Easy-R a.k.a. JS3

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • " Pentru a acoperi o minciuna, se foloseste una din metodele : a) abureşte-i, b) ameţeşte-i, c) arată-le altceva " -- din manualul agentului junior ;

    Tu ai facut postliceala din padurea Spătaru, nu-i aşa ?

    Comment


    • Eu sunt ferm convins ca Dacia implementeaza tehnologie de ultima ora in masini ;) #sarcasm

      Comment


      • Norme de poluare, cu siguranță implementează .

        Comment


        • Originally posted by bogdan_cr View Post
          " Pentru a acoperi o minciuna, se foloseste una din metodele : a) abureşte-i, b) ameţeşte-i, c) arată-le altceva " -- din manualul agentului junior ;

          Tu ai facut postliceala din padurea Spătaru, nu-i aşa ?
          Am rugamintea sa eviti stilul acesta de postare; am in vedere si alte posturi in aceiasi nota de sarcasm ieftin.
          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

          Comment


          • Originally posted by IancuMIC View Post
            ...in aceiasi nota...
            „în aceiași notă”= greșit
            „în aceeași notă”= corect
            Fără supărare (sper!)
            M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

            Comment


            • Originally posted by Cherubino View Post
              „...”= gresit
              „...”= corect
              Fara suparare...
              Trebuia sa zica cineva ceva. Bine ca tu n-ai gresit niciodata nici o litera, nici un cuvant. (Fara suparare.)
              Originally posted by bogdan_cr View Post
              " Pentru a acoperi o minciuna, se foloseste una din metodele : a) aburete-i, b) ameete-i, c) arat-le altceva " -- din manualul agentului junior ;

              Tu ai facut postliceala din padurea Sptaru, nu-i aa ?
              Aceasta postare este fara legatura cu subiectul discutat. N-a mintit nimeni cu nimic. Daca cineva mai priceput ca voi va arata unde gresiti, in loc sa multumiti mai bine dati cu noroi, ca sa nu recunoasteti ca sunteti in eroare.

              Originally posted by Cherubino View Post
              „...”= gresit
              „...”= corect
              Fara suparare...
              Trebuia sa zica cineva ceva. Bine ca tu n-ai gresit niciodata nici o litera, nici un cuvant. (Fara suparare.)
              Originally posted by bogdan_cr View Post
              " Pentru a acoperi o minciuna, se foloseste una din metodele : a) aburete-i, b) ameete-i, c) arat-le altceva " -- din manualul agentului junior ;

              Tu ai facut postliceala din padurea Sptaru, nu-i aa ?
              Aceasta postare este fara legatura cu subiectul discutat. N-a mintit nimeni cu nimic. Daca cineva mai priceput ca voi va arata unde gresiti, in loc sa multumiti mai bine dati cu noroi, ca sa nu recunoasteti ca sunteti in eroare.


              Originally posted by bogdan_cr View Post
              ...-- din manualul agentului junior ;
              Se vede treaba ca ai studiat manualul respectiv.
              Last edited by Fanez; 15 October 2016, 21:30. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • Originally posted by Fanez View Post
                ...Bine ca tu n-ai gresit niciodata nici o litera, nici un cuvant.
                Ba bine că nu! Să fii tu sănătos de câte ori...
                M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                Comment


                • Originally posted by Cherubino View Post
                  ...Sa fii tu sanatos de câte ori...
                  Ba tu sa fii sanatos de cate ori...

                  C.V. easy-R. Adica usor-R. O cutie de viteze la care poti sa bagi usor in marsarier, ce mare lucru?

                  Comment


                  • Te contrazic. E usor sa bagi in Raketa!

                    Comment


                    • Un 0-100 cu TCe 90 Easy-R care ne arata ca nici pe departe nu scoate 11.1 sec., cum se lauda Dacia.

                      Three times from zero to 100 km/h (and once to 130 km/h) in a 2016 Dacia Sandero Stepway TCe 90 Easy-R S&S. 90 hp gasoline engine with automated manual trans...

                      Comment


                      • Sunt eu surd sau nu vad unde scrie pe site ca atinge 11 secunde?
                        Any way...11 secunde atinge aia manuala...aia robotizata schimba greu...de asta are 14 secunde. Plus ca filmuletul nu are nici o relevanta. EU am reusit cu un BMW de 184 cp sa ating suta in aproape 17 secunde. Si chiar tragea masina bine

                        P.S. Da da da...stiu...urcam...mergeam din spre turda spre cluj.

                        Comment


                        • min 2 sec le pierde cu schimbarile

                          cine doreste un stil sportiv nu va fi impresionat de cutie, mie mi s-a parut ca da in nas si patineaza grav

                          la stil batranesc e ok

                          in esenta nu e o cutie automata, e tot o cutie manuala cu un calculator care schimba, doar ca dureaza mai mult schimbarile decat la cutie clasica actionata de factorul uman
                          Last edited by cristi....; 6 November 2016, 20:42.

                          Comment


                          • Hmm... stil „sportiv”...cel care nu e „sportiv” e „bătrânesc”... dar un stil pur și simplu „normal”, specific unor oameni normali, creierele unora nici măcar nu-l mai pot concepe?
                            M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                            Comment


                            • Originally posted by cristi.... View Post
                              min 2 sec le pierde cu schimbarile

                              cine doreste un stil sportiv nu va fi impresionat de cutie, mie mi s-a parut ca da in nas si patineaza grav

                              la stil batranesc e ok

                              in esenta nu e o cutie automata, e tot o cutie manuala cu un calculator care schimba, doar ca dureaza mai mult schimbarile decat la cutie clasica actionata de factorul uman
                              Pai, recomandai aceasta cutie, intr-un thread. Acum da in nas si patineaza? :confused? Cand ai fost sincer?
                              Retin eu bine sau am imbatranit?
                              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                              Comment


                              • ala care a condus masina din clip e tractorist sau camionagiu, altfel n-ar fi plecat de pe loc cu 1800rpm din plecare mai dai o secunda dai jos. daca pleci la 2500-3000. in loc de 13.5, sa fie un 12.5, cu 2 schimbari de treapta unde isiar mai pierde vremea, alea 11-11.5secunde pentru variant manuala chiar sunt realizabili.
                                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google