Examen AUTO (Traseu)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Examen AUTO (Traseu)

    Salut ,

    Am terminat orele de conducere si urmeaza sa dau traseul peste putin timp..si o sa il dau la Moghioros ..vreau sa stiu cateva lucruri de la cei care au dat cum ar fi :

    Pe unde v-a dus ..cat v-a tinut ..si ce v-a pus sa faceti

    Ah' ..si vroiam sa mai stiu o chestie..din ce am citit pe net..din spusele unor tipi/tipe care au dat traseul am inteles ca domnii examinatori nu prea se comporta cum trebuie..adica iti pune piciorul sub ambreiaj ca sa iti moara motorul..vor sa te incurce..

    Multumesc !!

    (nu stiu daca am postat bine aici,daca nu este bine rog un moderator sa mute topicul)
    Attached Files
    Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea.
    sigpic

  • #2
    sa ai bani la tine de preferat euroi

    Comment


    • #3
      De ce mereu vine vorba de spaga? NU DAU SPAGA ..dar nici nu vreau sa fiu picat aiurea ..tocmai din cauza ca nu dau spaga..
      Oricum..traim intr`o tara de tot ....

      Daca tot se "cumpara" permise pe banda rulanta..macar sa deschida magazine cu permise..tot cam aia e..
      Last edited by bib_andrey; 15 January 2012, 02:58.
      Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea.
      sigpic

      Comment


      • #4
        Eu sunt din Giurgiu si am dat traseul pe Logan , scoala am facuto pe un Seat Cordoba si am luat din prima si fara spaga, totusi m-a cam plimbat ceva examinatorul, m-a bagat prin sens giratoriu, si mi-a pus frana de vreo 2 ori dar m-am descurcat si am luat. Se poate si pe bune

        Comment


        • #5
          Sa nu dai peste un examinator cum am avut eu.Se tot tinea de capul meu, uite aia nu ai facut bine , uite ce greseala, uite cum conduci.Domle, gresesti odata minor ,nu este moarte de om,poti sa iei traseul,insa sunt unii care te demoralizeaza din prima, si nu te mai concentrezi.Cred ca sunt pusi sa treaca un anumit numar de persoane chiar daca unii conduc bine.

          Comment


          • #6
            Depinde de examinator. Eu am avut unul calm, am condus vreo 40 de minute iar la sfarsit mi-a spus: ai gresit acolo, acolo insa vreau sa mergi cu grija de acum deoarece ai luat examenul si esti sofer incepator. Pe frate-miu l-a frecat vreo 25 de minute dupa care l-a picat ca cica lipseste ceva de la dosar-SPAGA. Celalalt candidat care era cu frate-miu in masina a condus vreo 45 de minute si a cazut pe acelasi motiv- lipseste ceva la dosar.
            Eu personal nu am auzit de picioare puse pe sub ambreiaj din surse credibile. Mi se pare totusi un pic cam mult.
            Povesti de astea mai scot si unii instructori care n-au ce face.

            Comment


            • #7
              Incearca sa calci ambreiajul ferm si pana la podea. Daca auzi un AUUUUU inseamna ca a avut piciorul unde nu trebuia.
              real power..... diesel power by

              Comment


              • #8
                Stiu 6 fosti colegi de liceu, toti care conduceau cu mult inainte de 18 ani si toti au luat carnetul din prima. Mai lasati vrajeala asta cu spaga si mai stiu eu. Atat timp cat stii sa conduci nu vei avea nicio problema. Pe mine m-a plimbat 10 minute in care ma facut o intoarcere si un mers cu spatele. Inainte sa dau eu am fost martor la 2 fete ... sincer mi-a fost frica pentru viata mea. Cand vezi astfel de specimene chiar ca iti vine sa ii pici pe toti.

                Comment


                • #9
                  Depinde de examinator, daca ai luat cu 22 sala , e cam complicat sa iei traseul, eu am facut orele de conducere pe la moghioros , si traseul l-am dat pe la filaret ..dar la mine nu sa pus problema sa nu il iau , am luat sala cu 25 si ....restu nu a lipsit de la dosar ) Ai sanse sa il iei si fara spaga , doar sa nu faci greseli...
                  http://www.loganclub.ro/forum/focusul_meu-t39113.html

                  Comment


                  • #10
                    asta a fost tare) cica poti sa il iei si fara spaga daca nu faci greseli. Pai asta inseamna sa iei un examen sa nu faci greseli sa aduni acel numar maxim de puncte. Unu din colegi a avut 22 pe dosar si totusi a luat examenul. Va du un exemplu de acum cateva saptamani in care o ruda a dat examenul si nu a luat la traseu. Cand am sunat mi-a spus ca a picat-o ca a incurcat-o politistul. Si am intrebat ce si cum si a zis ca nu a vazut ca trebuia sa acordeze prioritate) si a franat politistul. Deci pentru ea era din cauza politistului ca a franat nu ca ea nu a acordat prioritate ... Fiecare este subiectiv cand povesteste si din gura in gura devin din ce in ce mai inflorite.

                    Comment


                    • #11
                      Parerile sunt impartite..cunosc persoane care au luat sala cu 26 si nu au luat traseul..si nu doar odata...si chiar pe cineva ca a dat si spaga si tot nu a luat..
                      Sa inteleg ca trebuie sa am noroc sa dau peste un politist corect..altfel nu e bine..
                      Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea.
                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        tu trebuie sa fi antena acolo la ce iti zice el, ai grija la indicatii de genul: 'mergem spre locatlitatea X' (care iti apare pe indicatoare, nu o sa iti zica 'mergi la dreapta'). si sa nu fi stresat, pentru ca atunci o sa ai mari probleme, chiar daca acuma crezi ca esti AS, cu stresu-n fund si militianul langa tine s-ar putea sa uiti sa mai conduci si sa iti moara motorul, sau sa gresesti viteze, ori sa uiti sa acorzi o prioritate. incearca sa fi calm, si gandeste-te ca in dreapta e instructorul.

                        iti spun din propria experienta, eu cand am dat acum cativa ani am fost 3 elevi in masina, si am condus pe rand. unul din ceilalti 2 a picat tocmai pentru ca s-a pierdut cand s-a vazut cu polististul in fata, a uitat sa lase frana de mana jos si nu stia de ce ii moare motorul cand vroia sa plece de pe loc, a uitat de centura (si-a adus aminte dupa 5 min dupa ce a reusit sa plece), desi ii bip-uia senzorul de centura, si era pierdut in spatiu cand i-a zis sa mearga spre Feldioada, o localitate de pe langa Brasov. Politistul a vrut sa ii dea examenul, s-a rugat de el sa fie atent, dar nu i l-a mai dat.

                        toti 3 am facut cu acelasi instructor, si acesta din urma cand a aflat ca a picat respectivul examenul a ramas uimit, pentru ca la orele de practica mergea perfect. de asta iti zic, tu sa fi acolo concentrat pe ce iti aud urechile si pe ce ai la fata locului (trafic, pietoni mai ales etc).
                        Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                        Comment


                        • #13
                          Nu da spaga , oricum nu mai merge asa bine pentru ca a arestat o gramada de politisti , i-a dat afara si nu mai convine sa-si piarda locul de munca.Eu am avut pe 20 luna trecuta , am luat cu 23 sala si traseul l-am dat la titan.Un politist exceptional , am luat , am avut 5 puncte penalizare.Politistul nu este pus acolo sa te pice pe tine insa daca faci greseli majore este normal sa o faca.Prioritatile sunt cele mai mari greseli la care se pica , asa ca ai grija.Lasi pe toti sa treaca , pleci ultimul , nu este nicio graba.
                          Acum cand ii aud pe astia ca au avut ceva politistii cu ei , deja mi-e scarba de ei.Ei cine stie ce boacane fac iar ca sa se scoata dau imediat vina pe politist...
                          Oricum bafta si fara emotii si daca conduci cat de cat bine nu vrei avea probleme.

                          Comment


                          • #14
                            Eu am luat de 3 ori sala si traseul l-am dat de fiecare data cu acelasi examinator, m-a picat de 2 ori, la al 2-lea traseu m-a examinat numai 5 minute... La al 3-lea traseu am "completat" dosarul cum trebuie si nu s-a mai pus nici o problema, precizez ca am fost destul de inconstient si conduceam prin cartier fara sa am permis, deci nu eram chiar incepator. Daca nu vrea examinatorul sa-ti dea permisul poti sa-i intorci si vaporul din 3 miscari, ca tot nu ti-l da.
                            Succes!
                            P.S. dbogdan- pune si vomita nu tine in tine...
                            Last edited by vasile78; 15 January 2012, 12:58.

                            Comment


                            • #15
                              Eu ma refeream la Bucuresti.Vad ca esti din Galati ,deci nu am de unde sa stiu.Asa o fi!
                              Oricum a existat si in Bucuresti o perioada cand puteai sa iei doar cu bani , bineinteles asta tot din cauza elevilor pentru ca i-au invatat cu bani

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google