Facturi RCI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Ai uitat sa mentionezi si faptul ca iti impun anumiti brokeri de asigurare care nu au tarife tocmai convenabile...

    Comment


    • #17
      da tweety eu sunt satul de ei si de-abia astept sa o schit dar asta este deocamdata fara ei este greu
      Powered by LSS
      http://img444.imageshack.us/img444/7...c127494gif.jpg

      Comment


      • #18
        Originally posted by radu2008 View Post
        ...eu unul am leasing la impuls leasing romania in data de 08.01.2009 am primit o factura cu ratele esalonate si noua dobanda pe an care a scazut de la 8,59/an la 6,26/an daca nu ma credeti pot sa pun si poze cu factura!!
        Pune pozele. Dar te rog sa fie 2, una cu factura anterioara, de dinainte de micsorarea dobanzii, si una cea de acum, micsorata. Ca am un "interes" direct.

        Comment


        • #19
          Originally posted by dacis View Post
          Pune pozele. Dar te rog sa fie 2, una cu factura anterioara, de dinainte de micsorarea dobanzii, si una cea de acum, micsorata. Ca am un "interes" direct.

          Da, de la inceputul anului au scazut dobanzile la credite. Mai exact a scazut indicele "EURIBOR". Din cate stiu eu, a scazut cu mai bine de 2 procente. Pentru cei care au creditele sau leasigul facut in functie de acest indice, le scade si rata.
          800 ron asigurarea???????
          a mea a fost anu trecut vreo 600, acum oare va fi si la mine 800?
          cat despre cei de la rci, nici nu ma obosesc sa spun nimic, sunt de cacao.... daca as fi stiut nu faceam leasingul la ei.
          Din pacate anul asta cam atata ajunge asigurarea RCA. Anul trecut a fost pe la 500 ron, dar anul asta trece de 800 ron. Oricum asigurarile vor creste de la an la an, pentru ca sunt obligatorii si pentru ca in anii anterior au fost facute multe magarii si multe rable reparate pe banii asiguratorilor.

          Si nu vreau sa le fac reclama celor de la RCI, dar eu tot la ei am si sunt multumit. Decat sa fac la alta firma si sa platesc 35% dobanda, poate chiar mai mult, am mers pe ei. Oferta lor cu 0% dobanda mi s-a parut cea mai tare oferta pe care puteau sa o scoata. Din ce am auzit mai nou, au marit mult comisionul ala de administrare lunar. Apropo de asigurari, nici mie nu mi-a placut ca mi-au impus doar un anumit asigurator la care tarifele sunt destul de mari.
          Last edited by cordus; 14 March 2009, 08:31.

          Comment


          • #20
            Cum am promis pun pozele cu noua dobanda pozele sunt facute cu telefonu
            Attached Files

            Comment


            • #21
              Eu am leasing la RCI le 4 luni si la a 2a factura am primit o factura de retur de 6 milioane(diferenta curs achizitie).Eu am depus banii in banca la 1 curs si ei au depus in contul uzinei la alt curs.Asa k daca erau asa hoti cum spun unii nu mai imi trimite-au banii inapoi .Pentru lucru asta pot spune ca sunt multumit.Plus ca am cumparat masina pe 20 11 2008.si ordonanta lui Tariceanu cu neplata taxei de poluare intra in vigoare pe 15 12 2008.eu aveam numere rosii pana pe 19 dec am sunat la Rci si le-am spus sa nu imi inmatriculeze masina mai devreme de 15 sa nu platesc taxa si chiar asa au facut am in talon data de 16 12 2008.Asa k multumita lor am vreo 14 milioane in buzunar.

              Comment


              • #22
                diferenta de achizitie am avut 800 lei de platit. e bine asa nu? si am avut si taxa de inmatriculare + servicii inmatriculare
                Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                Comment


                • #23
                  Pt a scapa de comisionul de o.7% de la BRD, puteti sa platiti ratele la un sediu RBS Bank (fosta ABN Amro). RCI-ul are conturile la RBS, si uite asa scapi de acele comisioane de la BRD, si asa se mai economisesc cativa banuti, care pot fi bagati in benzina.
                  Eu am luat masina tot prin RCI, si pana acum sunt multumit de ei, si nu uitati.....RCI este o firma de leasing.....acest tip de firma ca si bancile....nu vor pierde niciodata, asa daca au nu stiu ce oferta de rate gratuite, sau eu stiu ce.......nu va ganditi ca iesiti in castig....ei sigur pe parcursul contractului isi vor recupera banii....ca deh....astea sunt bancile si firmele de leasing.

                  sigpic

                  Comment


                  • #24
                    Chiar daca scrie pe factura Banca BRD-GSG Suc.MCC(BRDEROBU)?
                    Un coleg de serviciu plateste la RBS dar la el scrie pe factura ABN-AMRO.

                    Pe factura ta scrie BRD si platesti la RBS? se accepta asa ceva?
                    Last edited by Cromatic; 15 March 2009, 14:24. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • #25
                      M-am uitat acum mai atent pe cele doua facturi: rata + casco.
                      Pe factura corespunzatoare ratei....sus in stanga scrie RCI Leasing Romania, Banca: RBS Bank.
                      Pe factura corespunzatoare pt CASCO, scrie RCI Broker de Asigurare
                      Banca: BRD-GSG, dar cu toate astea, mai jos unde scrie termenul de incasare, scrie ca plata sa se faca in contul: RO55ABNA - ceea ce presupune cont tot la RBS Bank.
                      Eu oricum luna trecuta am platit la RBS, si luna asta am sa procedez la fel.

                      sigpic

                      Comment


                      • #26
                        Deci, la mine scrie BRD-GSG pe amandoua facturile iar contul este cu ....BRDE...., nu merge plata la RBS.Chiar astazi m-am uitat pe factura colegului de la serviciu si la el scrie clar RBS Bank.

                        Comment


                        • #27
                          asa e si la mine RBS si BRD si de multe ori nici n-am bagat de seama , le-am platit si pe extrasele de cont apare plata efectuala , dai ia draq de zapaciti , iar cineva a scris ca niciodata nu te poti pune cu leasingul ca ei niciodata nu pierd .... well nu-mi da idei ... poate RCI nu pierde dar Omni o mierleste daca esti neam .....
                          ''M-am certat si cu Mitica Dragomir, dar fara jigniri. El m-a facut oligofren, eu l-am facut zdreanta, dar nu ne-am insultat''. (Gigi Becali)

                          Comment


                          • #28
                            Eu am scris ca leasingul sau banca niciodata nu pierd....dar NU ma refeream la cazul in care te judeci cu o astfel de companie......ma refeream la gama lor de oferte - rate gratuite, dobanzi 0, etc - in cazul asta, ei nu pierd, au in asa fel finantarea in cat isi recupereaza cumva banii pe care teoretic ii pierd in cazul unor rate gratuite de exemplu. (din comisioane, sau alte artificii financiare d'ale lor).

                            Last edited by gionik; 17 March 2009, 09:53.
                            sigpic

                            Comment


                            • #29
                              sal

                              Si eu am leasingu la RCI fac in aprilie 1 an , pana acuma super Ok , fata de altele firme . Am prieteni pe la Meridian a intarziat odata cu plata 3 zile si ia bagat bilete la ordin etc. Am inceput in aprilie anul trecut sa platesc cam 850 - 870 Ron / luna , acuma cu criza asta si cu euro la 4 si platesc cam 920 - 940 maxim , eu zic ca e ok , sunt curios cat o sa imi vina RCA acuma , Casco il am la Omniasig si sunt super multumit de ei adevarat am fost de 2 ori , odata sa imi schimb un stop spart si acuma adik ieri sa imi vopsesc aripa de pe stanga unde am intrat intrun caine , cred ca banii care leam dat pe anul asta au cam iesit pe 0 platesc 360 euro pe an casco , si sper sa nu mil mareasca .

                              Comment


                              • #30
                                Nu conteaza ca ai fost la casco de 2 ori la fel am fost si eu de 2 ori la ei si nu a crescut rata la casco eu am la unita casco o sa mai ma duc la ei a 3 oara sa schimb parbrizul ca este ciupit.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google