Faruri Xenon Pe Logan MCV 2017

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Faruri Xenon Pe Logan MCV 2017

    Salutare,

    Va rog frums sa imi recomande cineva o firma din bucuresti care comercializeaza si monteaza kit xenon si ma potate ajuta in alegerea unui kit pt Logan MCV model 2017.

    Pot pati ceva de la poltie cand ma opreste daca imi schimb becurile pe xenon...? E legal sau ilegal sa le montez?

    Multumesc anticipat!

  • #2
    este ilegal, se retine talonul
    laureate 1.5l, albastru marin

    Comment


    • #3
      Multumesc frumos pentru raspuns!

      Am vazut ca mai exista niste becuri led care lumineaza ceva mai bine si pot inlocui pe cele originale, in acest caz tot ilegal este?

      Comment


      • #4
        Vorbeste la Service-ul la care mergi, cei de acolo iti vor spune ce si cum.

        Comment


        • #5
          Orice bec cu halogen e legal.

          Doua tipuri de becuri cu halogen care lumineaza mult mai bine si au tenta alba - OSRAM Nightbreaker Unlimited sau OSRAM Nightbreaker LASER.

          Diferenta dintre cele 2 sunt :
          - LASER e noua generatie, UNLIMITED e generatia precedenta
          - UNLIMITED tin mai mult decat LASER
          - UNLIMITED are tenta pur alba, pe cand LASER se duce putin spre tenta galbuie

          Ambele bat la fel de bine

          Comment


          • #6
            recomand becuri halogen philips cu lumina +130%
            laureate 1.5l, albastru marin

            Comment


            • #7
              Originally posted by constantin74 View Post
              Salutare,

              Va rog frums sa imi recomande cineva o firma din bucuresti care comercializeaza si monteaza kit xenon si ma potate ajuta in alegerea unui kit pt Logan MCV model 2017.

              Pot pati ceva de la poltie cand ma opreste daca imi schimb becurile pe xenon...? E legal sau ilegal sa le montez?

              Multumesc anticipat!


              Iti sta nasol talonul in acte + amenda ?

              Decat xenon,asculta la colegii de forum caute ceva becuri bune Osram sau Philips si ai lumina(plus un reglaj de faruri ) si fara probleme cu legea.
              Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

              Comment


              • #8
                Salutare,

                multumesc, asa o sa fac, am o intrebare la voi, ce becuri are mcv-ul model 2017 pe faza scurta si lunga? H4...

                Multumesc!
                Last edited by constantin74; 28 June 2017, 13:33.

                Comment


                • #9
                  E greu să citești manualul? - secțiune înlocuire de becuri

                  1. Nu ai model mcv 2017 ci MCV II ph2 (fază 2)
                  2. Faruriile la ph2 au becuri diferite, identice cu cele de SL10, adică H7 și H1

                  3. Poți pune ce vrei xenon, lupe, laser dar o faci pe propria răspundere și eventual cu premiere talon ridicat + amendă +vizită la RAR
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • #10
                    Multumesc frumos, pun tot halogen osram, phillips sau mtec.

                    A avut sau are cineva pus bevuri de la mtec, japoneze... sa imi spuna o parere, cinveva le-a recomandat ca ar fii cele mai fialbile...

                    Multumesc!

                    Ma bate gandul sa imi iau osram dar nu am gasit osram night breaker laser H1.

                    H7 este pe faza scurta?

                    Apropo care e treaba cu becurile de tip blister?
                    Last edited by constantin74; 28 June 2017, 20:34. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by t0rquemada View Post
                      2. Faruriile la ph2 au becuri diferite, identice cu cele de SL10, adică H7 și H1
                      Sunt H7 ambele, doar ce am citit in manualul de utilizare.
                      I have no special talent. I am only passionately curious.

                      Comment


                      • #12
                        IMG_0631.jpg


                        Sent from my iPhone using Tapatalk
                        I have no special talent. I am only passionately curious.

                        Comment


                        • #13
                          Revin cu o precizare, m-am uitat in manualul masini si acolo scrie ca sunt becuri H7 pe ambele faze cu precizarea ca la luminile de drum trebuie sa fie obligatoriu becuri anti U.V 55W.

                          E corect H7 pe ambele faze?

                          Ma puteti ajuta cu un sfat legat de ce sa aleg pentru luminile de intalnire ca nu inteleg ce este cu anti uv 55w. Philips, Osram sunt compatibile si anti uv?

                          Originally posted by Silviu View Post
                          [ATTACH]521120[/ATTACH]


                          Sent from my iPhone using Tapatalk
                          Da sunt H7 din cate reiese in manual. Multumesc pentru confirmare!
                          Last edited by constantin74; 29 June 2017, 09:52. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • #14
                            Toate becurile de marca au protectie UV. Dar poti sa verifici pe cutie daca are sau nu.

                            55w reprezinta puterea becului H7.
                            I have no special talent. I am only passionately curious.

                            Comment


                            • #15
                              Și din poze se vede că soclurile sunt diferite, adică H7(scurtă) + H1(Lungă).

                              Mers, la mașică, scos capacele și făcut 2 poze - 1 minut maxim.
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google