Doua Intrebari

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Doua Intrebari

    1)Stie cineva daca toba este de inox 2) Cu benzina de 99 consumul este mai mare fata de 95

  • #2
    Nu cred ca toba este de inox ,iar in ceea ce priveste consumul in functie de cifra octanica este normal ca la cifra octanica de 99 consumul sa fie mai mic decat cu 95.

    Comment


    • #3
      1. Da 100% toba e din INOX
      2.Cu 98 consumu e mai mic da insesizabil.

      Comment


      • #4
        1. Tare ma indoiesc.

        2. Se cam simte diferenta intre benzina cu CO de 95 si cea de 98-99. La mine diferenta era de cam 1 l/100 km.
        numar secundele

        Comment


        • #5
          Masina merge mai bine cu CO 99 fata de cea de 95 se vede diferenta. In schimb cand alimentez cu CO 99 consumul este mare.

          Comment


          • #6
            Am gasit la MOL evo 5 sau asa ceva .. am auzit ca e pt masini euro 5 parca si e de 99
            e buna sa bag si in logan ? Eu am euro 2 pe el
            Its just a car ...

            Comment


            • #7
              Radu ai euro 4 sau 3 logan euro 2 nu exista

              sigpic

              Comment


              • #8
                1. Traseul de esapament de pe Logan este aproape tot din inox (doar invelisul camerei detente este aluminizat). E adevarat nu un inox de cea mai inalta calitate ca AISI 304 ci unul care sa permita un raport calitate/pret optim avand in vedere ca au vrut sa scoata un pret foarte mic pe masina.
                2. Consumul ar trebui sa fie putin mai mare, cu 0,2-0,5 L/100 km.


                Originally posted by raduprov View Post
                Eu am euro 2 pe el
                Ai Euro 3 pe el.
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • #9
                  Pai scrie in talon sau nu stiu unde ca e euro 2 inseamna ca ma insel eu
                  inseamna ca e euro 3 .. masina e din 2004
                  deci e buna benzina aia ? Cand ma duc odata la benzinarie fac poza
                  evo 5 nu stiu cum asa zicea ..
                  Its just a car ...

                  Comment


                  • #10
                    La mine cand bag benzina de 98,consuma mai mult,da mananca asfaltu'.
                    LOGAN--> <--TOYOTA

                    Comment


                    • #11
                      Toba este din inox... cat despre consum eu cred ca ramane tot la fel sau putin mai mare... arderea se face mai rapid...

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by andrei View Post
                        1. Traseul de esapament de pe Logan este aproape tot din inox (doar invelisul camerei detente este aluminizat). E adevarat nu un inox de cea mai inalta calitate ca AISI 304 ci unul care sa permita un raport calitate/pret optim avand in vedere ca au vrut sa scoata un pret foarte mic pe masina.
                        la mine nu cred ca este din inox sau contine foarte putin in masa aliajului, am pus magnetul pe tot traseul de esapament, catalizator si atrage magnetul. stiu ca inoxul nu ar trebui nu ???

                        si inca ceva... cineva care nu a avut ce face mi-a bagat o piatra in toba, ca altfel nu imi imaginez cum putea ajunge acolo...cum pot sa o scot ?? Face un zgomot urat cand merg cu masina mai ales cand o turez...risc sa stric ceva la toba daca merg cu ea acolo ?
                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          Adevarat ca inoxul atrage magnetul si fieroaica, dar cromul pur nu atrage magnetul . Am sa incerc cu piatra vanata, daca oxideaza,se inroseste. Asta inseamna ca este din tabla neagra (moarta).

                          Comment


                          • #14
                            @ady62: la mine in afara de toba tot ansamblul este rosu, oxidata asa, ruginaita...
                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              Benzina fiind mai buna posibil sa se consume putin mai multa ca e mai nervoasa si nu te poti abtine sa nu o calci

                              http://www.loganclub.ro/forum/showth...highlight=focu

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google