DUSTER - Noul VYP Sibian

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Am nevoie de o parere: vreau sa fac ceva la muzica in masina, sa schimb numai boxele, sa pun 1din cu ecran retractabil, sa pun 2 din sau sa pun navigatie originala dacia?
    Ma intereseaza pentru navi si pentru camera marsalier, nu ma intereseaza dvd sau avi.
    Boxele le schimb ca sunt varza si nu sunt hotarat in ce sa investesc mai departe, sa iau doar mp3 player si sa folosesc navi pe telefon caz in care renunt la camera, sa iau dvd player 1din sau 2din pentru navi si camera sau sa iau navi original.
    Va cer parerea si celor care aveti 2 din pe logan cum va convine sau incomodeaza pozitia 2din asa joasa???
    Inca o parere legata de subwoofer-ul in roata de rezerva, e ok la sunet, se merita, cei care au idee poate ma ajuta???
    Astept pareri......
    Last edited by vyp75; 19 May 2015, 18:16.
    Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

    Comment


    • #17
      Consola de Duster nou plus navigatie originala ar fi cel mai profi ... daca e buget si timp., bineinteles
      Logan GPL 1.4

      Comment


      • #18
        Am mai mesterit una alta, un clean pe spate provizoriu si am reusit sa curat si sa vopsesc tamburii si etrierii.
        Astept in continuare pareri in legatura cu sonorizarea din masina....
        Attached Files
        Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

        Comment


        • #19
          Avem in sfarsit si numere, am scapat de umblatura, acum avem timp de altele....
          Attached Files
          Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

          Comment


          • #20
            Poze proaspete cu vyp-ul, astazi am vopsit colandru fata in negru mat, in opinia mea arata mai bine pe masina neagra.
            Am comandat cadouri, se pare ca vine craciunul mult mai repede decat am crezut eu anul acestaaaaaaa.
            Attached Files
            Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

            Comment


            • #21
              Arata foarte bine pana acum. Buna ideea cu calandrul negru
              Logan GPL 1.4

              Comment


              • #22
                Dar sticker-ul ala de Germania din parbriz nu il scoti? E ca nuca in perete.

                Comment


                • #23
                  Arata mai bine cu calandrul negru decat cromat, parerea mea este ca ar trebui sa vopsesti si oglinzile laterale tot in culoarea masinii, asa jumate argintii zici ca sunt doua urechi.
                  Captain of the black pearl

                  Comment


                  • #24
                    Arata intr-adevar foarte bine cu grila vopsita in negru. La oglinzi insa cred ca merg lasate asa, fiindca se asorteaza cu celelalte elemente argintii de pe masina.

                    Comment


                    • #25
                      Ar merge niste oglinzi cu semnal...
                      "Roata, chiar de-ar fi pătrată, tot se-nvârte, câteodată." - N. Guţă
                      Ca tratament general contra durerilor, recomand Xanax. Ramai cu durerea de p#!@

                      Comment


                      • #26
                        Am primit o parte din cadouri, maine ma apuc de montat, saptamana viitoare sper sa vina si celelalte si sa termin cat de curand cu sistemul audio-video.
                        Sambata viitoare masina e invitata la nunta sa ducem mirele si mireasa si trebuie sa arate bine.....
                        Attached Files
                        Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                        Comment


                        • #27
                          Super vasi arată bine �� tot setup-ul
                          sigpic

                          Comment


                          • #28
                            Astazi s-a montat eleron luneta, arata altfel masinuta, la muzica inca se lucreaza, azi am pregatit pentru montaj partea de subwoofer.
                            Boxele si playerul sunt montate, am montat astazi si interfata pentru comenzile volan si functioneaza bine.
                            Attached Files
                            Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                            Comment


                            • #29
                              Ce schimbare cu acel eleron, imi place

                              Comment


                              • #30
                                Am terminat si muzica de montat, se aude bestial, mai trebuie facute reglajele.
                                Am sa pun in zilele urmatoare niste poze cu modificarile in parte.
                                Astazi va prezint sistemul audio si poze mai putine pentru ca sunt in usi difuzoarele si nu se vad, doar subwooferul si playerul.
                                Deci sistem compus din:
                                - player Pioneer MHV-170Ui
                                - interfata comenzi volan de la fratello
                                - difuzoare fata Mac Audia MPE 2.13 - 60rms
                                - difuzoare spate Pioneer TS-G1332i - 30rms
                                - amplificator Crunch GPX 500.2 - 250rms
                                - difuzor subwoofer Mac Audio MPE 12 - 300rms

                                Urmatorul post este cu schimbarea spatelui masinii pana in momentul acesta.
                                Attached Files
                                Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google