Elibereaza Pilotul Din Tine !

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Elibereaza Pilotul Din Tine !

    Rompetrol Racing Concurs !

    PREMII
    Marele premiu - Pilot in Campionatul national de raliu din 2011.

    Talentul controlul si pasiunea pentru raliu il descriu cel mai bine pe viitorul castigator al competitiei Rompetrol Racing Challenge. Iar recompensa va fi pe masura indemanarii sale. Va avea dreaptul de a pilota masina Rompetrol Racing Challenge la Campionatul National de Raliu din 2011.

    20 cursuri de pilotaj sportiv
    Pentru ca de cand te stii iti place racingul. Pentru ca nu poti trai fara adrenalina. Pentru ca ai talent, dar mai ai nevoie de pregatire. Cu unul din cele 20 de cursuri de pilotaj sportiv, Rompetrol Racing Challenge iti da sansa sa devii pilot pe bune
    Esti pregatit?
    Atunci cand in jurul tau auzi doar "Las-o mai incet!", exista un loc in care ti se va spune intotdeauna "Du-te! Du-te! Du-te!".

    In perioada 12 iulie-12 septembrie, incrie-te la Rompetrol Racing Challenge si traieste-ti visul de a fi pilot de raliu! Intra in cursa pentru marele premiu si castiga un loc de pilot la Campionatul National de Raliu din 2011.

    Startul se da in statiile Rompetrol!
    Completeaza formularul de inscriere de pe acest site introducand codul de pe bonul fiscal si datele de contact, activeaza-ti apoi contul si incarca un film de 30 de secunde, tip interviu, din care sa reiasa motivatia ta de a participa.
    Cum? Trimite-l prin SMS la 1874 sau introdu-l pe site la sectiunea "Premii" si prin tragere la sorti ai sanse la unul din cele 20 cursuri de pilotaj sportiv, 10 pachete all-inclusive de 2 persoane la raliul Finlandei 2011, 30.000 tricouri sau 10.000 ochelari de soare.
    Introdu codul promotional primit in statia Rompetrol pe site-ul www.rompetrolracing.ro, completeaza formularul de pe site, activeaza-ti contul si incarca filmul tau de 30 de secunde, tip interviu, din care sa reiasa motivatia de a participa la competitie, film pe care prietenii tai sau vizitatorii sa il poata vota.
    Din totalul celor inscrisi, un juriu format din piloti de curse si psihologi va alege 25 de concurenti, carora li se vor adauga si cei mai votati 5 concurenti.
    Timp de o zi, cei 30 de candidati alesi la preselectie, vor fi testati psihologic si vor sustine o proba de indemanare pe o masina de concurs. Doar 10 dintre ei vor merge la etapa urmatoare.
    Cursul.
    Acesti 10 concurenti vor beneficia de un curs de pilotaj sportiv(teorie si practica) care va dura o zi.
    Competitia.
    In cadrul unui eveniment de racing antrenant, pe un traseu de raliu ce va fi construit in centrul orasului, cei 10 de concurenti se vor intrece, iar cei mai buni 3 se vor califica pentru marea finala, care va avea loc la Bucuresti.

    Acesti pasi se vor repeta de 3 ori, singura diferenta fiind locatia in care se va desfasura competitia, adica Constanta, Timisoara, Cluj-Napoca. Cei 9 finalisti rezultati din organizarea celor 3 competitii intermediare se vor intrece in Marea Finala de la Bucuresti. Iar cel mai bun pilot va castiga marele premiu, dreptul de a pilota masina Rompetrol Racing Challenge la Campionatul National de Raliu din 2011.
    Attached Files
    Am scos masina in ploaie sa se tuneze cand tuna !.......restul e LOGAN

  • #2
    Statusul de etapa - Au mai ramas 10 zile pentru a te inscrie in Etapa Constanta !

    Toate detaliile le gasesti AICI
    Am scos masina in ploaie sa se tuneze cand tuna !.......restul e LOGAN

    Comment


    • #3
      Salutari!

      Am si eu nevoie de niste voturi,vreo...3000.Asa...sa am si eu o sansa!
      1 pe zi x 1000 utilizatori x 4 zile...fac...nu,nu,prea multe,nu va ingramaditi ca nu e loc.
      Hai votati-ma ca e gratis!
      Mersi!

      Comment


      • #4
        Salut! Am auzit si eu despre competitia asta si as vrea sa ma inscriu. Am vazut pe FB "Elibereaza pilotul din tine!" si e interactiv asa, sunt si postari ale lui Marisca. Eu as vrea sa ma bag in etapa urmatoare, sa vad mai intai ce se intampla la Constanta. Oricum, f cool treaba, cred ca merita sa incerc si eu. Pentru cei care s-au inscris deja...cam cat dureaza de cand urci filmuletul pana iti este aprobat si apare pe site? Aveti idee? Bafta tuturor!

        Comment


        • #5
          Dureaza o zi pana i-ti pune clipu pe site.

          Da tre sa te bazezi pe ceva cunostinte(de orice fel) ca sa te inscrii
          Cu voturile nu ai nici o sansa . Eu am pana acum 15 voturi.Atatia prieteni am...asta e!
          Poate ma descurc altfel!
          Bafta!

          Comment


          • #6
            voi chiar credeti ca in afara de cei care trebuiesc promovati, mai sunt multe locuri libere atata timp cat juriul si publicul decid ?...e o labamente tristamente. puteau sa traga la sorti, sa faca un control psiho, fizic, proba de indemanare, proba de cunoastiinte teoretice, apoi sa inceapa sa "cearna". organizau intr-un week end probe in orasel mari si alegeau cativa 5-10 in fiecare resedinta de judet si apoi incepeau sa-i "taie" piramidal, daca voai sa obtina best of the best. asa, or sa obtina ce trebuie...
            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

            Comment


            • #7
              daca organizatorii au un juriu pentru selectie, care mai este rolul voturilor?
              Seba, cred ca ai dreptate. obtine cine si ce trebuie...
              Computer, did we bring batteries?... Computer?...

              Comment


              • #8
                Interesant concursul! Am castigat 2 tricouri pana acuma, din bonurile de alimentare de minim 50lei.
                sigpicLogan Laureate - 1.5 DCI

                Comment


                • #9
                  Originally posted by Seba View Post
                  voi chiar credeti ca in afara de cei care trebuiesc promovati, mai sunt multe locuri libere atata timp cat juriul si publicul decid ?...e o labamente tristamente. puteau sa traga la sorti, sa faca un control psiho, fizic, proba de indemanare, proba de cunoastiinte teoretice, apoi sa inceapa sa "cearna". organizau intr-un week end probe in orasel mari si alegeau cativa 5-10 in fiecare resedinta de judet si apoi incepeau sa-i "taie" piramidal, daca voai sa obtina best of the best. asa, or sa obtina ce trebuie...
                  Salut!
                  Seba, eu sincer nu cred ca exista persoane care "trebuie promovate" si iti explic si de ce. In primul rand, eu am urmarit in tot timpul asta ce s-a intamplat pentru ca o sa ma inscriu si eu si m-a interesat subiectul. Cei 5 care s-au calificat prin voturi au fost primii inscrisi. Fiind primii, cand intra omul si arunca o privire, care filmulete crezi ca erau vazute mai intai? Ale lor, evident. In plus, baietii aia s-au auto-promovat la greu pe forumuri si Facebook si etc si au avut si timp sa fie votati. In al doilea rand, trasul la sorti nu mi se pare o solutie. Din ce am inteles eu, filmuletele inscrise vor fi analizate de un "juriu" format din piloti profesionisti, psihologi si un reprezentant de-al lor...din care se vor alege 25, iar apoi urmeaza teste si etc si se cern, cum ziceai tu, doar 10. Tu intentionezi sa te inscrii?

                  Originally posted by TopCat View Post
                  daca organizatorii au un juriu pentru selectie, care mai este rolul voturilor?
                  Seba, cred ca ai dreptate. obtine cine si ce trebuie...
                  Din ce am inteles eu, doar 5 sunt alesi pe baza voturilor, restul de 25 cu juriul ala format din piloti profesionisti, psihologi si reprezentatnti de-ai lor..
                  Last edited by rally.addict; 26 July 2010, 14:44. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • #10
                    eu inca nu am castigat nimic
                    dar astept ...

                    Comment


                    • #11
                      @rally.addict: din ce-am postat mai sus, crezi ca reiese ca m-ar interesa macar? si sincer, consider ca n-am cu ce sa ma inscriu. n-am masina, n-am rezultate notabile, nu sunt fan rompetrol. nu-mi batjocoresc masina cu benzina lor. am patit-o de cateva ori si pt o sapca nu se merita. si cel mai important, mi se pare o porcarie selectia dupa un filmulet, fie el ales de juriu sau votat de multipli pacalici care nici pozitia corecta a mainilor pe volan n-o cunosc...
                      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by Seba View Post
                        ....sau votat de multipli pacalici ...
                        Sau de unul singur cu un stick de net pe care-l activeaza/dezactiveaza pana face mii de voturi .
                        Cel mai lent 1,6 8v

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by Seba View Post
                          n-am masina, n-am rezultate notabile, nu sunt fan rompetrol. nu-mi batjocoresc masina cu benzina lor.
                          Inteleg. Este si asta o parere. Totusi, sunt oameni care isi doresc sa participe si sa faca ceva bun. Hai sa nu condamnam cu inversunare o competitie, mai ales daca spui ca nu te intereseaza.
                          p.s. La partea cu "n-am masina" presupun ca te referi la o masina pregatita pt competitie,nu? Asta nu-i o problema, se va concura pe masina pusa la dispozitie de ei, era absurd sa se duca fiecare cu masina lui...

                          Comment


                          • #14
                            Eu m-am inscris pe site-ul rompetrol si pana acum nu s-a intamplat nimic, nu am aparut nici la ei pe site, nici nu am fost contactat ... E ceva ce-mi scapa din regulament ?
                            sigpic
                            Shit does not happen. Shit takes time, shit takes effort.

                            Comment


                            • #15
                              Lasati mai baeti!Nu va inscrieti, poate am si eu mai multe sanse!
                              Daca castig promit sa va duc pe toti o tura cu masina. pe toti,toti,toti!
                              Last edited by addyionut; 27 July 2010, 18:54.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google