distributie logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cunosc cateva cazuri cu distibutia picata in mai putin de un an, dupa ce a fost montata in service-ul celor de la Norauto.
    Eu nu as merge pentru operatiunea asta la ei.
    If it ain't broke, don't fix it!

    Comment


    • mihai007, cumpără-ţi singur kitul de distribuţie şi pompa (140+175=315lei; exemplu daciash0p) şi du-te la Dacoserv Sălaj, manopera e 240lei. Total 515lei. Dacă iei pompa de apă (Hepu) de la magazinul de pe M-ţii Carpaţi, ieşi chiar mai ieftin, cu 15lei. Nici eu nu aş face distribuţia cu piese sau manoperă Norauto.
      sigpic

      Comment


      • Poate ii pui la total si accesoriile.
        Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

        Comment


        • Macar cureaua accesorii. Si niste antigel.

          Comment


          • La Amg Pantelimon iar ar fi promotie , pana la 1 noiembrie. Distributie + accesorii + manopera 900ron . Fara pompa de apa . M-au sfatuit cei de la service ca pompa de apa sa o schimb la 160.000km , momentan am 83.000km si ma aproprii de cei 4 ani in cateva zile ....

            Comment


            • Oricum, norauto eu 3 fransize in bucuresti, nu cred ca e ok sa-i bagam pe toti in aceiasi oala. Eu unul am boala pe aia de la Titan.

              Originally posted by Nimeni View Post
              La Amg Pantelimon iar ar fi promotie , pana la 1 noiembrie. Distributie + accesorii + manopera 900ron . Fara pompa de apa . M-au sfatuit cei de la service ca pompa de apa sa o schimb la 160.000km , momentan am 83.000km si ma aproprii de cei 4 ani in cateva zile ....
              Nu e doar la ei, e in toata reteaua Dacia
              Last edited by einstein1984; 21 October 2013, 12:55. Reason: Automerged Doublepost
              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

              Comment


              • Corect, am omis antigelul 3 l × 17 lei = 51 lei şi 3 l apă distilată. Cureaua de accesorii nu este obligatoriu de schimbat deşi manualul spune că da, exceptând cazul în care e vizibil uzată sau a depăşit 60000km/4ani. De asemenea, rolele nu e musai să fie schimbate afară de cazul în care huruie sau sunt vizibil uzate sau au depăşit acelaşi termen de mai sus. Dacă antigelul a fost schimbat de curând (sub 3 ani) sunt suficienţi doar 2 litri de antigel nefiind necesară golirea întregului circuit.
                Last edited by ibuzescu; 21 October 2013, 15:16.
                sigpic

                Comment


                • Am schimbat distributia la cei de la norauto de la grand arena mi-a placut cum lucreaza baieti de acolo, foarte organizat ,inlocuit curea (contitech),rola si pompa de apa deoarece a mea cursese putin ,cea originala,in 500 de ron a intrat si lichidul de racire la care mi-au dat 2 ani garantie + 70 ron cureaua de accesorii fara manopera. Am inlocuit si lichidul de frana la 120 ron cu totul,inlocuit cu un aparat . In concluzie foarte multumit de cum au lucrat si sper sa tina piesele.

                  Comment


                  • dar nu cu piesele lor, ci contitech, origine..etc
                    cele la care face referire colegul. am uitat cum se numeste brandul.
                    primisem si eu aoferta. doamne fereste !
                    unde ai vazut filtru motorina la 50 de lei ?! poate are doar carcasa.

                    Comment


                    • ...proasta alegere cu Norauto, mai ales pe partea de distributie.
                      Duduie forumurile de patanii cu distributii sarite / rupte cu montaju' si achizitia de la astia...indiferent ca-s aia din Militari, Titan sau Berceni.
                      Problema principala o reprezinta calitatea inferioara a pieselor.

                      Comment


                      • Daca mergi cu piesele tale si stai cu ochii pe ei sunt ok. Altfel o faci pe barba ta...
                        [Decât mult şi fără rost mai bine puţin şi prost!

                        Comment


                        • Am mai primit inca o oferta la 1000ron cu manopera inclusa .Pompa apa Hepu , Distributie Contitech si accesorii Ina + antigel .
                          Ce parere aveti de Contitech si Ina ?

                          Comment


                          • parerea mea e ca sunt foarte bune....
                            Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                            Comment


                            • anul trecut in noiembrie cand am fost la revizie la reprezentanta dacia era o oferta de schimbat distributia la 1,4 la 290 lei material+manopera.cum de garajistii le schimba mai scump,nu pricep?

                              Comment


                              • Kit distributie pt motorul D4F-732 (1.2 16v) am vazut numai pe pisenet.ro ....in alta parte nici vorba....alte linkuri care sa contina kit pt tipul asta de motor ?
                                sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google