Facelift Logan 2 /2016

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    corect panselin, ai spus tot ce era de zis foarte bine. Nu se mai poate adauga nimic comentariului tau.
    Pacat ca daca tot suntem off-topic se deviaza si incep certurile. As vrea mai degraba aici sa vad si comparatii intre facelift si alte marci, dotari preturi, ce alte variante mai exista in banii astia aproximativ, argumente pro-contra ... In schimb e ciondaneala la greu ...

    Comment


    • #62
      Uite ca se poate facelift si mai rau... la Skoda Octavia
      Dacia Logan II, 1.2 16V, Prestige & Securite Pack

      Comment


      • #63
        Chiar si asa, Octavia e masina, fata de pârciul de Logan. Si arata si mai bine.
        Acum presimt ca o bagati pe aia ca Octavia e scumpa si Loganul e gratis.
        Ca parca daca o masina e low cost nu poate avea macar o forma frumoasa, nu una care sa semene cu un cartof strivit.

        Comment


        • #64
          Originally posted by mr.K View Post
          Chiar si asa, Octavia e masina, fata de pârciul de Logan.
          Afirmatia ca orice masina e mai masina decat Loganu' era deja la nivel de axioma! Incepi sa-ti pierzi inspiratia mr.K! Daca vrei sa-ti pastrezi audienta trebuie sa gasesti moduri noi de injurat!
          Last edited by DannyMC; 28 October 2016, 20:16.

          Comment


          • #65
            E si Loganul masina in comparatie cu microcar-urile. Si cu Smart.

            Eu ma refeream ca o pereche de pantaloni faini ies si dintr-un material ieftin, daca-s cusuti de cineva priceput si au un model ca lumea.

            Comment


            • #66
              Originally posted by mr.K View Post
              Eu ma refeream ca o pereche de pantaloni faini ies si dintr-un material ieftin,
              Da, dar tot ti se rup repede in fund!

              Comment


              • #67
                Corect. Dar daca mai arata si naspa, nu te simti macar bine in ei pana se rup.
                Unii se simt chiar bine cand se rup, cica se ateptau la asta, fiind low cost. Le place sa umble prin reprezentante, cica au garantie.
                Nu stiam ca garantia da si timp liber de la munca. Sau or fi toti patroni cu Logan?

                Comment


                • #68
                  mr.K, chiar nu ti se pare atragator designul Loganului 2 sau te refererai la Logan1?Nu stiu cat de mare hater esti tu vis-a-vis de Logan 1 ,ph1 sau ph2, dar eu urasc totul la forma aia,scuzele mele celor care inca poseda Logan1...in fine, dar forma 2-ului mi se pare super ,chiar imi place maxim.Poate ca exagerez dar inainte sa ma decid la Logan,pe care am ajuns sa-l iau din greseala dar asta e alta poveste , tindeam catre un seria 3 de pana in 2010 sau un passat dar am ales Logan,stiu diferenta mare dar de cand am vazut bordul(ieftin ca materiale dar simpatic) si botul am zis 100% ca vreau Logan 2

                  Comment


                  • #69
                    L1 ph1 nu stiu cat e mai reusit la design decat L2, dar are o proportionalitate reala.
                    L2 parca e facut din bucati de la masini diferite. Cel putin spatele e grotesc, pacat de lampile spate care arata bine dar nu se imbina deloc armonios cu aripile si capota.
                    Iar interiorul e mai retusat la L2 fata de L1, dar scaunele si bacheta sunt mai prost construite la L2 decat la L1.
                    Pana si volanul ma enerveaza la L2.
                    Despre calitate, e clar ca ce s-a pus tehnic in plus pe L2, s-a taiat din alta parte.
                    Last edited by mr.K; 28 October 2016, 20:36.

                    Comment


                    • #70
                      Mie unuia imi place designul lui L2 si mi se pare o evolutie evidenta fata de L1 care din orice unghi (mai ales din spate) mi se pare mult prea patratos, gen lada de zestre! Designul a fost unul din motivele pentru care am cumparat L2.
                      Interiorul are insa chestii care au suferit involutie fata de variantele de top de la L1, dar scaunele nu mi se par una din ele. Eu stau foarte bine in ele si pot spune asta dupa drumuri destul de lungi!
                      Last edited by DannyMC; 28 October 2016, 21:04.

                      Comment


                      • #71
                        Atentie la FLAME!
                        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                        Comment


                        • #72
                          Daca m-as plange de ceva acel ceva ar fi volanul,intr-adevar e enervant,subtire si pare ca e un burtos pus acolo in locul volanului).Faptul ca e subtire se rezolva cu o husa,numai sa gasesti husa potrivita lucru care nu e chiar asa de usor,am incercat cateva,inclusiv de "piele"(asa zicea producatorul dar nu parea calitate ok) si nu am fost multumit.Scaunele sunt confortabile,mi-a fost putin cam greu sa-mi gasesc pozitia favorabila,poate suna ciudat dar la drum intins am schimbat-o de cateva ori pana m-am asezat cum trebuie.Consumul este f ok.Partile lucioase par simpatice dar cu siguranta in cateva luni vor fi cu zgarieturi fine iar plasticul in general e naspa ,drept pt care ma gandesc la o varianta de acoperire cu folie de carbon,astept concediul ca sa.mi fac timp pt asta si sa.mi vina in minte 2 culori calde ca sa le combin.Cat despre siguranta....discutie lunga ar fi,in principiu conduc defensiv,acum na....gandesti negativ,atragi negativismul

                          Comment


                          • #73
                            Senzatia de volan subtire, cred ca se rezolva prin imbracarea lui in piele. E o varianta mai scumpa decat o husa, dar e si alt rezultat.

                            Comment


                            • #74
                              Pana la urma cand apar facelift-urile la dealeri pentru testdrive si cam de cand se pot comanda are cineva informatii despre asta?

                              Comment


                              • #75
                                Ph2 va fi disponibil la vanzare dupa 20 noiembrie, iar in week-end-ul 19-20 noi va fi lansarea in Ro. Operatiune porti deschise la fel ca in noi 2012.

                                By phone using Tapatalk and Galaxy S6 EDGE PLUS
                                sigpic
                                This is My Ride!
                                !Visit and enjoy!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google