distributie logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Au scris niste baietii pe acest thread, in urma cu x pagini, ca au avut probleme cu distributia motrio montata la Norauto. Sau poate, cine stie, nu stiu aia de la Noruato sa monteze distributii Motrio...
    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

    Comment


    • Originally posted by sorin1983 View Post
      pai si cat este garantia la service dacia?
      la orice service autorizat pe marca ai 1 an garantie la piese si 3 luni la manopera.

      Comment


      • 1 an piese si manopera daca piesele sunt cumparate de la ei pentru ca Dacia plateste. 3 luni manopera e garantia daca vii tu cu piese "de origine" luate de pe net, atunci plateste atelierul paguba daca e de vina manopera.

        Originally posted by vitriol View Post
        Au scris niste baietii pe acest thread, in urma cu x pagini, ca au avut probleme cu distributia motrio montata la Norauto. Sau poate, cine stie, nu stiu aia de la Noruato sa monteze distributii Motrio...
        Esti amabil sa-mi dai link spre postul ala? Eu tin minte ca erau piese vandute de norauto, in nici un caz SKF sau motrio
        Daca nu faci asta, o sa consider ca arunci cu rahat in mod gratuit.
        Daca piesele de origine sunt scumpe, exista piese motrio. Da nici alea nu sunt asa bune ca alea de pe net, desi sunt mai ieftine si la calitate comparabila. Si in mod surpinzator, aia care ajung cu distributia in batista sunt cei cu piese "de origine" luate de pe forum/targ sau montate la norauto sau te miri unde, nu aia cu piese luate de la reprezentanta si manopera facuta tot acolo.
        Cine sa va inteleaga?!
        Last edited by einstein1984; 27 December 2013, 16:14. Reason: Automerged Doublepost
        Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

        Comment


        • Nu stau acum sa caut ceva pentru ca tu faci pe Toma necredinciosu'. Nu erau SKF, ci Motrio.

          Garantia in orice service Dacia este 1 an la piese si 3 luni la manopera, asa cum a scris si Cromatic. Despre treaba asta se discuta de mult timp pe acest thread.
          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

          Comment


          • Deci arunci cu rahat degeaba
            http://www.loganclub.ro/forum/search...archid=5069263 toate mentionarile de motrio din topicul asta, nici una nu e de tipul "am avut si s-a rupt"
            Norauto nu lucreaza decat cu piesele vandute de ei, si nu vand motrio, vand piese de la Autototal.
            http://www.loganclub.ro/forum/distri...to#post1524315 de exemplu.
            Cu garantia nu mai discut ca nu are rost, daca nu ai cumparat nicodata piese de la ei sa le montezi la ei nu ai de unde sa stii.
            Last edited by einstein1984; 27 December 2013, 16:31.
            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

            Comment


            • salutare,am gasit kit distributie si pompa de apa pe piesenet.ro la pretul de 350lei si cureaua de accesorii la 45 lei..ei spun ca piesele sunt de origine,a mai cumparat cineva de la ei sunt ok?preturile sunt ok. multumesc

              Comment


              • Les Garanties liées à la réparation et l’entretien de votre véhicule :

                • La Garantie Réparation pendant 1 an Pièces et Main d’œuvre : réservée aux véhicules Renault pour toute opération effectuée dans le réseau, même après la période de garantie constructeur.
                http://www.renault.fr/apres-vente/re...ult/garanties/ direct din gura calului M Vitriol.
                Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                Comment


                • Originally posted by bogdan BOG View Post
                  salutare,am gasit kit distributie si pompa de apa pe piesenet.ro la pretul de 350lei si cureaua de accesorii la 45 lei..ei spun ca piesele sunt de origine,a mai cumparat cineva de la ei sunt ok?preturile sunt ok. multumesc
                  Pai si in Iasi gasesti kit distributie de origine 1.4 la 160 lei + o pompa apa originala 180 lei inseamna 340. mare promotie nu este. in concluzie ar trebui sa fie de origine si pe siteul asta.

                  Comment


                  • La preturile alea numai "de origine" nu sunt piesele alea, poate de origine china.
                    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                    Comment


                    • ....

                      nu sunt made in china stai linistit .
                      preturile au scazut foarte mult inclusiv la piesele de origine de 1,6 16v.
                      unde distributia costa 260 ron si pompa 180.
                      distributia de 1,4 model pana in 2009 costa 140 ron la mine si pompa de apa 180 ron .
                      daca nu crezi ne intalnim si aduc si chinezaria sa faci comparatia.

                      Comment


                      • Cat ar costa la tine tot pachetul pentru 1,4 mpi 2008, adica: Kit distributie + Kit accesorii + pompa apa (toate OEM) ? Oferi garantie ? (montajul se face in service autorizat).

                        Comment


                        • sal

                          distributia 140 . pompa apa 180 si kit accesorii 230 doar pt bucuresti si if se rezorva si cu garantia .

                          Comment


                          • Discutiile astea le purtati pe privat, ori in topicul dedicat, da?!
                            If it ain't broke, don't fix it!

                            Comment


                            • Dragilor,

                              Sunt cam pe dinafara cu mecanica. Am 53k km si aproape 6 ani cu 16v-ul.

                              Intrebarea e: sa-i schimb distributia? Sau mai pot astepta inca cateva mii de km? Daca da, pot sa ma duc la service cu un kit cumparat de mine? Si atunci, ce mi-ati recomanda ca si marca? Inteleg ca sunt mai multe tipuri si ca pot sa aleg eu de care vreau? Scuzati va rog ignoranta, da chiar nu ma pricep si vreau sa fac o treaba ca lumea, mi-i foarte draga masina si is mult prea multumit de ea ca sa fac vreo prostie tocmai cu distributia.

                              Am mai citit aici pe acest forum dar sincer nu prea inteleg. Asa ca prefer sa pun intrebari asa mai direct. Cu siguranta nu voi face singur operatia asta.

                              Multumesc foarte mult.

                              Comment


                              • raspunsul e sa nu mai stai pe ganduri ,schimba

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google