distributie logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by cb10 View Post
    Da, la Dacia Turda am cerut oferta. Acolo m-am dus cand eram in garantie. Lucrat ok, nu am stat la coada, totul bine, dar nu am facut decat schimbari de ulei, filtre si ITP. Nimic de comentat, stat dupa geamul de sticla, vazut una alta, dar nu foarte multe pentru ca era obturat totul de capota ridicata :|
    la bucuresti, la ditamai reprezentanta dacoserv, care e de pe vremea lui ceasca (tind sa cred ca era cam singura pe atunci ) nici nu trebuie sa ceri sa stai langa mecanic, ca e de la sine inteles. vine mecanicul la receptie si te urca in dreapta, si mergi cu el.

    Originally posted by Kojak View Post
    1500lei plus, te rog frumos nu rotunji in minus
    era sa ma iau de mr.K ca umfla scorurile.
    dar nu-mi pot imagina unde ai dat tu 1500 lei pe distributie la 1,4 mpi.
    atunci, la dci laureate (ac si ce o mai fi) cat ar trebui sa dau ?
    daca schimbam si pompa de apa mai dadeam maxim 300 lei. adica 1250 cu tot cu placute de frana. si repet, au in fiecare an oferte in reprezentante, intre 15 iunie si 26-28 iunie. sa urmariti si o sa vedeti. la masini mai vechi de 4 ani reducerea e de 30% si din piese si din manopera.
    Last edited by B997NDL; 3 March 2014, 23:15. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • Bre NDL-ule, ce ma oftici ca ma pui sa caut...sau o faci pa interesantu'

      Ia d'aci, postu' #3184. Erai si tu prin "preajma" pe pagina aia, uitasi?

      Totul despre intretinerea Daciei Loganr. Uleiuri logan, filtre logan, placute de frana logan,consumabile logan etc.
      Last edited by Kojak; 3 March 2014, 23:24.

      Comment


      • Daca mai asteptai 2 luni o faceai c-o mie!

        Comment


        • pai 5 ore manopera ?! aproape 400 de lei ? !
          uite aici manopera dacoserv. fara tva, dar mai adaugi 24%.

          Totul despre intretinerea Daciei Loganr. Uleiuri logan, filtre logan, placute de frana logan,consumabile logan etc.


          manopera care include si schimbarea placutelor...
          Last edited by B997NDL; 3 March 2014, 23:32.

          Comment


          • Bah ce dracu, dezgropam mortii...a fost, s-a dat, s-a fumat!
            Asta e, am ratat un we de vis la sinaia sau / si mamaia cf. spuselor lui mr. K
            Daca si cu parca...asta e, teapa mea (sic!)

            Comment


            • ai dreptate, nu mai are rost.
              dar sa-ti fie invatatura de minte.

              Comment


              • Eu am platit ~900lei la 16v, distributie si accesorii. Ma intreb si acu' daca n-or fi pus-o tot pe aia veche
                Totul despre intretinerea Daciei Loganr. Uleiuri logan, filtre logan, placute de frana logan,consumabile logan etc.
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment


                • Originally posted by B997NDL View Post
                  dar sa-ti fie invatatura de minte.
                  Hai...hai, ca te-ntreci!

                  Comment


                  • Originally posted by IancuMIC View Post
                    Eu am platit ~900lei la 16v, distributie si accesorii. Ma intreb si acu' daca n-or fi pus-o tot pe aia veche
                    http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=2584
                    Da, tin minte promotia aia, a tinut 3 luni de se saturasera si mecanicii din reprezentanta de schimbat distributii.

                    Comment


                    • Reteta succesului pentru schimbul de distributie la Logan, exclusiv pentru cei care nu sufera de teoria conspiratiiei extraterestrilor care aduc pe sub mana distributii fake .
                      Se ia un magazin de piese auto, se comanda piesele, se gaseste un mecanic ok(cel putin pt zona Bucurestiului sunt si aici pe forum niste baieti buni), se trage linie si se constata ca ai iesit cu vreo 500 lei mai bine decat la reprezentanta .
                      La un calcul simplu, pentru 1.4/1.6 8v cu piesele luate de pe Daciashop, poate se gasesc in alta parte si mai ieftin:
                      Kit distributie SKF 220 lei
                      Pompa de apa Hepu: 175 lei
                      Kit accesorii origine: 350 lei
                      Manopera: aprox 200 lei
                      Antigel: 30 lei.
                      Total... cam 1000 lei.

                      Comment


                      • ....

                        si daca domnul coleg nu vrea sa mearga un weekend la mamaia sau la munte.ca face ce vrea cu banii lui,munca lui, lasa sa dea la reprezentanta 1500-1600 ron sa doarma linistit pe perna acasa

                        Comment


                        • La psihoza distributiei se adauga si pompa de apa, desigur.
                          [Decât mult şi fără rost mai bine puţin şi prost!

                          Comment


                          • Eu voi merge mai mult ca sigur pe varianta achizitionarii pachetului complet(poate chiar cel la 850 lei de pe piesenet, nu stiu daca acel pachet contine si capacelele de care vorbiti, dar le pot lua separat daca nu sunt incluse) si manopera la un mecanic priceput(am avut unul care lucra la Dacia, dar a plecat in tari straine, insa am luat legatura deja cu altul tot din retea, dar care lucreaza mai ieftin in particular). Am schimbat distributie la 1.4mpi la coltul blocului(cu piese din magazinas de cartier) si in 55.000 km nu s-a intamplat nimic rau(mai tarziu nu mai stiu, ca s-a vandut masina).

                            Comment


                            • Originally posted by andreyi View Post
                              Am schimbat distributie la 1.4mpi la coltul blocului(cu piese din magazinas de cartier) si in 55.000 km nu s-a intamplat nimic rau(mai tarziu nu mai stiu, ca s-a vandut masina).
                              si banuiesc ca aluia i-ai spus ca de-abia ai schimbat distributia, ca sa stea linistit. nu ?

                              Comment


                              • Nu, pentru ca nu-mi sta in fire sa mint.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google