ce???

                Comment


                • Salut.
                  Probabil sunt prea slabe ledurile,acest display fiind mai inchis si nu mai da voie luminii sa treaca la fel de mult ca la primul.
                  Ai verificat si seara?Cum se vede?
                  Numai bine.
                  Un Logan----YNG-----
                  Numai bine.

                  Comment


                  • l-am facut pe alb si seara se vede binisor dar in schimb ziua daca pun pozitile nu se mai vede nimic. acum ce tine de leduri nu stiu ce sa zic sunt mai multe feluri.....imi recomanzi ceva anume......
                    multumesc

                    Comment


                    • Un display negativ o sa se vada bine ziua (cu pozitii aprinse) doar daca este iluminat de rosu sau portocaliu. Pe alb si albastru nu o sa se vada bine, contrastul este prea mic.
                      Dupa mai mult de 1 an cu display albastru negativ m-am obisnuit sa-l citesc usor si ziua.
                      GL-22-TOF

                      Comment


                      • la mine se vede foarte bine si ziua cu pozitiile puse (albastru negativ)
                        in schimb cand aveam folia intoarsa, e adevarat ca ma chioram la el, acum am display negativ de fabrica si se vede ok
                        sigpic

                        Comment


                        • poti sa pui ceva poze si totodata da-mi si mie un sfat........sa fie de la leduri? si eu am cadranele albastre si as vre si ecranul sa fie la fel (acum am luminat cu alb)

                          Comment


                          • o sa pun poze diseara cand ajung acasa, foarte posibil sa fie de la leduri, pentru ca am uitat sa specific, eu am leduri de intensitate (super bright parca se numesc)
                            sigpic

                            Comment


                            • pe astea de aici le.am folosit (daca nu ma insel), dar culoarea albastru
                              si am revenit si cu poze si cu pozitie si fara
                              Attached Files
                              sigpic

                              Comment


                              • pai si nu il vezi deloc ziua ???
                                eu l-am facut pe negativ dar nu am schimbat ledurile de la LCD si se vede ziua doar din locul soferului de la pasager nu se vede clar se vede k si cum ar fi stins\
                                mie imi place cum ti-a iesit pe albastru urmeaza sa il fac si eu
                                loganist fara permis

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google