Ecran Dvd In Bord

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ecran Dvd In Bord



    Salut.
    S-a gandit cineva s-a monteze un ecran pentru dvd auto in bordul masinii?
    Am deschis acest topic in speranta ca alaturi de temerari ca mine vom reusi sa facem un mini tuning la golanasele noastre.Ideea mea (care sper ca va merge) este de a monta dvd playerul jos peste locasul pentru pahare(sau monezi),iar ecranul printr-o metoda oarecum inedita sa se ridice la apasarea unui buton din bordul masinii undeva intre grila de dezaburire parbriz si fata consolei centrale.
    Daca cumva mai exista acest subiect(eu nu l-am gasit)rog un moderator sa imi mute acest comentariu.
    Multumesc si sper sa veniti cu idei pentru a pune in practica aceasta nebunie.
    Last edited by logan-dantes; 25 June 2014, 20:36.
    Mai bine dai gres incercand ceva decat sa excelezi in a nu face nimic

  • #2
    Astept si eu un 'cobai' sa-si faca.Imi place ideea.

    Comment


    • #3
      Cobaiul ar fi, atat ca nu vreau sa ma apuc sa demontez bordul si sa constat ca nu am loc exact pe centru.Sistemul de ridicare il am,cablajul l-am executat pentru ecranul dvd-ului mai ramane sa montez toata treaba,dar intai vreau un raspuns de la cineva care a desfacut bordul .
      Mai bine dai gres incercand ceva decat sa excelezi in a nu face nimic

      Comment


      • #4
        Ideea e interesantă ca si punere in practica insa cred ca e mai usor de pus un player 2 din cu ecran de 7".
        Ar trebui construită o rama custom, trase fire, etc. Destul de complicat. Eu ma gândeam cândva sa găsesc un suport pentru tableta si sa o pun acolo
        My Ride sigpic

        Comment


        • #5
          Originally posted by logan-dantes View Post
          dar intai vreau un raspuns de la cineva care a desfacut bordul .
          arunca tu un ochi peste tutorialele lui Streulea cand demonteaza si monteaza coaja de bord si vezi ce loc ai pt un dvd in locul indicat de tine

          Comment


          • #6
            Din cate stiu eu cineva a pus acolo un ecran. Am tot cautat poze dar nu gasesc.
            Vizitati CTR-ul

            sigpic

            Comment


            • #7
              Daca scoti ceasurile se poate vedea spatiul disponobil in acel loc.
              GL-22-TOF

              Comment


              • #8
                Un ochi peste tutorialele lui Streulea am aruncat si ar fi un pic de loc intre carcasa de la aer si teava aia orizontala
                Last edited by IancuMIC; 25 June 2014, 23:30.
                Mai bine dai gres incercand ceva decat sa excelezi in a nu face nimic

                Comment


                • #9
                  Cineva si-a facut ceva asemanator pe net, numai ca are tweetere in loc de ecran.

                  Last edited by Teo_730; 26 June 2014, 18:09.

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by logan-dantes View Post
                    Un ochi peste tutorialele lui Streulea am aruncat si ar fi un pic de loc intre carcasa de la aer si teava aia orizontala
                    de exemnplu: incape un monitor de 7 inch cu tot cu mecanismul de ridicat -coborat?

                    Comment


                    • #11
                      Incape, depinde doar cum e sistemul facut. Daca e sistem cu ridicare nu prea, daca e ridicare si glisare laterala, merge.

                      Comment


                      • #12
                        Sistemul pe care l-am facut eu doar ridica ecranul si atat.Cred ca pana la urma voi demonta bordul si cu riscul de a strica (ori sistemul,ori bordul)voi incerca sa-l montez
                        Mai bine dai gres incercand ceva decat sa excelezi in a nu face nimic

                        Comment


                        • #13
                          l-ai materializat sau e doar pe hartie ? pune niste poze......
                          (((((((sistemul de ridicat-coborat trebuie sa fie prins bine de masina plus inaltimea ecranului si eventual un capac deasupra )))))))))))
                          Last edited by romeo-alex; 29 June 2014, 18:47.

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google