Facelift Logan 2 /2016

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Dan_Ionut View Post
    Daca are consum de 5 cu mers 60 prin localitati si 100 in afara, e genial.Daca nu, 0.9tce e alegerea sigura.
    Momentam am parcurs 15.000km cu instalatia gpl si mai trag de ea inca 1 an dupa care o sa ma gandesc la alta.

    Moturul de 1.0sce are 70cp/91Nm pe Twingo cu masa de 950kg, iar pe Dacia va veni cu 5cp in plus deci si ceva cuplu.

    Twingo-ul se accelereaza asa si probabil Logan-ul se va misca la fel.
    Consum de 14-15 L/100 km, or sa fie foarte incantati romanii.

    Comment


    • Pai normal ca o sa consume 14 l/100 km. 1.4 MPI consuma 20 l/100km, 1.2 16v consuma 17 l/100km...
      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

      Comment


      • Face fata la orice, ca de aia este masina......
        Dar o sa aiba un soc cand o sa vada ca puterea masinii nu prea se pupa cu realitatea....
        Cititi un pic pe aici, cand "pionerii condusului" au dat de prima iarna....
        http://www.loganclub.ro/forum/functi...t48460p14.html
        „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

        Comment


        • Sa vezi tu cat consuma un bmw cu motor pe benzina de 4L in ritmul ala...
          P.S. Parca TCe-ul meu consuma mai mult in ritmul ala...bine...are 90cp...dar nah...arat mai mult? Arata...

          Comment


          • Vignieta Ungaria

            Originally posted by aris86 View Post
            La drum intins, tii mainile pe volan, nu te apuci sa conduci doar cu o mana. Cam cat ar costa o rovinieta prin Ungaria?
            aris86- vignieta pentru Ungaria 8Euro pentru 10 zile

            Originally posted by aris86 View Post
            La drum intins, tii mainile pe volan, nu te apuci sa conduci doar cu o mana. Cam cat ar costa o rovinieta prin Ungaria?
            SZe poate achizitiona de la MOL.
            Last edited by danLaza; 15 November 2016, 10:52. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • Originally posted by Dan_Ionut View Post
              Eh, un chip tuning si un filtru K&N si prinde viata.

              @Oti, 1.2-ul se simte mai slab decat 1.4?Eu cu a mea nu am avut probleme la borduri sau iarna.
              Nu pot compara cu 1.4, nu am, condus, cu motorul de 0.8 si 40CP (euro 3!!!!) il compar, am urcat borduri, rampe cu pietris, mers pe "toloaca", miriste, islaz (teren de fotbal comunal), am trecut un parau, pe unde merg carutele....si senzatie mult mai buna comparativ cu Sandero 1.2, Matizul este o masina usoara, garda joasa, am luat multi bolovani, motorul foarte bine calculat/reglat vs de greutatea masinii, E3, fara "electronica" multa pe el. Cand am luat Sandero, am zis oooo.. 75CP vs de 40CP, garda..., roti... mama....nu ca la Matiz.
              Last edited by Oti; 15 November 2016, 10:57.
              „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

              Comment


              • @danlaza Multumesc frumos! Pe 30.11 voi purcede la drum. Apropo sunt ok, parcarile PR din Budapesta la 2 EUR/zi?

                Comment


                • parcarile PR din Budapesta

                  Originally posted by aris86 View Post
                  @danlaza Multumesc frumos! Pe 30.11 voi purcede la drum. Apropo sunt ok, parcarile PR din Budapesta la 2 EUR/zi?
                  aris86 imi pare rau dar nu pot sa-ti dau detalii ptr ca nu am fost in Budapesta si nu stiu.Sa ai zi faina.

                  Comment


                  • Am condus Logan 2, 1.5dci 90cp, navigatie, cotiera.Volanul mi s-a parut mai subtire ca la Logan1 ph2, in rest e mai bine inchegata, se tine altfel pe astfalt.Imi place.E clar o evolutie.

                    Comment


                    • chiptuning la un aspirat de un litru o sa-l faca racheta. altfel nu se poate, masina e mare, grea, motorul e mic, slab...s-au auzit astea din 2004 incoace, dar de octavia, golf5, focus, cu motoare de 75cp pe 1200kg nimeni nu se leaga. alea-s "masini" pe langa orice logan cand vine vorba de performanta.
                      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                      Comment


                      • Cei care aveti 1.4mpi, aveti ESP/ASR pe masina? Eu cred ca un 1.2 standard vs de 1.2 E5 cu ESP/ASR are diferente majore in comportament in situatii limita, atunci cand ai nevoie de putere si pierzi un pic aderenta, automat iti taie "gazul".
                        „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                        Comment


                        • Originally posted by Oti View Post
                          Cei care aveti 1.4mpi, aveti ESP/ASR pe masina?
                          Eu n-am așa ceva, din păcate.
                          M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                          Comment


                          • Focus....Facelift Logan 2...focus...
                            moderatori: era la un moment dat un forum unde era un soi de "no mans land"...singura regula era "fara ilegalitati"...si toata lumea se putea lua cu toata lumea la tranta...sa-i spele fufele in public etc. Singura regula: fara atingere legislatiei in vigoare...un soi de loc de dat cu capu. Oare nu merge si aici?

                            Comment


                            • Focus....Facelift Logan 2...focus...
                              Cand se lanseaza faceliftul la Focus?

                              Da' bre, hai sa ne focusam pe faceliftul la Logan.
                              Sa vedem ce s-a zis...ups, s-a cam zis totul. E la fel ca alalalt plus un motoras nou.
                              Last edited by mr.K; 16 November 2016, 16:04.

                              Comment


                              • moderatorului... in sfarsit cineva cu capul pe umeri.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google