Escrocherie

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Alta veste ) Masina are 70 de cai nu 85,au schimbat motorul. )

    Comment


    • #32
      Păi cum ai aflat că are 70 cp? În talon ce scrie în primul rând? De obicei ei schimbă doar emblema cu una cu i roşu, sau îl dau cu carioca...
      http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

      Comment


      • #33
        De-acum incepe sa fie inselaciune...

        Pai pe talon cum apare?

        Comment


        • #34
          pune si tu cateva poze cu masina sa o vedem si noi! vezi in talon daca ai 50kw sau 63kw...
          Logan Prestige - 2008 - 1.5 dCi 85 CP

          Comment


          • #35
            dar si tu ai fost berbec ... o meritai, ce sa zic. inainte sa cumperi SH faci toate testele posibile la masina, si nu in spatele blocului la nea caisa.

            Comment


            • #36
              Vai frate ce scarba imi este de tara asta nu mai poti sa te duci pana la colt ca imediat te intalnesti cu unul care sa te arda de bani in fel si chip :|. Si eu cand am cumparat masina in 2010 proprietarul mi-a spus ca el este al 2-lea propietar si defapt dupa ce am facut actele si a scos fiscalul am descoperit ca el era al 4-lea eu urmand sa fiind al 5-lea, dar primul proprietar si el au inmatriculat masina, restul au trecut-o pe numele lor si atat, dar pana la urma am riscat si am cumparat masina. Am avut noroc, masina merge ceas si in ziua de azi. Si mie mi-sa parut dubios, masina mea fiind din 2006 si cand am cumparat-o avea 59k, dar din lipsa de bani nu m-am dus la o reprezentanta dacia sa o verific. Asa ca data viitoare trebuie sa fim mult mai atenti cand cumparam sh-uri! Bafta si sa speram ca nu o sa ai probleme pe viitor!

              Comment


              • #37
                Deci kilometri reali nu sunt aia, motorul aparent are doar 70 si nu 85 cp, mai urmeaza sa ne zici ca e defapt Dacia 1310 cu caroserie de Logan

                Comment


                • #38
                  Exact din acest motiv eu unul m-am decis, dupa ce am "muscat-o" si eu sa imi iau numai masini noi cu credit bineinteles.. ca si actuala..

                  Se pare ca talharii au mintea mai linistita si ai timpul sa faca tot felul de magarii numai ca sa te insele

                  Comment


                  • #39
                    Originally posted by nightboy View Post
                    dar si tu ai fost berbec ... o meritai, ce sa zic. inainte sa cumperi SH faci toate testele posibile la masina, si nu in spatele blocului la nea caisa.
                    Sunt de vina, da? Ca tara e plina de hoti? Sau cum? Trebuie sa stam incordati de fiecaredata.....

                    Originally posted by nightboy View Post
                    Deci kilometri reali nu sunt aia, motorul aparent are doar 70 si nu 85 cp, mai urmeaza sa ne zici ca e defapt Dacia 1310 cu caroserie de Logan
                    Pe talon arata 70 si pe portbagaj e cu i rosu,cam razi.....Si tu te ocupi cu dinastea? Cu smecheriile?
                    Last edited by logan4132; 3 February 2013, 19:16. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • #40
                      Seria motor din acte corespunde cu cea de pe motorul montat pe masina?
                      Verifica urgent!Si daca ii ok,atunci ai 70 cp si emblema cu i rosu ii de sanchi.
                      Da-o in masa de emblema,dar sa fie motorul cel de pe acte, ca altfel ai muscat-o.

                      Comment


                      • #41
                        Nu te supara, dar cred ca esti tu de vina! Ai mers sa cumperi o masina dupa culoare sau cum? Daca pe emblema scria ca 2.5 TDI ziceai ca are motor de 2,5???
                        http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

                        Comment


                        • #42
                          Dupa cum scria un coleg pe aici criteriile principale sunt cati km are si cat mai lasa la pret.
                          INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

                          Comment


                          • #43
                            Originally posted by logan4132 View Post
                            @vitriol,da e ca si omul "are 50 de ani dar varsta biologica e cam ca de 38 de ani". La asta m.am gandit si eu cand am baut apa,la ce ai spus tu,ca a dat kilometrajul inapoi ca arata estetic si motorul foarte bune. Multumesc de incurajare.
                            Foarte corect, spus.
                            Uite parerea mea in legatura cu aceste "ajustari", cum le numea cineva, (eu le spun hotii) si care justifica aceste acte, prin faptul ca "romanului ii place sa fie mintit". Ce ar mai fi de spus, decat ca e revoltator ca se intampla asa ceva.
                            Acuma vorbim strict de cadrul legal, in care sa "ajustezi" kilometrajul unei masini, nu povesti din targurile de masini.
                            Fireste la masina personala, in cazul in care nu-ti plac cifrele mari, poti sa mai "tai" din ei, daca nu ai vreo obligatie fata de fabricant, ca nu intereseaza pe nimeni. Problema apare in momentul in care vinzi acea masina, iar cumparatorului nu are cunostinta de acest lucru, plateste o masina buna cu doar 53.200km. si descopera asa din curiozitate ca pe 8nov, 2012 figurezi cu ocazia reviziei in service, cu 172.500km la bord(caz ipotetic). Cumparatorul face plangere, iar cei in drept gasesc ei articolul din lege unde te incadrezi; eu as zice, pentru inceput sa fie... art 215 din CP.
                            Premonitie? Realism, spun eu, pentru ca astfel de lucruri se tot intampla, dar putini se plang; inghit galusca si...tac.
                            Last edited by IancuMIC; 3 February 2013, 20:36.
                            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                            Comment


                            • #44
                              Nu te supara, o vorba din batrani spune ca " daca nu casti ochii, bel... p ... "stii tu ce, cand cumperi ceva casti bine ochii pe ce vrei sa dai banii si nu te uiti la culoare sau la ce iti indruga ala pe acolo si mergi cu cineva neutru, care daca tu o iei pe aratura sa te traga de maneca(un prieten sau unu care se pricepe la masini macar asa un pic). Sincer la noi nu exista legi care sa ii pedepseasca pe astia cu km facuti din pix si de aia ar trebui sa ai grija ce faci, nu de alta, dar sunt banii tai, si daca tu nu ai grija atunci cine. Daca intrai pe site logan sau dadeai o cautare pe vestitul Google, poate acum nu erai in situatia asta, ii plin netu de tot felul de informatii si daca le selectai si le puneai cap la cap intelegeai care este sistemul. Sau mai simplu, la noi, in Timisoara, daca te duci in piata de masini aproape toate au aceelas kilometraj se invart intre niste cifre (90.000 - 119.000 ca exemplu), si au avut parte te tratament special si de niste proprietari nefumatori si care mergeau doar la cumaparaturi o data pe saptamana aaaa . si pensionari sau ma rog femei, mie asta mi s-a parut foarte suspect, tie?
                              In concluzie ca am cam deviat, din pacate, acum te-ai ales cu masina, sper din suflet sa te poarte sanatos cat mai multi km si sa te bucuri de ea. Bafta

                              Comment


                              • #45
                                Originally posted by FloNZN View Post
                                Nu te supara, dar cred ca esti tu de vina! Ai mers sa cumperi o masina dupa culoare sau cum? Daca pe emblema scria ca 2.5 TDI ziceai ca are motor de 2,5???
                                Asta nu e problema, chiar mai bine e ca e de 70 ca are consumul putin mai mic. Chiar nu stiu ce am avut... am plecat documentat acolo,dar nu imi explic ce am avut...,am venit de la lucru si nu am dormit o noapte.... Ma doare in cot.... masina merge bine,nu ma mai necajesc pentru dinastea...Daca s.a intamplat asta e....

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google