Facelift Logan 2 /2016

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu sunt telescoape, e acelasi sistem.

    Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

    Comment


    • lampa din torpedo se aprinde la deschiderea usii acestuia, independent de aprinderea farurilor (la logan1 nu erau independente).
      au pus mocheta in spatele stopurilor, dar pe capota de la portbagaj tot n-au vrut sa puna...
      Computer, did we bring batteries?... Computer?...

      Comment


      • Lampa din torprdou e în paralel cu plafoniera și lampa din portbagaj încă din 2012 pe Renault X52, nu văd inovația.

        Ce nu a văzut niciunul din voi e că anumite repere au dispărut/micșorat:

        -masticul din jurul tablei ce tine capacul și broasca
        -tabla de ancorare a arcului
        -tabla din spatele stopului

        și lista poate continua, cât despre mâner ăsta arată mai bine:
        Attached Files
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • si micsorarea/disparitia anumitor repere e de bine sau de rau? adica au schimbat pe o parte si au taiat din alta parte?

          Comment


          • parca vad ca la logan 3, o sa mute mocheta de la picioare la portbagaj

            Comment


            • Am fost astazi la Emilian Sibiu sa vad faceliftul. Interiorul e chiar ok. Noul volan e mult mai gros si mai estetic. Ptr un volan de Dacie arata senzational. Mi-a placut. Si bordul pare sa fie dintr-un plastic mai gros.
              Logan GPL 1.4

              Comment


              • Doar e stilul renault, pune chestii noi la vedere și taie în alta parte. Or mai fi pus cartonul insonorizant la pedalier, ca în vara îl tăiase la gama laureate. Poate au mai tăiat din fonomin, mocheta mai subțire, etc. N-am văzut nici kit-ul de pana, e posibil sa-l fi tăiat și pe ala de pe lista.

                Comment


                • Primele masini Logan din urma cu aproximativ 12 ani aveau in echiparea de baza barele (fata/spate) vopsite partial in culoarea caroseriei, inchidere centralizata (fara portbagaj) cu cheie, indicator pentru temperatura lichidului de racire. Lipseau: servodirectia, airbagurile pentru pasager si cele laterale, sistemele ABS, ESP. Sunt doar cateva exemple.

                  Comment


                  • Originally posted by t0rquemada View Post
                    Lampa din torprdou e în paralel cu plafoniera și lampa din portbagaj încă din 2012 pe Renault X52, nu văd inovația.
                    eu am facut comparatie cu loganul pe care l-am avut de la sfarsitul lui 2005, la care lampa din torpedo se aprindea doar daca usa acestuia era deschisa si daca erau aprinse pozitiile.

                    Originally posted by t0rquemada View Post
                    cât despre mâner ăsta arată mai bine:
                    intr-adevar, e gandit cum trebuie, dar nu e pentru noi...
                    Computer, did we bring batteries?... Computer?...

                    Comment


                    • La Logan FL plafoniera are 3 intrerupatoare sau unul acum ? Pe configurator apare cu unul .

                      Comment


                      • 1 singur bec

                        Comment


                        • Poti sa iei una cu 3 becuri la aprox 35 lei pe "black market" deci nu e asa mare paguba.

                          Comment


                          • Arata frumos accesorizata ca in poza de mai jos (din catalog).
                            Attached Files

                            Comment


                            • Mda, difuzor si eleron pe o masina de maxim 90 CP inspira forta,

                              Comment


                              • Unde are 90 CP motorul de 1.0 Sce?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google