Faruri Xenon Pe Logan MCV 2017

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    O sa fac eu ca plec imediat :-)

    ca si eu sunt curios daca nu e o greseala in manual.
    I have no special talent. I am only passionately curious.

    Comment


    • #17
      Ar fi culmea sa scrie gresit in manual...va rog frumos daca puteti sa imi confirmati pt ca vreau sa imi comand becurile, eu am un handicap locomotor si imi este greu sa imi bag mainile sa verific,,,nici nu ma prea pricep si imi e frica ca imi prind nasul si degetele.

      Multumesc!

      Comment


      • #18
        H7 ambele.

        IMG_0635.jpg
        IMG_0634.jpg


        Sent from my iPhone using Tapatalk
        I have no special talent. I am only passionately curious.

        Comment


        • #19
          Originally posted by Silviu View Post
          H7 ambele.

          [ATTACH]521121[/ATTACH]
          [ATTACH]521122[/ATTACH]


          Sent from my iPhone using Tapatalk
          Multumesc Silviu!

          Comment


          • #20
            De pus poti pune un bec f bun pe scura(cu care circuli 90% din distanta parcursa),OSRAM Nightbreaker LASER,iar pe lunga orice bec decent,la un pret mult mai scazut decat al celui ONLaser.
            KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

            Comment


            • #21
              Originally posted by burtosu View Post
              De pus poti pune un bec f bun pe scura(cu care circuli 90% din distanta parcursa),OSRAM Nightbreaker LASER,iar pe lunga orice bec decent,la un pret mult mai scazut decat al celui ONLaser.
              Momentan am comandat 2 seturi Osram Night Breaker Laser si voi pune doar pe scurta, cel de-al doilea o sa il am pt inlocuire cand se ard.

              Poti sa imi recomanzi ceva pentru faza lunga?

              Multumesc!

              Comment


              • #22
                Poti sa le lasi pe cele din fabrica.

                La tine nu bate faza scurta prea jos? La mine maxim 8m de la masina pana la varful maxin al luminii imprastiate.


                Sent from my iPhone using Tapatalk
                I have no special talent. I am only passionately curious.

                Comment


                • #23
                  Ba da, la fel si la mine, plus imi pare ca becurile sunt chioare rau de tot, poate am eu prob noaptea sau si tie iti par la fel?

                  Cand le setez sa bata mai sus isi pierd din putere si sunt si mai chioare...sper sa rez cu ce am luat, tu ai schimbat becureile de pe faza scurta?

                  Comment


                  • #24
                    Nu le-am schimbat. Dar preconizez sa merg sa verific daca sunt reglate bine farurile. Nu mi se pare ok sa bata asa jos.

                    Lumina e ok,


                    Sent from my iPhone using Tapatalk
                    I have no special talent. I am only passionately curious.

                    Comment


                    • #25
                      Dacă sunt ambele H7 e încă o reducere de costuri - mai nou X52 Laureate 0,9 TCe fără bară stabilizatoare.

                      Dacă farurile bat foarte jos și mașina a primit alarmă la dealer verificați poziția cablului de la reglajul pe verticală al farului sunt șanse mari să fie scos.
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • #26
                        Reglajul pe verticala merge. Bate foarte jos la maxim ridicate. Daca le las jos de tot am max 1m in fata.

                        Nu am alarma montata. E exact cum a venit de la Mioveni.


                        Sent from my iPhone using Tapatalk
                        I have no special talent. I am only passionately curious.

                        Comment


                        • #27
                          Asa a venit si a mea. La prima revizie i-am pus sa verifice pe aparat si le-au reglat corespunzator. Dupa reglaj totul a fost OK.

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google