ET Sau OFFSET Jante Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Pffff...Deja le-am cumparat...Acum sa vad cum se comporta...Multumesc Seba!!!

    Comment


    • #32
      daca nu exagerazi cu virajele in forta sau glisaje, n-ai de ce sa-ti faci griji.
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • #33
        Salut, am eu 185 pe janta de 7j,Et 35 si e ok, nu-i nici o problema, si cu arcuri weitec -30mm, o poza sa vezi...
        Attached Files

        Comment


        • #34
          Da,multumesc regalcobra...am sa vad cum se comporta si abia astep si eu sa-mi pun arcuri sport.Aveam de gand sa-mi pun pe fata 195 dar m-am mai linistit..Multumesc si lui SEBA ..oricum nu am un stil de condus agresiv..Numai bine!

          Comment


          • #35
            am vazut poza. intr-adevar, nu-i nici o problema, in afara de faptul ca acusi se vede inelul talon de etansare...in rest, e super cand inelul talon ajuge la latimea caii de rulare, sau mai "cracanat", anvelopa respectiva are sanse din ce in ce mai mari sa fie dejantata.
            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

            Comment


            • #36
              Pt 7j ce dimensiuni de cauciucuri sunt ideale?.Multumesc!

              Comment


              • #37
                Pe 7j poti pune 195/60R15 , 205/55R15 astea nu dau erori la kilometraj mari, cu erori mari sunt: 195/50R15, 195/55R15 , 205/50R15 dar am inteles ca s-ar putea corecta eroare de kilometraj de cei care fac si remapari... si apropo am vazut unii care au exagerat acolo se vede anvelope de 195 pe jante de 8j sau chiar si mai late(in Germania am vazut ca e moda asta)...

                P.S. nu-i nici o problema daca fortezi sta bine anvelope ,asa ca si curiozitate te poti uita la ce-i care fac drift (japonezi de exemplu) au anvelope mai inguste cu jante late si e ok...
                Last edited by Adi16v; 14 August 2010, 12:57. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • #38
                  n-are treaba eroarea de kilometraj cu remaparea. e alt soft cel care face conexiunea cu tabloul de bord.
                  ps2 am dejantat doua gume pe circuit la sannicolau, intamplator cele care erau mult mai inguste decat janta. japonezii si drifturile lor sunt pentru playstation. alea-s gume speciale; daca tu-ti inchipui ca niste petarde de kormorane de strada isi fac treaba cracanate la maxim pe o janta cu 2 numere mai mare, atunci poate-ar trebui sa fixezi o camera pe masina sa inregisterzi cum lucreaza guma la viraje, daca altfel nu te convingi.
                  Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                  Comment


                  • #39
                    Sa vad cum fac.Acum am un unchi care imi da cadou jante pe 17 CU TOT CU cauciuri..Nu stiu daca e legal..sa nu am probleme cu A.R.R-ul

                    Comment


                    • #40
                      Asa o fi Seba nu te contrazic... alexalin2009 legat de jante pe 17 aici tu stii cum stai cu norocul daca se ia a.r.r-ul de tine sau nu... dar am inteles ca cele de 17 scutura ceva mai tare, pierzi ceva la demaraj si trebuie sa ai grija la borduri, dar ce te costa daca le incerci, le iei de la unchiu tau 1 saptamana circuli cu ele si dupa vezi care e treaba.

                      Comment


                      • #41
                        Am fost sa montez jantele si am avut o mare surpriza...Nu intra pe inelul de centrare sau cum se cheama...Mecanicul mi-ar fi zis sa ma duc la cineva cu un strung..Acum nu stiu daca se procedeaza asa...(((

                        Comment


                        • #42
                          Mecanicul acela are dreptate...te duci la un strungar si i-ti face gaura de centrare la dimensiunea de 60mm ..tu ai acum mai mult ca sigur 59mm..deci iei 1mm si sunt perfecte. Asa se face, asa au facut multi, asa am facut si eu.Bafta.
                          Un elogiu de trei minute şi o lacrimă de-o clipă nu scuză o neglijare care se măsoară în ani sau decenii.

                          Comment


                          • #43
                            ET 50 si la Aluminiu (Jante Bran) si la Tabla (Rezerva)
                            Attached Files
                            sigpic
                            Ambition 1.5 dc

                            Comment


                            • #44
                              Va multumesc!

                              Comment


                              • #45
                                Salutare tuturor!Am schimbat jantele si totul pare sa fie ok..Dar am obs ca de la 40 pana la 80km/h se aude un zgomot ciudat care vine de la roti sau nu stiu.Stiu ca o janta e cam stramba dar nu foarte mult..o fi de la aceea janta?Va multumesc!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google