Facelift Logan 2 /2016

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mie imi place cum arata noul FL.
    Iti place destul de mult incat sa cumperi asa ceva?

    Eu as fi vrut de exemplu sa "vad" o punte spate care sa nu semene a bat de chibrit.

    Comment


    • Dupa cum spuneam...logan-ul nu este pentru "cunoscatori" si "pretentiosi". Loganul este o rabla de maxim 200 euro. Ca deh...ei sunt "pretentiosi" si "cunoscatori"

      Comment


      • Ironie de 2 lei.
        Am avut Logan, asa ca nu fac parte dintre aia "pretentiosi", inca il am, conduc unul de la munca (din pacate).
        Doar ca-s un pic mai realist, nu ma imbat cu apa rece.
        Si am vazut exact cum a evoluat de la L1 la L2, le-am birjarit pe amandoua destul cat sa am o parere avizata privind valoarea masinii raportata la pret.
        Last edited by mr.K; 21 April 2017, 15:14.

        Comment


        • Hai totusi sa revenim la subiect.

          Comment


          • Adica mai intai ma scuipi, apoi ma-ntrebi cum e vremea.

            Comment


            • Nu te intreb...ca stiam cum este in zona aia veremea
              Goodd...doream sa-ti rapsund...dar nu vreau sa sparg gheata cu banurile...nu-mi plac

              P.S. Nu era la adresa persoanei tale...ci la adresa persoanei mele. Dar deja ma opresc...ca am luat un warn pentru offtopic...si sunt sub atenta supraveghere a unui domn moderator.

              Comment


              • Ma intreb oare, un neposesor de L2-FL care isi da cu parerea fara sa testeze, nu se incadreaza tot la off-topic?
                Si daca insista mult si bine oare nu tot la o masura de `warning` ar trebui sa ajunga?

                :-)
                I have no special talent. I am only passionately curious.

                Comment


                • Tu, esti posesor?
                  Ai depus dovada pe forum?
                  Ai dovezi ca ai testat?
                  Ai dovezi ca nu esti angajat Dacia?

                  Vezi, ca esti off topic.
                  In afara sa te lauzi ca ai dat 14 mii pe masia, n-ai zis ceva de Facelift.
                  Deci, nu mai purta grija altora.
                  Si nu mai incita la flame.

                  Ca multe altele, topicul asta e devenit inutil, informatii putine spre deloc.
                  La ce vanzari are Dacia, e usor de inteles lipsa informatiilor.
                  Last edited by mr.K; 21 April 2017, 15:34.

                  Comment


                  • "In fiecare an, cei de la Autoexpress, realizeaza un sondaj pentru a vedea care sunt cele mai fiabile marci auto Marea Britanie. In 2016, au raspuns 50.000 de proprietari de masini, iar rezultatele arata foarte bine pentru Tesla, dar mai ales pentru Dacia
                    1. Tesla - 97.54%
                    2. Lexus - 97.25%
                    3. Dacia - 96.45%
                    4. Toyota - 95.04%
                    5. Honda - 94.61%
                    6. Mazda - 94.58%
                    7. Suzuki - 94.36%
                    8. Skoda - 94.35%
                    9. Subaru - 94.32%
                    10. Kia - 94.17%"
                    Se pare ca altii nu sunt asa pretentiosi ca noi si stiu sa faca un raport intre pretul de achizitie si de intretinere.

                    Am condus si eu destule modele de Dacia, la munca am avut mult timp un Logan Van cu care veneam la munca, am adorat masina aia. O singura meteahna avea - consumul - motor de 1.6 - sub 12% in oras nu prea am reusit sa o scot insa am plecat cu ea in vacanta si am scos 5.8% deci nu ii placea orasul. Masina a stat un an jumatate cu aripa dreapta julita (a intrat unul in colegul meu) si desi nu a fost reparata ca individul avea asigurare la Carpatica nu a ruginit.
                    Ca o ultima observatie - mi-a placut din prima Logan 2 si l-am dorit insa faptul ca nu l-am prins si am luat facelift-ul ma bucura si mai mult.

                    Comment


                    • Originally posted by mr.K View Post
                      Tu, esti posesor?
                      Ai depus dovada pe forum?
                      Ai dovezi ca ai testat?
                      Ai dovezi ca nu esti angajat Dacia?
                      Exista totusi o certitudine, tu nu esti posesor de L2-FL.

                      Sunt multi care ma cunosc si stiu ca nu lucrez la Dacia dar daca vrei pentru tine o sa cer o adeverinta de la Dacia.

                      Originally posted by mr.K
                      Vezi, ca esti off topic.
                      In afara sa te lauzi ca ai dat 14 mii pe masia, n-ai zis ceva de Facelift.
                      Nu eu m-am laudat. Voi ati inceput sa comentati pretul si eu am contra-argumentat.

                      Originally posted by mr.K
                      Deci, nu mai purta grija altora.
                      Si nu mai incita la flame.
                      Fac ce doresc si imi asum. Nu incit la nimic doar ziceam ca poate ar fi bine sa fie aplicat regulamentul, la litera cateodata.

                      Si da, sa primim amandoi `warning` ca o meritam.

                      Originally posted by mr.K
                      Ca multe altele, topicul asta e devenit inutil, informatii putine spre deloc.
                      La ce vanzari are Dacia, e usor de inteles lipsa informatiilor.
                      Din cauza unora ca tine care tin mortis sa aiba ultima parere, chiar si neavizata ca deh, am mai spus-o, parerologia e sport national.

                      ~~~~

                      Promit sa te ignor pe orice discutie offtopic de acum inainte din respect pentru ceilalti.
                      I have no special talent. I am only passionately curious.

                      Comment


                      • Originally posted by Silviu View Post
                        @mr.K, imi place cum isi dau cu parerea cei ce nu-si permit sa dea 14000Euro pe o masina (fie ea si SH) si cei ce nici macar n-au condus un Logan II de 14000Euro ca sa nu mai zic ca nu-si permit costurile de exploatare si intretinere a unei masini de 14000Euro. Ei sunt exact cu vulpea aia cu strugurii acri ...
                        Sa o stapanesti sanatos! Ce-i drept, si mie mi se par mult 14 000 euroi pentru o Dacie, chit ca are motor diesel, navigatie, pilot automat etc. Mi s-au parut mult si 9700 euro (cat am dat eu pe Sandero in 2013, cu 1.2), insa la mine a fost alta conjunctura de am luat masina noua. Acum inteleg de ce mi se pare mult, din cauza problemelor: rugina la capota - rezolvata pe garantie, tabla moale, se zgarie repede, e de ajuns o grindina minora ca sa am urme pe plafon, parerea unora dintre reprezentante ca e normal sa fie asa etc.

                        Totusi, vei fi fericit cand 700-800 lei pe o revizie nu ti se vor parea multi bani in raport cu suma platita pe masina. Altora, care au platit 10 900-12 000 pe un diesel, li se va parea o suma mare...si oricum chiar este. Cand vei incepe sa ai probleme, chiar de ai garantie, o sa incepi sa regreti ca ai dat atatia bani, culmea, pe o Dacie

                        Bucurati-va de achizitiile facute, plusurile si minusurile masinilor le stiti, insa acceptati si parerile altora, mai ales pe cele contra, cu privire la Dacia.

                        Comment


                        • @gaby, dokker van este produs în Maroc și tind sa cred ca este mai calitativ decât cele produse la Mioveni, prin prisma ca ele sunt produse în principal pentru Europa de vest.

                          Comment


                          • Greu mi-a fost dat sa vad atata ipocrizie aici.
                            ...
                            Eu n-am sesizat ca cineva sa se fi laudat modelul facelift de la Dacia. Cineva si-a cumparat o masina si a gasit de cuviinta sa ofere niste informatii, asa cum e corect pentru ca pe un forum primesti dar si trebuie sa dai, nu doar sa distrugi. Impresii, pret, conditii de achizitie, lucruri pe care nu le ofera prea multa lume.
                            Bineinteles, ca pe un forum care se respecta apar fel de fel de pareri; nu asta e problema, insa. Problema e ca se ajunge la flame (asta e si targetul, de cele mai multe ori), jigniri, iar informatiile utile...0.
                            Pai dragilor, cat de tolerant trebuie sa fie un moderator sa treaca cu vederea faptul ca unii baga batul prin gard, dupa care se dau victime.
                            Insist sa incetati cu posturile care declanseaza flame, cu posturile fara continut, adica alea la...ce vine, sau la plesneala. Asta pe o arie tehnica.
                            Doresc sa va reamintesc faptul ca topicul, poate fi un ajutor util celor ce vor sa-si achizitioneze un model de la Dacia, sa se informeze cu alte cuvinte; prin urmare sunt folositoare doar parerile celor ce detin acest model, nicidecum al celor care il vad pe strada si deruleaza placi vechi zgariate. Postati va rog deficientele intalnite, asa incat sa oferim un suport real celor ce-l cauta, eventual ce v-a determinat sa alegeti modelul.

                            Nu-mi ramane decat sa sper ca am fost suficient de inteles, lucru pentru care va multumesc si va doresc succes.
                            LE.
                            Dupa cum ati vazut, in general semnalizez, inainte de a...opri.
                            Last edited by IancuMIC; 22 April 2017, 08:22.
                            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                            Comment


                            • Originally posted by aris86 View Post
                              @gaby, dokker van este produs în Maroc și tind sa cred ca este mai calitativ decât cele produse la Mioveni, prin prisma ca ele sunt produse în principal pentru Europa de vest.
                              Era Dacia Logan Van nu Dokker, modelul facut la noi din cate stiu (achizitie 2012, fabricatie mai din timp ca stateau de ceva timp prin curtea dealerului). 3 buc masini cu aer conditionat, 2 masini aveau radiocd din fabrica si geamuri electrice, a 3-a Sony aftermarket si macara manuala. Alea cu radio din fabrica se auzeau demential, aveau un bass.
                              Consider ca mai conteaza putin si rodajul, cea cu Sony a fost la un sofer care i-a rupt ficatii inca de la inceput si cand am dato ambreiajul facea figuri (posibil sa fi fost si un defect din fabricatie, smucea cand plecai inainte si inapoi insa nici soferul nu a mers corect cu ea).
                              Solenza m-a dus si si-a facut treaba, sunt ferm convins ca asta va face si cea noua, cand o voi ridica voi veni si eu cu impresii.

                              Comment


                              • daca ai fost multumit de solenza vei fi si de logan 2 fl. e un pas inainte , mic , dar inainte . asta iti zic ca fost posesor de 1300 , 1310 , supernova , solenza si logan.
                                deasemenea , ca parere personala pot sa zic ca mi se pare mult 14.000 pe logan , desi eu am dat 9300 in 2005 pe un logan full benzina si i-am pus si gpl renuntand la garantie. bani aruncati aiurea. si ala chel cu ac face acelasi lucru.
                                o/____\o
                                (i)
                                .........

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google