Distributie logan dci 85 cp

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Distributie logan dci 85 cp

    Aveti idee cam cat costa kitul de distributie pentru dci 85 cp? Ma intereseaza pretul la kit original sau la un kit bun.

  • #2
    In jur de 700 lei cel original(renault) , iar daca cumperi cureaua si rola separat te ajunge mai putin in jur de 350-400 (curea contitech si rola inna sau gates).Nu vreau sa fac anticampanie dar se plateste foarte muuult marca.As vrea sa mentionez ca si in chitul original Renault se gaseste tot curea contitech si rola inna doar ca bineinteles ca sunt mai intai scris mare RENAULT.E idem ca si cu amortizoarele .Unul original e vre-o 300(monroe) iar daca iei unul monroe "neoriginal renault" te costa undeva 150-200.

    Practic tu iei aceleasi piese doar ca nu sunt "branduite" cu sigla renault.
    Last edited by corneladi; 22 March 2011, 22:54. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • #3
      O intrebare...la 1.5 85 cp este acelasi kit de distributie ca la celelalte modele 1.5 dci?
      Multumesc

      Am uitat sa specific 1.5 dci 85 cp 2008, 62800 si cred ca nu e prea tirziu pt a aschimba distributia...voi ce ziceti?
      Last edited by florin_upe; 3 March 2012, 21:23. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • #4
        Ti-am raspuns si pe celalalt thread... este acelasi kit de distributie.

        Nu este tarziu, este exact la timp, cum zice si cartea... 4 ani sau 60.000km.

        Kit Distributie Logan 1.5 dCi Euro3, Euro4 Original Dacia-Renault - Preţ: 320,00Ron de la piesenet ro
        Last edited by 77sky; 4 March 2012, 19:48.
        sigpicLogan Laureate - 1.5 DCI

        Comment


        • #5
          Cartea spune pentru dci la 90 000km sau 4 ani.

          Comment


          • #6
            exact...90.000

            Comment


            • #7
              Salut am kit distributie pentru loganul tau la 300 lei original dacia
              Vand piesa auto logan originale si aftermarket

              Comment


              • #8
                Originally posted by logabidci View Post
                Cartea spune pentru dci la 90 000km sau 4 ani.
                Cartea spune ori 60.000 ori 90.000, cel mai bine se schimba la 60.000km...
                sigpicLogan Laureate - 1.5 DCI

                Comment


                • #9
                  distributia cu care vine masina din fabrica merge pana la 90000 dupa ce cumperidin comert trebuie schimbata la 60000 chiar daca iei originala
                  Vand piesa auto logan originale si aftermarket

                  Comment


                  • #10
                    Garantezi tu ca aia originala de fabrica cu care vine masina merge sigur pana la 90.000km?
                    sigpicLogan Laureate - 1.5 DCI

                    Comment


                    • #11
                      da fara probleme la loganul meu am schimbato aproape de 92000 si zicea mecanicul ca mai mergea cureaua
                      Vand piesa auto logan originale si aftermarket

                      Comment


                      • #12
                        Daca la loganul tau a mers pana la 92.000 asta nu inseamna ca toate pot duce atata... Ai avut noroc, pentru restu nu baga mana in foc, ca sunt destui patiti pe acest forum la care sa rupt chiar mai devreme de 60.000.
                        sigpicLogan Laureate - 1.5 DCI

                        Comment


                        • #13
                          nu bag mana in foc dar iti spun cazul meu
                          Vand piesa auto logan originale si aftermarket

                          Comment


                          • #14
                            @florin...nu fi carcotas, la carte scrie clar 90.000!

                            Comment


                            • #15
                              @blaxter, nu sunt deloc carcotas, in cartea mea scrie mai clar 60.000km sau 4 ani... si inca ceva, sa stii si tu ca atat 1.5dci euro 3 cat si euro 4, au fix acelasi kit de distributie.
                              sigpicLogan Laureate - 1.5 DCI

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google