"eleroane" stergatoare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • "eleroane" stergatoare

    nu stiu daca s-a mai discutat pe tema asta, dar eu nu am vazut. vroiam sa va intreb daca acele "eleroane" (altfel nu stiu cum sa le spun) pe care le-am vazut pe unele masini au si rolul (in afara de cel estetic) de a apasa stergatoarele pe parbriz la viteze mari? si daca da, cat de bine isi fac treaba?
    If everything seems under control, you`re just not going fast enough...

  • #2
    se zice ca ridica curentul de aer dar acum nu stiu nici eu prea bine au un rol estetic mare dar cred ca si functional

    Comment


    • #3
      din cate stiu tin stergatoru pressat mai bine pe gem ..
      http://img211.imageshack.us/img211/1...ostwantab7.gif
      id mess liviu_stilist

      Comment


      • #4
        dar arata oribil... parca tot mai mult imi plac alea aero care stau mulate pe parbriz

        sigpic

        Comment


        • #5
          da,pai rolu functional ma intereseaza pe mine cel mai mult ca dupa ce depasesc un tir la 130 si e mazga pe jos nu prea ma simt in largu meu (stergatoarele nu functioneaza bine la viteza aia)
          If everything seems under control, you`re just not going fast enough...

          Comment


          • #6
            ok sonykel dar alea fac treaba mai buna mai bine decat astea standard?
            If everything seems under control, you`re just not going fast enough...

            Comment


            • #7
              da normal ca fac treaba muult mai bine ptr ca nu au cadru in ele si iau forma parbrizului ... ar fi frumos ceva cu eleron dar sa fie functional si mic nu astea stralucitoare imenese sau de culori tipatoare

              sigpic

              Comment


              • #8
                Aripioarele alea au rol de a schimba aspectul masinii, atat si nimic mai mult. Stergatoare eficiente, sunt cele cu lama siliconica si forma aero, cele cu adaugiri... lasa de dorit!

                Comment


                • #9
                  ok multam mult. oricum trebuie sa fac ceva in privinta asta ca nu mai pot mult timp asa
                  If everything seems under control, you`re just not going fast enough...

                  Comment


                  • #10
                    Scimba aspectu masini in rau ca in bine in nici un caz din pct meu de vedere + ca din masina iti obtureaza 10% din vedere ))

                    Comment


                    • #11
                      BIne ma Seby le dau jos) daca nu itzi plac
                      LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
                      Enter the Matrix

                      Comment


                      • #12
                        eu am luat ceva ce seamana cu alea aero, din real, cu 35ron doua bucati. de trei sapt le-am pus si sunt foarte multumit de ele. nu se compara cu scartaitorile de dacia. si arata frumos, n-au nevoie de "eleroane", care oricum, daca ar fi eficiente, ar face ttreaba numai in pozitia orizontala a stargatorului, cand acesta sta bine mersi in repaus la baza parbrizului. cand are 90 de grade pe parbriz, forta suplimentara de apasare pe geam este zero, pt ca acel eleron nu "lucreaza" in pozitie verticala. ati vazut voi vreun avion sa zboare cu aripile verticale?
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment


                        • #13
                          Am vazut stergatoare care au acele "eleroane" incorporate,sunt negre,discrete si estetice,cam 6 lei buc.
                          Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                          Comment


                          • #14
                            exact, d-fens, estetice...nu neaparat si utile
                            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                            Comment


                            • #15
                              eu ma gandesc in felul urmator : cand urca stergatorul il tine presat pe geam dar cand sa coboare il tine si mai mult presat si vine aer si sub ele un pic deci il aduna si astfel ori merg super greu inapoi... ori se blocheaza
                              turbo makes torque and torque makes fun

                              LowGun-ul meu:http://www.loganclub.ro/forum/lowgun...?t=2081&page=5

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google