Distanta franare 100-0 km/h Logan cu ABS ???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    eu am preference fara ABS. cu cauciucele stock kormoran e jale pe ud si nasol pe uscat. simti ca nu te ajuta frina cind ai mai mare nevoie de ea.
    am pus 205/55/16 good year. la prima bruscare de frina am muscat din volan. nasoala senzatie .
    am condus golanu unui preten care are ABS si cu michelin stock. cind am bruscat frina, a intrat ABS-ul si m-au cam trecut transpiratiile.
    chiar vreau sa testez distanta de oprire de la 100km cu:
    - good year-ul ce am acum
    - kormoran 185/65/15 profil V de iarna
    - un ABS a lu' pretenu' michelin stoc
    nu prea curind. pina nu da frigul nu pun rotile de iarna sus. lene mare sa le pun doar pentru un test
    Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

    Comment


    • #17
      Si eu am avut emotii prima data cand am bruscat frana (cu ABS) mai ales ca avea si trancanitul al specific dar ochiometric pot sa spun sigur ca distanta de franare a fos mai mica decat la un non-ABS.
      Cel mai lent 1,6 8v

      Comment


      • #18
        kormoranurile pe uscat nu-s asa rele, dar pe udeala e jale mare. Sunt niste cauciucuri medii, accepatbile, fara mari pretentii. Dar imaginati-va sa aveti kormoran la un Logan cu ABS, hm...ar ''intra'' ABS-ul destul de repede....

        Comment


        • #19
          Astia de la Dacia se pun cu mine...
          Exact acleasi raspuns ca cel primit Octavian, tot de la acelasi consilier.
          Ciudat, nu?

          As dori sa dea fiecare cate un mail la Vocea Clientului, sa intrebe aceeasi chestie, cu distanta de franare la Loganurile cu ABS si fara ABS. Sa vedem pana cand o sa trimita acelasi raspuns. Si sa se sature si ei si poate dau si noua datele alea, ca doar am luat masina de la ei si nu stim nici macar in cati metri franeaza. Cine trimite mail, il rog sa scrie si aici ca a trimis mail, si dupa ce vine raspunsul sa-l posteze.
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • #20
            direct link de trimitere a mailului
            am trimis, astept raspuns.
            ps: am precizat si urmatorul lucru in mail: Un raspuns genul "Referitor la intrebarea dumneavoastra, va comunicam faptul ca nu detinem informatia solicitata." nu este satisfacator.
            Last edited by crististreulea; 6 September 2007, 07:39.
            Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

            Comment


            • #21
              raspunsul a venit prompt
              "Urmare a mesajului dumneavoastra din data de 06.09.2007, dorim sa va comunicam ca informatiile solicitate sunt confidentiale, acestea sunt oferite de catre producatorul Dacia numai institutiilor abilitate pentru omologarea vehiculelor."
              mi-e mi-a raspuns Elena Ponea
              deci o dau astia de gard de nu ne vedem. auzi la ei, informatii confidentiale )
              habar nu au de rezultatul acestui test, deci pentru ei e confidential din moment ce nu au aceste date )
              Last edited by crististreulea; 6 September 2007, 10:28.
              Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

              Comment


              • #22
                Nu va mai bateti capu .. ca cei de la Logan nu va vor raspunde la intrebarea asta chiar daca da-ti 100 de mailuri ..."dorim sa va comunicam ca informatiile solicitate sunt confidentiale" deci e mai mult decat clar...daca totusi vreti sa aflati am eu ruleta si mergem si ii dam niste teste ) loganului..cine se ofera ???

                Comment


                • #23
                  Mersi Cristi. Astia chiar isi bat joc de noi, pana acum ziceau ca nu le au, acum zic ca sunt confidentiale. De fapt ei le au, dar e destul de mare distanta aia si nu vor sa ne dea datele.
                  Cel mai nou proiect auto din România!
                  Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                  Comment


                  • #24
                    care stiti se gasesc in comert discuri de frana sport ce s-ar potrivi pe logan ?

                    Comment


                    • #25
                      Da, vezi la Brembo, parca se potrivea un model, nu mai stiu exact care.
                      Cel mai nou proiect auto din România!
                      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                      Comment


                      • #26
                        Originally posted by Jonivip
                        care stiti se gasesc in comert discuri de frana sport ce s-ar potrivi pe logan ?
                        vezi aici spune ca ai citit pe LoganClub
                        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                        Comment


                        • #27
                          Ce belea sunt astea Brembo si nus scumpe...cred ca sunt mai ieftine ca astea de la logan cumparate de la dealeri
                          [img]http://www.***********.ro/images/3-3960ron-rnktr-kit_frana_285mm_disc.jpg[/img]

                          Comment


                          • #28
                            Inuman !!! Ma duc sa-mi caut pistolu' ! Informatii confidentiale...E prea mult pt mine, dupa lucru am sa beau o bere si am sa cuget la treaba asta...auzi tu....informatii confidentiale...

                            Comment


                            • #29
                              Ok, hai ca vreau sa dau un mail undeva mai sus, un director ceva, daca imi da cineva adresa de mail a unui director de la Dacia, sau director de vanzari eu ii trimit un mail. Sau poate chiar in Franta sa dam un mail...
                              Cel mai nou proiect auto din România!
                              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                              Comment


                              • #30
                                Am dat si eu un maill , dar leam spus sa nu imi dea raspunsuri de genu (nu stim , nu avem , confidentiale etc) sa vedem ce raspuns o sa primesc(daca primesc).
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google