Excursii Logan Club Braila

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Eu am fost acum vreo 2 luni in pe la manastirea Crasna si la intoarcere am trecut si pe la manastirea Cocos, este un loc foarte mare de campare care se intinde pe vreo 2-3 km si este foarte frumos.
    poate ne strangem mai multi sa mergem acolo
    My Ride BR 86 TIV Mai Furios Si Mai Iute

    Comment


    • #92
      Originally posted by iamagi View Post
      Mersi Valeriu!

      Maine se anunta soare ... poate am totusi noroc
      noroc la ce? la agatat? ca la apa calda in nici un caz
      sigpic

      Comment


      • #93


        Aici arata vreme buna.. si pe topicul intalnirilor cineva a adus vorba de excursia cu cortul... Amatori?
        sigpic

        Comment


        • #94
          eu spun pas pt plimbarea asta

          Comment


          • #95
            Altcineva se mai baga?

            Ajunge 100 ron benzina dus-intors si ce mancare mai luam la noi... eventual daca se vrea, se poate face o baie la piscina si costa 10 sau 15 lei (piscina unui hotel destul de mare... eu acolo lasam copilul ziua si il chemam doar la masa)
            sigpic

            Comment


            • #96
              te referi cumva la hotelul Mcpietroasa?
              sigpic

              Comment


              • #97
                Exact!

                Cu corturile se sta pe partea celalta de sosea sau eventual putin mai jos (sunt mai multe locuri).
                La hotel este 200 ron camera/noapte
                sigpic

                Comment


                • #98
                  eu stiam de vreo 100 euro, ce draq, doar e hotel de 4 stele in mijlocul pustiului...irelevant
                  de acolo se poate merge la manastirea ciolanu, apoi se face o drumetie de 30 minute urcat spre schitul Cetatuia.
                  tot terenul din zona aceea este proprietate privata SC Pietroasa
                  sigpic

                  Comment


                  • #99
                    Da... e proprietate privata si uneori (doar uneori) vine si iti cere o taxa pentru masina dupa iarba ( in jur de 5 lei). Eu am fost cu cortul si nu mi-au cerut nimic si apoi am fost doar la un gratar acolo si nimic.

                    E speciala zona (linistita, verdeata) de aia e hotelul acolo... Am fost o data si era organizat acolo o petrecere Ductil Buzau (sa vezi ce era acolo).


                    Sa revenim... intereseaza pe cineva? Eu cred ca plec acolo ca la mare nu mai e loc acum
                    sigpic

                    Comment


                    • cu loc, fara loc, iti faci loc
                      eu am fost in team building acolo la hotelul acela. zona, intr-adevar, este frumoasa dar nu as da atatia bani. ca peste tot in romanica, hotelurile sunt supraclasate...in plm (Partidul Liberal Muncitoresc)...
                      sigpic

                      Comment


                      • Bai tu nu mai face off-topic acilea cu hotelul ca sperii lumea .

                        Simplu: cort, iarba verde, gratar, beutura, baie in piscina. Lipseste ceva? Eu zic ca mai mult de 200 ron nu aveti unde sa cheltuiti
                        sigpic

                        Comment


                        • gata, mucles

                          spuneti si voi alt loc, poate acolo chiar nu am mers

                          in concediul acesta mi-am propus sa ajung in muntii retezat si apuseni si iar pe Transfagarasean
                          sigpic

                          Comment


                          • veniti cu propuneri unde sa mergem si cand mergem
                            My Ride BR 86 TIV Mai Furios Si Mai Iute

                            Comment


                            • Eu am propus ... si cred ca e locul in care o sa ne ajunga cel mai ieftin...

                              Vali, mergi?
                              sigpic

                              Comment


                              • Eu merg, dar depinde cand, si poate mergem mai multi, sa ne distrabalam
                                My Ride BR 86 TIV Mai Furios Si Mai Iute

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google