distributie logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by CeDeBe-L View Post
    Nu uitati totusi ca Reno are si alt motor de 1,4.....cu 16 valve .
    Poate se refera la ala...site-ul cu promotia nu e foarte explicit.
    La toate kit-urile apare asa - 1 curea dintata + o rola intinzatoare.
    Attached Files

    Comment


    • si totusi nu cred ca sunt cele de pe logan...

      Comment


      • Tu ai vazut kit de distributie pe care sa scrie DACIA? garantat sunt aceleasi kit-uri.

        Comment


        • Originally posted by Cromatic View Post
          La toate kit-urile apare asa - 1 curea dintata + o rola intinzatoare.
          Si care ar fi promotia?

          Comment


          • adica nu dai cca 900 lei, cat zic ei ca e in rest, ci 540 de lei. cum care e promotia ?!

            Comment


            • sau intrebati la un service oarecare cat costa o distributie la masina dvs. ce piese folosesc, daca va place cum arata ,daca dormiti linistit dupa,daca aveti unde sa sunati pt. reclamatii(o voce a clientului) apoi vedeti unde-i promotia.
              e o fac hotarat luna asta la dacoserv.

              Comment


              • Originally posted by B997NDL View Post
                adica nu dai cca 900 lei, cat zic ei ca e in rest, ci 540 de lei. cum care e promotia ?!
                Socoteala e simpla.Acolo nu e vorba decat de rola si curea care costa pe original maxim 200,si o manopera decenta la ce service doresti tot cam atat.Cu putin noroc Gasesti si distributia si manopera mai ieftine.Atunci pana la 950 ce ar putea sa fie?A da.... e promotia.

                Comment


                • Originally posted by COS.T View Post
                  sau intrebati la un service oarecare cat costa o distributie la masina dvs. ce piese folosesc, daca va place cum arata ,daca dormiti linistit dupa,daca aveti unde sa sunati pt. reclamatii(o voce a clientului) apoi vedeti unde-i promotia.
                  e o fac hotarat luna asta la dacoserv.
                  imi tot racesc gura pe aici... daca astepti pana pe 15 iunie, incepe promotia cu -30% la piese si manopera (asta daca masina are min 4 ani). am facut anul trecut schimbarea distributiei, mai putin pompa de apa, care sclipea de "noua" ce era. plus schimb placute frana de origine, in total 947 de lei... la dci laureate unde numai piesele fac mai mult luate de pe net eu zic sa mai stai 3 luni. am factura postata mai in urma. numai placutele de frana sunt vreo 100 de lei...

                  schimbarea distributiei (kit distributie, kit accesorii...etc)
                  Last edited by B997NDL; 8 March 2014, 23:04. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • Originally posted by Cromatic View Post
                    Nu mai vorbiti prostii cu promotia doar la Bucuresti, promotia e valabila in toata tara iar pagina oficiala este asta (include si lista reparatorilor autorizati DACIA care participa la promotie).
                    Nu-ti mai pot demonstra acum, dar la ora cand vorbeam prostii, promotia aia nu aparea pe site-ul oficial Dacia.

                    Spor la schimbat doar kitul de distributie la promotie, ca pompa de apa si kitul de accesorii sunt la pret full. De asa promotie, te lipsesti. Costa tot atat cat ai cumpara piesele de origine din magazin si platesti manopera in reprezentanta.

                    Acum se vede cat te fura pentru un petec de hartie care TEORETIC, iti aduce o garantie de 12 luni la piese si 3 luni la manopera. DUBLU!!!!!

                    Chiar, daca se rupe ceva dupa 3 luni si o zi, nu cumva vor spune ca s-a rupt deoarece piesa a fost montata prost si a expirat garantia la manopera? Asa de-a naibii, ca sa nu beneficiezi de garantia de 12 luni pentru piese.
                    Last edited by mr.K; 8 March 2014, 23:45.

                    Comment


                    • Vroiam sa zic si eu de garantia asta diferentiata piese/manopera , dar nu prea ma intereseaza reprezentantele. Cum se poate sti din ce motiv se rupe o distributie? Iti masoara tensiunea curelei rupte?
                      o/____\o
                      (i)
                      .........

                      Comment


                      • Originally posted by B997NDL View Post
                        imi tot racesc gura pe aici... daca astepti pana pe 15 iunie, incepe promotia cu -30% la piese si manopera (asta daca masina are min 4 ani). am facut anul trecut schimbarea distributiei, mai putin pompa de apa, care sclipea de "noua" ce era. plus schimb placute frana de origine, in total 947 de lei... la dci laureate unde numai piesele fac mai mult luate de pe net eu zic sa mai stai 3 luni. am factura postata mai in urma. numai placutele de frana sunt vreo 100 de lei...

                        schimbarea distributiei (kit distributie, kit accesorii...etc)
                        Si la tine socoteala e simpla.315 kit de distributie original+275 kit curea accesorii pe original+60 placute de frana trw,este egal cu 650+sa zicem 200 manopera.Unde zici ca e promotia,sau mai bine zis care era pretul intreg?
                        PS scuze dar am ramas cu 100,dar hai sa o punem la manopera ca o facem la reprezentanta.
                        Last edited by sergiu2010; 9 March 2014, 12:29.

                        Comment


                        • cine face manopera cu 100 de lei sunt mari sanse sa nu stie ce face.
                          plus ca n-as lua never piese de pe net sau din consignatii.
                          banuiesc ca la reprezentanta dacia, ca cea de pe iuliu maniu, sunt preturi considerabil mai mari.
                          Last edited by IancuMIC; 9 March 2014, 16:12.

                          Comment


                          • Originally posted by B997NDL View Post
                            cine face manopera cu 100 de lei sunt mari sanse sa nu stie ce face.
                            plus ca n-as lua never piese de pe net sau din consignatii.
                            banuiesc ca la reprezentanta dacia, ca cea de pe iuliu maniu, sunt preturi considerabil mai mari.
                            Era vorba de 200+100 manopera,adica indestulator pentru orice service cu pretentii.In ce priveste manopera cu 100 tind sa te contrazic,dar asta e alta poveste.aAici lumea nu vrea decat safaca buzunarul mare la reprezentante.

                            Comment


                            • sergiule, te certi cu userii de aici ca chiorii de pomana. Decat sa mergi la un garaj anonim sau in fata blocului sau la vre-un service care azi este maine nu mai e, mai bine la un service mare sau dealer/reprezentanta ca sa stii ca ai totul in regula.
                              Stiu cazuri de persoane care au facut motoare la oameni recomandati prin garaje si pe urma pa pa cand era vorba de vreo garantie la lucrare, asta imediat dupa ce ii facuse lucrarea ... asa ca ...
                              ​​​​​​

                              Comment


                              • Aici, in general, user-ii nu se cearta ci isi expun parerile plus experientele personale pentru a se sfatui reciproc pentru binele lor si al masinilor lor. Cu cat sunt mai multe informatii, mai ales cele argumentate si documentate, cu atat este mai bine.
                                Decizia finala este oricum personala dar macar sa fie luata in cunostita de cauza.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google