Dragman-MyCar

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Merci!vor veni si ele cat de curand...
    sigpic

    Comment


    • Masina este gata...mai sunt putine retusuri de facut,cum ar fi polish intr-o zona unde a curs lacul,aranjat putin toba care s-a deplasat catre interior.Cu ocazia ast ao sa schimb traseul de mijloc cu toba intermediara cu tot...
      Attached Files
      sigpic

      Comment


      • a iesit bine, cel putin ce se vede din poze, imi place eleronul....

        Comment


        • si mie imi place eleronul ... ai avut ceva incidente neplacute cu ea?
          Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

          Comment


          • Da,au fost incidente...poze mai jos.
            Attached Files
            sigpic

            Comment


            • Ce bine a iesit eleronul. Prima data am avut impresia ca ai schimbat capota portbagajului cu una de ph1 model 2007 )
              Urcarea e grea...dar panorama e fantastica!

              Comment


              • Pai asta s-a intamplat...doar ca eleronul existent a fost marit putin ca sa fie mai evident...mai am si vechea capota care va fi de vanzare...a fost doar putin sifonata in pzrtea de jos,in rest e beton.
                sigpic

                Comment


                • bine ca iesit cum trebuie .

                  Bara spate si clean-ul tii le-au refacut pe rca sau pe banii tai ?
                  Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

                  Comment


                  • Banii mei normal...doar fibra m-a costat,restul a fost pe asigurare...
                    Nuanta zic eu ca a iesit bine,i-am batut mult la cap sa mi-o scoata...e foarte pretentioasa.E o mica diferenta dar nu foarte notabila...mai mult la bara se vede,care,culmea e mai deschisa,desi e aceeasi vopsea...
                    Attached Files
                    sigpic

                    Comment


                    • pacat de incident , dar acuma lasa ca ai facut eleronu cum ai vrut tu

                      Comment


                      • Da...chiar imi place fata de cel vechi...plus ca nuanta la vechea capota nu imi placea deloc...era spre bej...si asta pentru ca noi,cei care nu ne prea pricepem la toate, punem botul la ce zic unii vopsitori.."nu iese domle' asta,poti sa ii faci ce vrei...mai bine de atat nu se poate..." si noi punem botul.Cei de la service unde am reparat-o i-au facut "cartela" dupa exprimarea lor,adica se fac niste testere si se vede in ce gama de culoare e masina.Chiar daca vopseaua are un cod unic (01D) exista mai multe variante ale sale.
                        sigpic

                        Comment


                        • Am impresia ca ai traseul de la evacuare indoit,dupa cum sta toba (am patit si eu la fel)


                          Iti doresc sa nu mai ai parte de incidente

                          Capota spate arata superb
                          Last edited by matheo66c; 29 January 2012, 21:08.
                          sigpic
                          "BRABUS" STYLE

                          Comment


                          • AI ca a iesit bine...ce ai facut cu lampa ai reparato pe cea veche?
                            sigpic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

                            Comment


                            • Hai ca a iesit bine sa o plimbi cu placere si sa te bucuri de ea.
                              sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                              Comment


                              • nu te a vazut?
                                Am vazut pe net ca erau unele firme serioase (nu la noi) care scanau vopseau neatinsa a masinii si realizau paleta de culori identica cu cea de pe masina (in timp ea fiind expusa mediului inconjurator apar diferente de nunata fata de cum a iesit pe poarta fabricii).
                                Exemplu de "meseriasi" care au vopsit masina pe care o detin.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google