Duze Stropitoare parbriz Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Duze Stropitoare parbriz Logan

    Daca nu am postat unde trebuie anuntul, imi cer scuze.
    Sunt interesat de stropitoare sita (acele duze) , ca la passat, ori alte modele care imprastie uniform solutia pe parbriz.
    Banuiesc ca nu s-au fabricat intre timp si pt Dacia, insa na gandesc ca poate gasesc de inlocuit de la alte modele auto.
    Va multumesc.
    Last edited by valeriuciprian; 22 November 2010, 14:51.

  • #2
    Incearca la un schrott auto dar nu sunt sigur ca se potrivesc in locu de pe capota

    Comment


    • #3
      nu cred ca gasesti pe la noi asa ceva
      Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

      Comment


      • #4
        daca gasesti la un pret bun stropitorile de la vw...modele mai noi...poti sa le montezi in acelasi fel cum erau pe masina originala(vw) adica sub buza de la capota....eu am de mult in plat chestia asta dar lenea e mare sa ma duc sa caut stopitori


        ps: este un logan care a facut schimbarea , B-87-GGD
        0.9 tce SL plus

        Comment


        • #5
          Si se potrivesc???
          Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

          Comment


          • #6
            Poti sa pui de la skoda 1 sau skoda 2 as acum avem deja unii din brasov .
            Trebuie doara sa maresti un pic gaura existenta de pe capota ,adica sa o faci dreptunghiulara dar atentie trebuie pilit in josul capotei si nu in susul ei adica spre parbriz ci spre botul masinii .
            Un elogiu de trei minute şi o lacrimă de-o clipă nu scuză o neglijare care se măsoară în ani sau decenii.

            Comment


            • #7
              Din cate stiu, "jetul" cu presiune mai mare de la Passat, este dat de o "presiune" nu de motoras...

              Comment


              • #8
                Presiunea de care zici tu e cam aceeasi difera dispersia apei pe parbriz Codul de piesa este 3B0955985 si se gaseste la orice dealer VW AUDI sau SKODA din tara. Pretul este cam de 15 lei bucata

                Comment


                • #9
                  daca-si cumpara cineva de undeva il rog sa posteze aici, si eu as vrea, eventual stropitori cu 3 jet-uri
                  din cate stiu s-a mai discutat si s-a ajuns la o concluzie destul de buna:
                  in momentul stropirii parbrizului, pentru aproximativ 1 secunda, sau chiar 2 pierzi vizibilitatea complet !
                  fapt pentru care la noul audi a4 nu mai se pun acest gen de stropitori, se pun cele cu 3 jet-uri !

                  Comment


                  • #10
                    Nu prea am inteles bine postul tau Tomu...dar la fiat-ul Brava si Stilo au duze cu 3 gauri...
                    Last edited by valeriuciprian; 28 February 2009, 21:16.
                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      Dupa cateva ore de cautari pe alte forumuri am gasit ca se potrivesc urmatoarele, cu ajustari minore:

                      - Citroen C3 si Saxo - am vazut poza cu C3 - este perfect montajul
                      - Peugeot 206 si 406
                      - Volvo S60

                      Toate acestea sunt de tipul montaj pe capota, cu mici ajustari ale gaurilor.
                      Cei care au montat de alte tipuri ( gen grup VW ) va rugam sa postati cu poze , ca inebunim aici cu datul in idei.

                      Comment


                      • #12
                        ce nu ai inteles ?

                        am spus ca si eu as vrea genul asta de stropitori ;
                        si
                        posesorii de golf 5, audi, etc. s-au plans ca pierd vizibilitatea complet cand spriteaza parbrizul, fata de cazul celor care au diuze care spriteaza cu jet vizibilitatea doar scade, nu se acopera parbrizul cu spuma.

                        Comment


                        • #13
                          Lucian, pune o poza si cu ale tale, ca e o idee mai buna decat cu cele gen "perdea". Ale mele sunt puse pe topicul din semnatura.
                          GL-22-TOF

                          Comment


                          • #14
                            salut , stie careva daca se potriveste de la 307 peugeot ,ala au perdea jetul.
                            sigpic #

                            Comment


                            • #15
                              la hyundai accent mi-a placut cum stropea...cu 3 jeturi.stie cineva daca se potrivesc si pe logan ?

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google