Facelift Logan 2 /2016

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da corect, am gresit eu dar oricum si la peste 3000 rpm in Logan 1 e destul de mult zgomot incat sa te necajeasca daca mergi constant la turatia asta.

    Comment


    • l1 nu prea are insonorizare

      @bolovan

      trebuia sa te gandesti de la inceput la disel, nu dupa

      depinde si cum faci cei 30 de mii de km. daca ii faci preponderent urban mai bine uita. diselu e doar pt naveta, drumuri lungi mers constant (la noi asta nu prea se aplica pt ca nu avem infrastructura) . in oras il omori. pt oras si mers ocazional in afara un hybrid bun e fix ce trebuie. in afara avantaju hibridului dispare, consuma ca oricare alt motor pe benzina/disel

      eu n-am simtit cei 220nm de pe stepway cu easy r . am mai zis. destul de lenta masina
      Last edited by cristi....; 4 December 2016, 18:07.

      Comment


      • Originally posted by plasStik3 View Post
        Aveti idee in ce showroom din Bucuresti se poate vedea un Logan Facelift in echipare Prestige?
        Meridian Sud

        Edit: Cred ca era Sandero. L-am vazut saptamana trecuta.
        Last edited by igor06; 4 December 2016, 23:13.

        Comment


        • Noul motor de 1,0 L SCe se aseamănă la performante cu cel de 1,0 L de la VAG pus pe skoda citigo (95 Nm în variantele de 60 și 75 CP). Numai ca citigo are 853 kg vs 1000 kg logan.

          Comment


          • Poza de pe mobile.de din Germania.

            Au iluminat butoanele de pe usi sau este un feature doar pentru export?
            Attached Files

            Comment


            • Nu este o noutate.

              Aceasta ''minunatie'' o am de anul trecut de cand mi-am luat masina datorita lui t0rquemada caruia ii multumesc pentru ajutor.


              Nu raspunde cu "quote" la ultimul post!
              Last edited by Seba; 15 December 2016, 00:33.

              Comment


              • Da dar este o noutate daca vin cu ele iluminate din fabrica.

                Comment


                • Offtopic
                  cristi.... acum am vazut pstul tau...imbatranesc...chiorasc...
                  Eu fac cam 6-7.000 km/an in oras. Foarte rar sar de 7000 km/an in oras. Cu atat mai mult am zile cand merg cu tramvaiul la lucru. In schimb fac foarte mult exterior (socrii, parinti, neamuri, excursii etc). Din nefericire cand am luat masina, a fost luata cumva pe nepusa masa (de fapt, pe anul viitor planuiam sa o schimb)...si n-am fost pregatit cu banii. Dar cred ca totusi am sa astept logan 3.

                  Comment


                  • in cazul acesta mai ai de asteptat ceva, vreo 4 ani. totusi, daca bugetul permite, poate nu ar strica sa o schimbi cu faceliftu sau cu altceva de la concurenta. in prima jumatate a anului viitor de ex se lanseaza faceliftu la 301-c elysee de care eu sunt extrem de curios

                    Bucură-te de videoclipurile preferate È™i de muzica preferată, încarcă conÈ›inut original È™i arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei È™i lumii întregi pe YouTube.


                    Bucură-te de videoclipurile preferate È™i de muzica preferată, încarcă conÈ›inut original È™i arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei È™i lumii întregi pe YouTube.


                    pe mine ma atrage 301 facelift, in versiune 1.6vti 115 cai e construit pe aceleasi principii cu loganu (adica simplu, fiabil robust) dar are un plus de design si calitate si motorizari mai potente

                    mai mult decat atat, nu stii ca nu e recomandat sa iei generatii noi de modele? pt ca bolile copilariei samd. uite la l2 cate probleme a avut in prima parte a vietii, sa vedem faceliftu cum se prezinte. astfel ca cei 4 ani se transforma in 8, pt a fi sigur ca nu vei avea probleme (4 ani pana se lanseaza logan 3, + inca 4 pana se lanseaza faceliftu de la l3). asa ca.. mai bine il dai acu

                    eu sunt pt modele aflate la a2a tinerete, adica facelifturi. la modele noi nu ma bag, pt ca esti mai mult un fel de cobai
                    Last edited by cristi....; 14 December 2016, 14:24. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • Nu are nici un plus de calitate si am vazut ca si alea ruginesc... se vede ca sunt low-cost facute.

                      In acest moment as schimba oricand loganul pe un A4 B6 1.9TDI combi(avant), quattro, 131cp

                      Comment


                      • eu nu stiu sa rugineasca. au 12 ani garantie anticoroziune vs 6 la dacia si Renault

                        cele fara facelift intr-adevar sunt la nivelul loganului dpdv al calitatii dar la modelele revizuite s-a facut o infuzie de calitate a materialelor



                        oricum, pe mine nu ma deranjeaza calitatea plasticelor, sunt ok dpdv vizual si sunt si rezistente in timp. nu ma omor dupa spume poliuretanice de cea mai buna calitate care sa crape dupa un timp

                        spatiu interior e mult mai bun decat in logan, mai ales in spate unde cu scaunu soferului reglat in pozitia mea de condus, imi pot intinde picioarele complet si sa stau aproape ca in skoda superb

                        singura problema pe care eu o cunosc era la chederul de la portiera soferului, o eroare de proiectare. suiera aerul pe acolo. alte probleme eu nu stiu sa fi avut

                        desigur, mai exista si kia ceed ca optiune, care are deja niste ani buni in spate si care a fost imbunatatita constant si care acu cica e cel putin la acelasi nivel de calitate cu golf, focus, megane 4

                        Last edited by cristi....; 14 December 2016, 15:03.

                        Comment


                        • Originally posted by cristi.... View Post

                          eu sunt pt modele aflate la a2a tinerete, adica facelifturi. la modele noi nu ma bag, pt ca esti mai mult un fel de cobai
                          De aceea, modelele fabricate recent (2015, 2016) sunt "mai bune" decat cele fabricate in 2012, respectiv 2013. Problemele prezentate pe forum ale masinilor fabricate recent spun asta.

                          Comment


                          • Cand incep livariile de Facelift? Parca scria pe aici pe undeva...dar...nah

                            Comment


                            • Eu am auzit ca se livreaza deja! Un ruda a unui coleg a cumparat un facelift cu 0.9 GPL chiar saptamana asta. L-am rugat pe coleg sa mi-l descrie si era intr-adevar facelift!

                              Comment


                              • si eu am vazut unu pe strada, alb, si nu parea a fi de test

                                sapt asta sper sa ajung si eu la dealer sa vad minunea, eventual sa-l iau si la o tura

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google