Duze Stropitoare parbriz Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    de 307 am eu...de hyundai accent nu stiu

    Comment


    • #17
      Sal,

      Doua intrebari am:

      1) Duzele la Loganul meu stropesc prea sus,
      Am vazut ca la unele Loganuri duzele arunca apa chiar in centrul geamului. Cum pot sa corectez si eu simplu locul unde este aruncata apa ?

      2) Mi-ar placea sa cumpar duze cu 3 jeturi de care vorbiti pe aici, dar ma gandesc ca avand 3 gauri jetul va fi aruncat mai slab deoarece aceeasi presiune trebuie sa impinga cum apa pe 3 cai nu doar pe una si jetul s-ar putea sa cada pleostit si cam scurt. V-ati montat careva si va arunca apa bine pe cele 3 gaurele ?

      Comment


      • #18
        Iei un ac si reglezi directia dorita de stropire.Bagi varful acului in gaura duzei si misti de el pana il aduci la ce pozitie vrei.
        MX-5 1.6 110cp 12.01.12(fab.2002)

        Comment


        • #19
          Are cineva idee cum se scot duzele din capota de la Logan ?
          http://img132.imageshack.us/img132/5928/semnaturas.jpg
          Sony/Magnat/Alpine/Focal

          Comment


          • #20
            Salut Ciky!
            Eu le-am schimbat cu unele noi tot de logan de la silviu_79, am scos furtunaşul din duză, şi cu un patent cu vârful ascuţit, am strâns de clemele duzei prin interiorul capotei, pe unde intră furtunaşul în duză, am împins către parbriz, şi a ieşit duza din locaşul său de pe capotă!
            De pus la locduza, e mai simplu, o pui în locaşul capotei şi împingi către interior, introduci la loc furtunul, şi gata!

            Comment


            • #21
              deci pana la urma care se potrivesc? alea cu 3 jeturi stropesc tip perdea? ce masini "donatoare" exista?
              " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

              Comment


              • #22
                Alea cu 3 jeturi stropesc identic si la fel ca cele actuale doar ca in 3 puncte...adica prin 3 gauri...cele folosite de mine si stropesc tip perdea sunt de Skoda Octavia si le poti vedea detaliat pe My Ride-ul meu.
                sigpic

                Comment


                • #23
                  Confirm si eu ca la octavia1 cand se stropeste ti se cam taie filmul cu vizibilitatea.NU prea mai vezi nimic.
                  Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                  Comment


                  • #24
                    exista ceva cu 3 jeturi care sa se potriveasca fara sa tai din tabla ?
                    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by Tudor View Post
                      deci pana la urma care se potrivesc? alea cu 3 jeturi stropesc tip perdea? ce masini "donatoare" exista?
                      eu am tip perdea si sunt de citroen C4/peugeot 307!

                      Comment


                      • #26
                        si ai taiat din tabla ?
                        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                        Comment


                        • #27
                          nu, a modificat duza cu cutterul f putin, am vazut la my ride-ul lui

                          pch, mai ai vizibilitate?ca vad ca , colegii se cam plang ? mie mi se pare misto si eficienta
                          " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                          Comment


                          • #28
                            exista ceva cu 3 jeturi care sa se potriveasca fara sa tai din tabla ?
                            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                            Comment


                            • #29
                              cum sa tai din tabla?!!!nu,am taiat din piciorusul diuzei putin cu cuterul,era mai gros decat gaura!..presupun ca toate merg taiate cu cutterul!vizibilitatea e ok!eu nu am probleme!

                              Comment


                              • #30
                                Originally posted by BUSU View Post
                                Salut Ciky!
                                Eu le-am schimbat cu unele noi tot de logan de la silviu_79, am scos furtunaşul din duză, şi cu un patent cu vârful ascuţit, am strâns de clemele duzei prin interiorul capotei, pe unde intră furtunaşul în duză, am împins către parbriz, şi a ieşit duza din locaşul său de pe capotă!
                                De pus la locduza, e mai simplu, o pui în locaşul capotei şi împingi către interior, introduci la loc furtunul, şi gata!
                                multumes frumos pt indicatii am reusit sa le scot azi si sa le desfund.numai bine
                                http://img132.imageshack.us/img132/5928/semnaturas.jpg
                                Sony/Magnat/Alpine/Focal

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google