Duze Stropitoare parbriz Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Va salut, cand folosesc stropitorile imi intra apa in interiorul masini , adica sub capota. E vreo problema sau asa e la toate?

    Comment


    • #32
      Nu, nu e normal, cred ca ai furtunul iesit un pic,sau fisurat. verifica.
      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

      Comment


      • #33
        Am verificat si furtunul e ok. Apa intra pe langa stropitori. Am aruncat apa pe capota pe langa stropitori, apoi am ridicat capota si apa era inauntru. Va rog verificati si voi daca va intra apa pe langa stropitori.

        Comment


        • #34
          La mine cel putin nu intra, nu am probleme de genul asta. Deci nu asa face toate.
          Just Hold Onnnnnn....

          Comment


          • #35
            si la mine intra apa pe sub diuza dar vreau sa le schimb cu unele de peugeot sau de citroen cat de curand si sper sa o rezolv

            Comment


            • #36
              Originally posted by mumus View Post
              exista ceva cu 3 jeturi care sa se potriveasca fara sa tai din tabla ?
              nu mai intreb... ca se sterge. Citez doar
              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

              Comment


              • #37
                am pus si eu ceva de la un WV sau skoda, le-am primit - perdea misto- , am iesit cu o pila in parcare si in juma de ora am rezolvat problema cu dublarea gaurilor, si in aprox 2 ani n-a ruginit nimic de la gaura respectiva. Deci curaj! merita !
                Pain brings out the truth in us all...
                ...how much truth can you stand?

                Comment


                • #38
                  nu ai putut lua la pila diuza respectiva,a trebuit sa dai in capota???

                  Comment


                  • #39
                    da , sunt aproape duble ca dimensiune si cer decupaj dreptunghiular nu in forma de floare cum e cel original. Dar nu e chiar asa un chin, cu o pila buna merge repede.
                    Pain brings out the truth in us all...
                    ...how much truth can you stand?

                    Comment


                    • #40
                      interesant,sincer sunt curios sa vad niste poze,mai ales cu capota deschisa sa vad cum vin prinse acolo si cum intra furtunasul....eu am de peugeot si de aia intreb,la mine a fost suficient sa iau din diuza nu din capota!

                      Comment


                      • #41
                        uite poze , cica-s de octavia 1 sau de passat 3D , uite si poze
                        Attached Files
                        Pain brings out the truth in us all...
                        ...how much truth can you stand?

                        Comment


                        • #42
                          si nu puteai taia "protuberanta" aia de sub zona in care intra furtunul?si nu mai castrai capota?

                          Comment


                          • #43
                            degeaba o taiam , profilul ala dreptunghiular e constant pana la "talpa" care etanseaza pe exteriorul capotei deci ar fi trebuit sa tai si acolo ca nu s-ar fii asezat perfect pe decupaj , si pe urma ma plangeam si eu precum colegul de mai jos care spunea ca-i intra apa pe acolo. Eu sunt multumit asa decat sa-ti tai degetele cu cutterul si sa vad la jumatatea lucrarii ca-mi mai trebuie o diuza ca am taiat prea mult....
                            Pain brings out the truth in us all...
                            ...how much truth can you stand?

                            Comment


                            • #44
                              am inteles!

                              Comment


                              • #45
                                Originally posted by EUGEN2008 View Post
                                uite poze , cica-s de octavia 1 sau de passat 3D , uite si poze
                                Aia e tabla modelata dupa spritiera??
                                N-ai protejat-o cu nimic? Pt ca e riscul ca in 1-2 ani sa vezi cum apare rugina acolo.

                                Am vrut si eu sa schimb, dar n-are rost, la cat sunt de mester risc sa xxx tabla.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google