Facturi RCI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Pai asta e cam singurul avantaj ca sa-i zic asa, indiferent cate probleme rezolvi prin CASCO, in anul urmator nu se mai face nici o reintregire a politei si nici nu poti sa intri in baza de date ca un "rau asigurat" nici nu stiu cum sa-i zic, pentru ca polita se face o singura data pe toata perioada leasingului.
    Deci, ori ai ori nu ai probleme rata ramane aceeasi la CASCO.

    Eu din cate am inteles cele 3 respectiv 6 rate gratuite nu sunt cadou de la RCI, ele sunt platite de catre DACIA.

    Comment


    • #32
      Sincer nu stiu de cine sunt platite ca eu nu am le RCI AM LA IMPULS LEASING ROMANIA ,daca ai credit trebe in fiecare an sa faci un nou contract de casco si platesti in plus?

      Comment


      • #33
        Daca ai avut daune, da(polita se reinnoieste in fiecare an chiar daca ai avut sau nu daune). Daca nu ai avut daune platesti mai putin pentru ca si valoarea masinii scade de la un an la altul deci si polita CASCO se va face la noua valoare a masinii plus ca se mai dau si bonusuri atunci cand nu ai avut daune sau nu ai apelat la ei.
        Last edited by Cromatic; 19 March 2009, 01:25.

        Comment


        • #34
          Le-am scris si i-am intrebat de sanatate, de unde e aia, de unde e cealalta si mai ales de unde diferenta aia de curs la 6 rate odata.
          acuma mi-a venit factura noua....ghici ce ?
          au disparut toate comisioanele din factura....sumele sunt la fel, de plata am tot atat dar lipsesc toate comisioanele alea de care ii intrebasem eu.
          glumeti baietii astia...
          din pacate eu nu sunt vesel

          Comment


          • #35
            Am leasing la RCI si imi apare pe factura o pozitie in care e trecut asa "Penalizari neincluse in baza TVA"- 0.23 RON

            Imi aparea si luna trecuta, am sunat la ei si au zis ca vezi Doamne era o diferenta de la ratele cadou si valoarea euro si in consecinta trebuie sa mai dau 40 ron cica as fi pe minus cu toate ca nu m-au informat cu nimic despre acest lucru in mod oficial. Am zis ok am platit insa vad ca luna asta se ingroasa gluma si tot apare nu e suma mare dar e deranjamnta ca mint si nu spun exact de la ce e.

            A mai patin cineva asa cu leasing la RCI? Singura solutie ar fi protectia consumatorului?

            Comment


            • #36
              Eu am leasing la firma Impuls Leasing Romania astia nu sunt asa de hoti ca cei de la RCI au mai redus si dobanda pe an am pus poze cu dobanda pe prima pagina a topicului sa se vada clar!

              Comment


              • #37
                Le dau masina imediat inapoi daca sunt magari.

                SFAT: cind va luati o masina in leasing nu da-ti avans prea marea ca sa nu va para rau cind o dati inapoi!!! Chestia cu datul inapoi e super mai ales daca o busesti si nu o mai vrei sau nu-ti place ca nu are nu stiu ce dotari etc... etc...

                ps: ma uitat pe un site din .ro specializat in vinzari auto si vazut ca e full de logane din 2008 si 2009; pariez ca-s luate pe leasing si date inpoi si acum firmele de leasing incerca sa scape de ele.
                Last edited by juann; 14 April 2009, 19:57.

                Comment


                • #38
                  Dar cand am dat avans 50% si am platit 20 rate nu cred ca mai dai masina inapoi !

                  Comment


                  • #39
                    crede-ti ca le mai primesc astia inapoi?

                    Comment


                    • #40
                      Am auzit ca daca nu platesti 3 luni la rand vine si iti ia masina dar in a 3 luna platesti din urma odata nu se intampla nimica asa am auzit dar sincer nu asi vrea sa o simt pe piele Doamne fereste!

                      Comment


                      • #41
                        da...vine un om si iti ia masina fain frumos. ei au o cheie de la masina, practic a 3a dublura e la ei. dar nu stiam ca daca nu platesti 3 luni vine si ti-o ia. deci daca platesti in a 3a luna totul nu ti-o ia vrei sa zici?
                        oricum, am vazut un caz cand firma de leasing pur si simplu nu a mai vrut sa continue contractul cu o femeie care si-a luat un 206 (parca) in leasing, si s-a dus cu platforma si i-a luat-o de pe trotuar. femeia zicea ca nu a intarziat niciodata cu plata, dar cei de la firma au spus clar ca firma nu mai vrea sa continue.
                        Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                        Comment


                        • #42
                          Sa inteleg ca si cei de la leasing au cheie de rezerva masina nu are numa 2 chei?

                          Comment


                          • #43
                            da. in mod normal trebuia sa iti spuna asta cand ai fost sa ridici masina de la dealer. mie mi-a zis ca se afla o cheie la firma de leasing parca, care in caz ca nu platesti facturile vine cineva si pleaca frumos cu ea din fata blocului. nu se mai complica cu platforma
                            Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                            Comment


                            • #44
                              Eu am 2 chei acasa cand am fost dupa masina nu m-a zis vanzatorul dar nu cred ca cu intentie ca era super de traba am primit si un set de covorase originala de la el(firma) pe motivul ca am asteptat 2 luni masina!

                              Comment


                              • #45
                                Originally posted by skd_ozenel View Post
                                Le-am scris si i-am intrebat de sanatate, de unde e aia, de unde e cealalta si mai ales de unde diferenta aia de curs la 6 rate odata.
                                acuma mi-a venit factura noua....ghici ce ?
                                au disparut toate comisioanele din factura....sumele sunt la fel, de plata am tot atat dar lipsesc toate comisioanele alea de care ii intrebasem eu.
                                glumeti baietii astia...
                                din pacate eu nu sunt vesel
                                la ce firma ai leasing?
                                Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google