distributie logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • am sunat acu cateva zile la dacoserv.. si mi-a spus ca numai distributia ma costa undeva la 750 ron.
    sigpic
    Contact: 0799.999.255 - Pravalia cu leduri.

    Comment


    • Cu pompa de apa...ajunge la 1000ron...cu tot cu manopera..nu?

      Comment


      • cred ca mai mult pompa de apa e cel putin 250 ron la ei + manopera , sare de 1000 lei.
        sigpic
        Contact: 0799.999.255 - Pravalia cu leduri.

        Comment


        • Pe mine m-a costat in jur de 280 de lei kit-ul de distributie la un motor 1.4 si 190 de lei manopera la Dacoserv Militari (schimbat si cureaua de accesorii). Kit-ul nu l-am luat din service ci de la dealerul Nesti, din magazinul lor de piese. Toate astea le-am schimbat in ianuarie.
          Incearca si tu sa achizitionezi piesele din magazin apoi suna si intreaba cat costa doar manopera.
          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

          Comment


          • Originally posted by esmeron View Post
            Cu pompa de apa...ajunge la 1000ron...cu tot cu manopera..nu?
            Nu ajunge la 1000 lei, cu tot cu pompa de apa + manopera. Dar ATAT sa fie, fara schimburi de ulei, filtre, etc.

            Si cum spune colegu Dark, suna si intreaba clar cat e manopera, cu o completare: cand ajungi in service spune ca ai sunat si ca ti s-a spus ca manopera costa x lei, sa nu ai surpriza sa vezi pe factura alt pret )) (pt ca e foarte posibil).

            Comment


            • Mi-am schimbat azi kitul de distributie .. de fapt nici nu am luat masina din service inca .. m-a costat 855 ron kitul de distributie , pompa de apa , termostatul de apa , antigel , apa distilata si senzorul de turatie de la volanta .. cu tot cu manopera .. sunt foarte multumit ..

              Comment


              • Ai platit bine pentru toate astea mai ales daca sunt piese de la dealer. Nu zic ca e pomana dar e pretul corect.
                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                Comment


                • Originally posted by dorupopa2006 View Post
                  am facut si eu distributia la service autorizat cu piese de origine pt. 1.4 laureat din noiembrie 2004,50056km la o examinare mai atenta a mecanicului asupra curelelor mi-a aratat crapaturi pe cureaua de distributie si cea de accesorii la aceasta fiind mult mai vizibile iar pompa de apa prezenta scurgeri,preturile sunt:kit distributie-262.37lei,kit accesorii-370.23lei, pompa de apa de origine era 300 lei am optat pt. una after market deoarece pretul este mult mai mic-135,69lei iar aceeasi treaba fac si una si alta(la recomandarea lui)iar kitul de accesorii trebuie schimbat pt. ca daca se rupe cureaua de accesorii se poate rupe si cureaua de distributie, au mai folosit un spray decapant cu care au dat pe carcasele de la distributie si un lipici (acesta nu l-au mai trecut pe factura ,cred ca au uitat de el sau..) cu care au dat pe garnitura de la pompa de apa, costul total al lucrarii cu manopera fiind de 1077lei
                  Man,si eu tot asa am avut cureaua,pompa de apa cu scurgeri,dar sunt rezolvate am 60.000 km si 5 ani de stat in soare cu masina deia a crapat cureaua.Am facut distributia cu 550 ron undeva.

                  Originally posted by mrfroddo View Post
                  Salut

                  Am aflat pretul de la Dacia service din Tulcea. In jur de 1700 RON mi-au spus ca ma costa. Deci mai scump ca la Constanta ! Asta este, o sa o fac la Constanta.
                  Conteaza foarte mult unde iti faci distributia ;)
                  Last edited by fanrenault; 14 August 2010, 17:41. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • din ce vad eu pe la service-uri vi se cer bani multi pe piese si pe manopera, eu unul nu am problema asta pentru ca nu merg cu masina in service ca o repar singur, dar trebuie sa spun ca ruperea curelei de accesorii nu are absolut nici o legatura cu cea de distributie cine spune contraruiu ori e prost rau de tot si habar nu are de mecanica ori va minte ca sa schimbati niste piese aiurea, cum ar fi kitul de accesorii unde in afara de curea iti baga pe gat si rolele aia intinzatoare si aia de ghidaj care in general nu au nimic si trebuie sa schimbi doar cureaua de accesorii, care daca se rupe nu e nici o tragedie ramai fara servo si nu mai incarca alternatorul dar in rest nu se intampla nimic, dar asa e la noi japca e la ordinea zilei.

                    Comment


                    • M-am interesat la Simpotrans Colentina.....1050ron distributia...logan 1.4 cu tot cu manopera!

                      Comment


                      • Probabil cei de la Simpotrans Colentina si-au propus sa dea faliment cu de-a sila!!

                        Comment


                        • ieftin ca braga, , deci japca pe fata ca la 1.4 ai o curea, o rola si pompa de apa si toate fac cam 300-350 lei si de schimbat e destul de simplu, iar manopera de 650-700 lei la o distributie de 1.4 e mult, pe mine la 1.5 dci m-au costat piesele 260 lei ( doar curea si rola ) plus berea mea si in 2 ore a fost gata.

                          Comment


                          • Schimb kit de distributie la un Logan DCI 65CP euro 3 la dealer dacia = 630 lei!!
                            Despre ce s-a postat pina acum NO COMENT!! Cine accepta orice pret inseamna ca are bani si nu e in criza!!

                            Comment


                            • salut
                              urmeaza sa fac 60000 de km si sa fac schimbul de distributie.
                              o recomandare ceva? am gasit la un service 670 de ron cu tot cu manopera
                              preturile sunt:
                              curea : 80 ron
                              rola: 155
                              pompa apa: 185
                              manopera: 250

                              acum nu stiu daca piesele sunt originale dacia/renault sau alta marca. ce parere aveti ?
                              From Miami 2 Ibiza
                              Voucher
                              http://i39.tinypic.com/302s7zr.png

                              Comment


                              • Off topic : stiati ca in carnetul de intretinere al unui Logan comercializat in Italia distributia se schimba la 90000 sau 4 ani????...pentru export le pune curele mai groase???
                                Dacia Logan Laureate 1390 MPI - 2007

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google