distributie logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu nu vreau decat sa faca treaba buna la masina, pt ca e un bun de valoare pt care am muncit pe branci
    Bagaboante nu e nevoie Da sa faca treaba ca lumea, daca tot le dau atatia bani. Treaba lor cum isi rezolva aspectele de ITM, PSI sau mai stiu eu ce. Eu is doar clientul, care trebe sa aiba si el niste drepturi.

    Comment


    • Cf. Dacia, ai 3 reprezentante pe langa tine, 2 in oras si una-n Turda.
      Motorul de căutare te ajută să găsești cel mai apropiat agent Dacia. Vezi lista tuturor agenților Dacia din România.


      Banuiesc ca la Feleac ai dat mail, intereseaza-te si la ceilalti.

      Comment


      • Da, la Dacia Turda am cerut oferta. Acolo m-am dus cand eram in garantie. Lucrat ok, nu am stat la coada, totul bine, dar nu am facut decat schimbari de ulei, filtre si ITP. Nimic de comentat, stat dupa geamul de sticla, vazut una alta, dar nu foarte multe pentru ca era obturat totul de capota ridicata :|

        Comment


        • Pai si intreaba-i daca ptr. operatiunea asta poti sa asisti langa masina, ca asta e dorinta ta expresa.
          Le spui ca ai tu un fix (nu vii cu motivele adevarate), ca esti clientu' lor fidel etc...io zic ca daca-s baieti destepti, accepta.
          Dar trebuie sa te asiguri dinainte de treaba asta.

          Comment


          • Momentan am sa fac numa ITP-ul si ulei + filtre, la Dacia Turda. Intre timp am sa studiez mai serios chestiunea cu distributia. 54800 km, 6 ani (din care 2 ani a stat aproape nefolosita, fiind plecat din tara). Daca a tinut pana acuma, o sa mai tina o luna sau maxim doua cat ma gandesc sa mai aman schimbarea distributiei.
            Mai strang bani, mai studiez, pana la urma important e sa fie facuta treaba ca lumea, pretul e pe locul doi, dar important si ala.

            Ok, ii intreb si ce ai zis tu. Buna sugestia.

            Nu stiu insa cat de serioasa e chestiunea cu "piese de origine". Is asa de bune si fiabile pentru ca sunt de "origine"? Nu stiu ce sa cred. N-or fi mai bune ca skf...
            Last edited by cb10; 3 March 2014, 13:32. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • Originally posted by cb10 View Post
              Nu stiu insa cat de serioasa e chestiunea cu "piese de origine". Is asa de bune si fiabile pentru ca sunt de "origine"? Nu stiu ce sa cred. N-or fi mai bune ca skf...
              Aici nu sunt in masura sa-ti dau un raspuns, ptr ca ani de zile am pus doar piese din reprezentanta. Doar in ultimu' timp, am inceput sa iau "de pe piata" Atata stiu, ASAM / CONEX = fail, fereste-te cand auzi de provenienta asta.

              Dar, avem pe forum colegi care cu siguranta cunosc bine chestiuniile astea, unii se ocupa si de comercializarea lor.
              Last edited by Kojak; 3 March 2014, 13:43.

              Comment


              • Eu am pus rola SKF, cureaua Conti si pompa de apa Hepu, fara probleme.

                Comment


                • Si pretul final cat a fost? (la repezentanta).

                  Comment


                  • Nu te ajuta, el are 1.4 iar tu ai 1.6 16 V.

                    Comment


                    • ptr ca sa ne intelegem: la 16 volti e mai scump decat la 1.4/1.6 8v
                      Last edited by IancuMIC; 3 March 2014, 18:07. Reason: Automerged Doublepost
                      ​​​​​​

                      Comment


                      • Da, stiam asta
                        Imi scapase ca el are MPI, scuze.

                        Comment


                        • Si care daca se face in reprezentanta, costa dublu, dar aduce linistea iluzorie a unei garantii pe 12 luni la piese si doar de 3 luni la manopera. Merita? Unii spun ca da.
                          Personal, spun ca merita doar manopera sa o faci la reprezentanta.

                          Comment


                          • Originally posted by mr.K View Post
                            Personal, spun ca merita doar manopera sa o faci la reprezentanta.
                            De ce?
                            Ii consideri mai capabili pe mecanicii din reprezentante decat pe cei din non-reprezentante?

                            Comment


                            • dupa mine, problema sunt tocmai piesele, noi fiind romani. n-am incredere intr-un roman nici cat sa-mi pazeasca prosopul pe plaja.

                              Comment


                              • Originally posted by Kojak View Post
                                De ce?
                                Ii consideri mai capabili pe mecanicii din reprezentante decat pe cei din non-reprezentante?
                                Pe cei care monteaza distributii, da.

                                dupa mine, problema sunt tocmai piesele, noi fiind romani
                                Aha. Si reprezentata are ca personal numai nemti, piesele sunt certificate de un juriu international, etc.
                                Sau altfel, tot ce nu e in reprezentanta, sunt numai fake-uri.

                                Mai sunt unii care fac 5000 de km pe an, la ce naiba ii foloseste aluia garantia de 365 de zile din reprezentanta? Pana si o distributie fake tine atat.
                                Last edited by mr.K; 3 March 2014, 21:24.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google