Drumul Spre Mare De La Brasov La Constanta Pe A2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Drumul Spre Mare De La Brasov La Constanta Pe A2

    sa-mi spuna si mie daca se poate cum e drumul asta de la BRASOV la CONSTANTA pe A2! la mare tot timpul am fost pe drumul asta,adica pe a 2! nu am mai fost de 2 ani si vreau sa stiu cat timp fac pe noapte si daca mai e statia de gpl cand iesi de pe autostrada multumesc!

  • #2
    5 ore depinde cum mergi

    Comment


    • #3
      brasov-bucuresti : daca mergi in plina noapte faci un 3 ore mers tango ... altfel oricat de mult tragi de masina, sub 2:40 nu scoti, testat de mine
      bucuresti-constanta : depinde la ce ora intri pe autostrada tot cam 3 ore
      depinde de statiune unde vrei sa ajungi, timpul cam pe acolo se invarte, la 6 ore cel mai real, poti face si 4 ore jumate si 5 ore, dar si 7, totul depinde de cat de tare mergi si ce noroc ai
      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

      Comment


      • #4
        Eu o sa iti zic in sens invers. Cand merg la munte am 2 rute.
        1. Cta-Buc.varianta-Ploiesti-Brasov
        2. Cta-Slobozia-Urziceni-Ploiesti-Brasov

        Amandoua au avantaje si dezavantaje in functie de ora la care mergi.
        sigpic

        Comment


        • #5
          Drumurile sunt bune peste tot,,dar daca o iei pe A2 numai stai prin comune sa mergi ca naiba!!!

          Comment


          • #6
            Cand se iese de pe A2 spre Constanta se intra in Cernavoda, nu se mai trece pe podul de la ecluza. Nu am remarcat in drum prin Cernavoda statie de GPL, retin ca este una pe la Medgidia.
            http://images.spritmonitor.de/428841_5.png Logan 1.4 MPI

            Comment


            • #7
              Salut,
              stie cineva starea drumului :Ploiesti-Urziceni-Slobozia-Harsova-CT,(lucrari sau .....).
              Multumesc
              ex Dacia Logan Preferance 1,5dci E3/03-2006-->08-2012(76.100km) BV 29 --H

              Comment


              • #8
                Mergi pe A2. Te duce autostrada pana la Constanta.
                sigpic

                Comment


                • #9
                  Nu vreau alt traseu, ci informatii despre traseul mentionat de mine.
                  Multumesc
                  ex Dacia Logan Preferance 1,5dci E3/03-2006-->08-2012(76.100km) BV 29 --H

                  Comment


                  • #10


                    vezi ce scrie pentru DN 1A; 1B; 1D; 2A inainte sa pleci ca se actualizeaza cam din 2 in 2 ore
                    sigpic
                    Ambition 1.5 dc

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by ZFMFLORIN View Post
                      Salut,
                      stie cineva starea drumului :Ploiesti-Urziceni-Slobozia-Harsova-CT,(lucrari sau .....).
                      Multumesc
                      Anul trecut am fost la mare. La dus am mers pe A2 si la intoarcere pe Harsova.
                      Pe ruta Ploiesti-Urziceni,,nu am ce sa zic..dar de restul iti spun ca sunt foarte OK.
                      Lucrau astia pe o portiune scurta dincolo de Harsova spre Constanta,,dar cred ca au terminat reparatia pana in ziua de azi.
                      Mai lucrau la podul de peste Dunare,,reasfaltare,,dar nici acolo nu stiu in ce stadiu mai sunt lucrarile.
                      Dar pot sa iti mai spun ca drumul ala este foarte liber,pt ca toti se inghesuie pe A2.

                      Ps..nu sunt gropi pe nicaieri..mergi lejer cu 120/130 daca te tine masina.
                      Last edited by Ivan Marian; 14 June 2013, 13:21.

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Anulare DPF
                      Politica de Securitate Google