Facelift Logan 2 /2016

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Problema nu e ca ai logan. Problema e ca ai masina rosie
    Lasand glumele proaste, facelift asta arata un pic mai bine dar per total il folosesti la fel. Nu ma agit sa-mi cumpar unul doar ca e mai fatos. Mai vad eu peste 5 ani daca-l schimb pe asta sau il mai tin. Despre alta marca? Daca ma multumeste cel putin la fel de mult, de ce nu? Momentan n-am gasit.
    Last edited by Fanez; 23 February 2017, 17:57.

    Comment


    • Mai pun astia, din fabrica, vaselina in portiere?

      Comment


      • Vaselina se punea la Dacia 1300!

        Comment


        • In septembrie 2013, a mea avea vaselina in portiere cand am ridicat-o de la reprezentanta !!!

          Comment


          • Nu cumva era ceara?

            Comment


            • Cu siguranta !

              Comment


              • Ceara xsell

                Comment


                • Originally posted by Fanez View Post
                  Problema nu e ca ai logan. Problema e ca ai masina rosie
                  Ei, da! Nu mi-a trecut asta prin cap (credeam că se aplică doar pe topic-ul „politic”).

                  Originally posted by Fanez View Post
                  Nu cumva era ceara?
                  Vaselină, ceară, n-are importanță. Probabil că pentru unii nu-i nicio diferență
                  Last edited by Cherubino; 23 February 2017, 20:03. Reason: Automerged Doublepost
                  M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                  Comment


                  • OK, cum vreti sa-i spuneti, ceara sau vaselina...se mai pune sau nu?

                    Comment


                    • Ce motive ar fi să nu se pună, atâta timp cât este foarte utilă?
                      M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                      Comment


                      • Motive economice.
                        La L1 n-am avut dar m-au chemat sa-mi bage in praguri. In usi n-am vazut nici sa aiba nici sa fi bagat. (n-au bagat).
                        Last edited by Fanez; 23 February 2017, 21:24.

                        Comment


                        • Din cate stiu bagau si inainte si in prezent ceara de cavitati in diferite locuri prin caroserie direct din fabrica
                          Eu o sa mai introduc ceara de cavitati de la ixell in masina la vara pt o protectie suplimentara

                          Comment


                          • Am fost eu azi la reprezentanta locala. Niciun model nu avea ceara in usi dar parca am observat ceva pe la aripi.

                            Comment


                            • Originally posted by panselin4 View Post
                              Eu o sa mai introduc ceara de cavitati de la ixell in masina la vara pt o protectie suplimentara
                              Și cum se poate face asta? Ceva explicații?
                              M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                              Comment


                              • La mine, mașina a venit cu ceara de cavități în ea, inclusiv în uși. Un spray cu ceara, un tub, se agita, se introduce tubul pe gurile de aerisire/scurgere și purcezi la treaba.
                                Azi am mai aflat ca la L2 PH2 s-a revenit la plăcute mai groase asemănător cu L1, deoarece durata de viata a placutelor garantata de producător era de 20000 km, mult mai puțin fata de L1.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google