DUSTER - Noul VYP Sibian

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • DUSTER - Noul VYP Sibian

    Buna, revin cu un nou topic si un nou ride.
    Dupa multa vreme am reusit sa-mi inplinesc visul, am achizitionat o Dacia Duster.
    Este varianta full, motor 1.5dci, 110cp, 4x4, ESP, negru cu cachetul look, jante de aliaj, geamuri cu tenta, piele, AC, si multe alte maruntisuri.
    Masina are pe bord 44300km, dar in realitate sigur mai multi, este adusa din germania, functioneaza impecabil si sper sa reziste cat mai mult la mine in comparatie cu celelalte.....
    De la achizitie s-a facut la ea revizia totala cu distributie si pompa apa, am facut zilele trecute RAR-ul fara nici o problema si astept sa o inmatriculez.

    Deja au inceput modificarile la ea:
    - plafoniera locuri spate
    - leduri cu lupa albe in plafoniere si la bec postbagaj
    - leduri rosi la picioare in tunelul dintre scaune
    - montat cheder motor
    - montat contact capota motor pe usi deschise
    - un fel de clean provizoriu spate
    - mici retusuri la suporti oxidati prin compartimentul motor.

    Planuri de viitor multe: stopuri led, calandru motor tuning, jante 18', distantiere roti, o solutie pentru suspensie sa o pot folosi diferit asfalt/teren pentru stabilitate, navigatie, camera marsalier sau senzori parcare, eleron luneta, sistem audio, suport ochelari, leduri interior la ceasuri si butoane, tuning faruri, folie geamuri, cauciucuri mai performante, etc....
    Attached Files
    19
    Jante 18',anvelope 225/50/18
    31.58%
    6
    Jante 19', anvelope 225/45/19
    68.42%
    13

    The poll is expired.

    Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

  • #2
    Jos palaria, sa o folosesti sanatos. Cat a costat? An fabricatie?
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • #3
      Sa o stapanesti sanatos!

      Comment


      • #4
        Baftă cu noua achiziţie!

        Comment


        • #5
          Felicitari, sa o stapanesti sanatos!

          Comment


          • #6
            Frumosssss !!!! Full !!! Dupa modelul oglinzilor e un ph1 de prin 2010....
            sigpic
            The MVP

            Comment


            • #7
              Sa il stapanesti sanatos si multi km fara incidente.

              Arata foarte frumos. E luat tot de afara ?
              sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

              Comment


              • #8
                Originally posted by vyp75 View Post
                ..., este adusa din germania, ...
                @B-53-SDP: Uite aici răspunsul...

                Comment


                • #9
                  Nu pot sa inteleg cum sa te duci in germania sa aduci un duster aici la mama lor, in loc sa fi luat o straineza de acolo.

                  Comment


                  • #10
                    Poate pentru ca aia au drumuri mult mai bune si nu calaresc masinile?

                    Comment


                    • #11
                      Sa o stapanesti sanatos!
                      Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                      Comment


                      • #12
                        Felicitari ptr Duster. Sa il conduci mult si bine !

                        Faruri gasesti la baietii aceia care fac proiectul Mudster.

                        Spor la modificari si sper sa nu montezi praguri de inox sau alte 'croame'.
                        Logan GPL 1.4

                        Comment


                        • #13
                          Multumesc de aprecieri, masina e din 2010, luna octombrie, sunt foarte multumit de ea.
                          Multumit si de consum si de comportament, putin cam barca in curbe la anumite viteze, dar e mare si inalta, eu obisnuit cu arcuri sport in general.
                          Trebuie sa studiez atent daca poate fi operational airride pe toate tipurile de teren care i-mi doresc sa merg, sa o folosesc joasa pe asfalt si inalta in rest, la padure pentru rupere de oase nu vreau sa o bag, dar sa mai urc si eu cu ea prin poiene si altele, mai ales ca pe langa sibiu am unde....
                          Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                          Comment


                          • #14
                            Sa te bucuri de ea, si sa ne tii la curent cu tot ce tine de ea.


                            Cred ca si la mine urmatoarea va fi duster, sau un orice alt suv ieftin.
                            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                            Comment


                            • #15
                              Pe h&r cu +3cm si amortizoare specifice masina e mai rigida pe asfalt decat cu suspensia de serie

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google