Explozie Continental EcoContact 3

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Panarame de-astea am eu pe mașina de serviciu și, fără supărare, sunt mediocre, cam gen Timișoreana, menținându-ne în zona hilarului. Pot să le compar cu BFGoodrich (marcă buget, lol) de pe mașina personală și sunt mult mai slabe (adicătelea, ale mele ar fi Stella). Bine că n-au făcut gâlme sau bum-bum.
    Last edited by ursamajor; 25 August 2014, 21:21.
    Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
    Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

    Comment


    • #17
      faptul ca se numeste continental nu inseamna neaparat ca e premium.
      am un prieten care e sofer profesionist si are km la activ fara numar. si-a cumparat pirelli, ca, deh, e marca de marca. insa modelul luat de el era mai prost decat kormoranele sau alte marci mai putin bazate. când m-am uitat pe net, intr-adevar, cotatiile pentru modelul respectiv erau slabe, desi vorbim de pirelli.
      nu vreau sa fiu inteles gresit, nu vreau sa spun ca anvelopele lui balooo sunt proaste, dar nici sa generalizam ca tot ce face continental sau alte firme sunt numai produse de top.
      Computer, did we bring batteries?... Computer?...

      Comment


      • #18
        Sunt anvelope concepute pentru un consum mai redus de combustibil, dar care sa pastreze, in acelasi timp, o siguranta in condus. Faptul ca fac galme usor, este logic: Combinatia dintre anvelope economice si infrastructura de ev mediu, nu este prea fericita. Am folosit acest tip de anvelope pe Logan 1.4 Mp si pe Audi A6 si pot sa spun fara nici un fel de subiectivism, ca si-au facut treaba cu brio, ba inca, la banii dati pe ele, au fost prea bune.
        Faptul ca cineva a avut o explozie, undeva, cumva, candva, este irelevant. Orice anvelopa poate sa explodeze, indiferent de marca sau pret, chiar si stand pe loc. Defectul de fabricatie sau cauzele externe, sunt lucruri normale.
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • #19
          Mai bine spus nu se putea.
          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

          Comment


          • #20
            Originally posted by Madutzu25 View Post
            Chiar daca esti moderator te rog sa folosesti un limbaj decent; eu nu te-am trimis nicaieri.
            Eco contact 3 este o anvelopa de rahat, low-cost; nu stiu ce tot le ridicati atat in slavi. A nu se face confuzie cu premium contact! Nu sunt singurul care a avut probleme cu respectivele anvelope. Si aici vorbim de fapte concrete, nu de statistici de 2 bani.
            Ba, baiatule esti contra naturii, scuza-ma ca-ti spun.
            Anvelopele de care vorbesti sunt niste anvelope decente din toate punctele de vedere. Cu siguranta Eco3 nu fac parte din categoria premium, dar repet, sunt anvelope ca isi fac treaba si la 70.000km; daca nu le-as fi folosit nu vorbeam.
            Atatea masini Logan au fost echipate cu acest tip de anvelopa si tu vii si arunci piatra; cati useri s-au plans de aceste anvelope ca fac...galme?.
            OFF.
            Nu te trimit nicaieri; te rog insa, sa te dai un pic mai ...incolo, daca nu poti fi impartial si echilibrat.
            Last edited by IancuMIC; 25 August 2014, 21:49.
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • #21
              Originally posted by IancuMIC View Post
              Cu siguranta Eco3 nu fac parte din categoria premium...
              Credeam ca tu tii cu mine. Ba cu siguranta fac parte din categoria anvelopelor premium chiar daca nu le zice PremiumContact.
              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

              Comment


              • #22
                desi fac parte din categoria premium, aceste anvelope au cotatii mult mai mici decat altele considerate mai de buget.
                Computer, did we bring batteries?... Computer?...

                Comment


                • #23
                  N-or fi ele cele mai "premium", dar nici ciurucuri nu sunt.
                  Am luat un set de anvelope pt mcv-ul de lucru. Noi evident, ca ruleaza saracul cam 10.000 pe luna.
                  Masina a rulat 75.000 (parca) si n-am avut plangeri (fara pene, explozii sau altele asemenea). Si nici nu sunt trecute ca obiecte de schimb in estimatul pe urmatoarele 3 luni.
                  Adica, cei ce folosesc masina sunt de parere ca mai merg aprox 30.000.
                  Pe mine nu poate decat sa ma bucure acest lucru.

                  Comment


                  • #24
                    @Vitriol
                    Ei, nu vreau sa ma deconspir .
                    Vorbind serios, n-ai cum sa nu reactionezi, echilibrat si cu decenta asa cum imi place mie sa cred ca o fac, cand auzi asemenea aberatii; Eco 3 anvelope de rahat.
                    Last edited by IancuMIC; 25 August 2014, 22:21.
                    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                    Comment


                    • #25
                      am si eu o galma la un ecocontact3. imi amintesc totusi destul de clar harsaitul de bordura de acum vreo doi ani, le care atunci nu i-am dat importanta...

                      dpmdv sunt niste anvelope foarte ok, aderente si pe ud si pe uscat, consumul a fost ok...cat despre galme, la break-ul 1300 de la munci aveam minim o galma pe fiecare cauciuc montana iar un cauciuc pe spate avea vreo 2 sau 3, efectiv avea "valuri" pe lateral. totusi, n-a pocnit niciunul.

                      pe suza de la munci actuale am barum brillantis. aderenta foarte ok, dar rele pe ud. se vede ca-s mai lowcost ca un conti.
                      Last edited by razvanamza; 25 August 2014, 22:20.

                      Comment


                      • #26
                        a fost ghinionul lui balooo.
                        una la multe...
                        bine c-a fost numai atat si nu s-a intamplat in trafic aglomerat si/sau viteza.
                        Computer, did we bring batteries?... Computer?...

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by IancuMIC View Post
                          Ba, baiatule esti contra naturii, scuza-ma ca-ti spun.
                          Anvelopele de care vorbesti sunt niste anvelope decente din toate punctele de vedere. Cu siguranta Eco3 nu fac parte din categoria premium, dar repet, sunt anvelope ca isi fac treaba si la 70.000km
                          Eu am spus ca nu sunt premium, tu nu... Batman,Batman
                          Acum o dai la intors ca nu sunt premium
                          Am subliniat clar ca e strict parerea mea ca sunt de rahat. Asta din experienta mea cu respectivele anvelope. Oricine e liber sa aiba ce parere vrea. Ca altcineva nu e de acord cu parerea respectiva, e alta problema

                          L.E. Unul dintre loganurile de la firma s-a rasturnat din cauza unei explozii cu exact aceeasi anvelopa
                          Last edited by Madutzu25; 25 August 2014, 22:38.
                          My Ride sigpic

                          Comment


                          • #28
                            Ce inseamna pt voi cauciucuri premium? Ca poate aveti sisteme de referinta distincte...

                            Astia zic cum ca ar fi premium conti eco: http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Continental/
                            Last edited by Cezar; 26 August 2014, 00:09. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • #29
                              Da dar pe Loganuri nu E bune. Nu fac fata la atata forta si cuplu
                              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                              Comment


                              • #30
                                Bine ca aveai tu pe vette kormorane sau montane))

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google