"Fetita"L2 Cu EasyR

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • "Fetita"L2 Cu EasyR

    Salutare!

    Dorind sa am si eu o masina care sa nu ma lase in drum cand imi e lumea mai draga am decis sa imi iau o masina noua, rezultand ca de 17 zile sunt si eu posesorul unui Logan 2 1.5dci 90cp cu EasyR culoare BRUN VISION. Masina a fost comandata in februarie prin programul rabla si a ajuns la dealer undeva la sfarsitul lunii aprilie. Are toate optiunile posibile in acest moment, exceptand pachetul de harti care valora 100E si am auzit ca nu prea merita...
    Ca o prima impresie dupa aproape 3.000 de km, sunt destul de entuziasmat de ce poate masina, de confortul ei, de consum, de toate in general, exceptand zgomotul de rulare pe autostrada la viteze mai mare(remediez problema in viitor) si tabla de la capota pe care am indoit-o deja in 2 puncte . In rest, repet, masina din punctul meu de vedere isi merita banii.
    Ca investii pana acum au fost in: folii Llumar Ceramic (spate si luneta) si folie de protectie faruri. Urmeaza si altele dar inca rasfoiesc pe pagina dedicata de L2 dupa forum. Daca aveti idei sunt deschis la ele

    Cu stima,
    Silviu
    Attached Files

  • #2
    Multi kilmetrii fara probleme si sa te bucuri cat mai mult de ea.
    Culoarea asta am ales-o si eu pe Sandarica. Poate e putin mai pretentiosa, dar da al naibii de bine. Eu nu am optat pentru cotiera. De pus altecele nu am avut timp dar gasesti pe forum destule informatii folositoare.
    Toate optiunile merita banii (mai ales Easy-rul). Felicitari pentru alegerea facuta. Apropo, la ce pret ai achizitionat-o?
    Asteptam cu interes si alte impresii.

    Comment


    • #3
      Salut si multumesc mult! Asemenea si tie. Apropo la mine prima varianta era sandero, care soc, era ceva mai scump dar am optat pentru portbagaj. Pretul a fost undeva la 12k aici fiind inclus si tichetul rabla pe care nu l-am avut. Pe factura masina am vazut ca este undeva la 13.700 cu tot cu garantia extinsa care a fost oferita de dacia.

      Comment


      • #4
        Salut! Sa te bucuri de masina si la cat mai multi km fara incidente! Te sfatuiesc sa urmaresti topicul asta si topicul asta pentru idei de imbunatatiri.

        Parerea mea e ca baietii au adus modificari de bun gust masinii lor si multe din ideile lor astept sa le aplic si eu (imediat ce vine masina, termenul a fost depasit deja ).

        Comment


        • #5
          Salut! Sa o stapanesti sanatos, multi km inainte fara evenimente!!Este SL Prestige PLus? Ai luat-o de la Meridian Pipera?
          Atentie prin parcarile supermarket-urilor... eu unul personal..as cauta un loc mai indepartat dar liber...decat sa parchez "la intrare" si sa gasesc usile lovite..
          Ma bucur pentru ca vad din ce in ce mai des masini noi pe forum, ceea ce este foarte bine.
          Ca o parere strict persoana, am mers cu 1.5dci easy R, masina de test drive si vreau sa-ti zic ca la schimbarea automata in treapta a2-a, am simtit un tremurat ...specific volantei. Generatiile mai vechiute de 1.5dci (75cp si 90cp) manuale, am observat ca au un tremurat la plecarile de pe loc... manifestandu-se precum o plecare subturata de pe loc. Dar acest aspect lasa-l la o parte, bucura-te de masina, ai 5 ani garantie, pune-i motorina extra... si incearca sa nu mergi precum "vrea ea" cu treapta a 4-a / a 5-a pe la 50kmh in oras. Eu as merge in modul Manual cu eco dezactivat si as schimba treptele pe la 3000rpm. Este ok turatia aia pt diesel...nu face asa usor depuneri oricat de Euro 6,7,8,9 ar fi.
          Last edited by andrei_mircea; 27 May 2018, 14:02.
          My turbo lag, give your MPI, a chance

          Comment


          • #6
            Salut. Sa o stapanesti sanatos . Parerea mea este ca merita sa ii pui folie de protectie si pe proiectoare , ca sunt destul de expuse la pietricele si o sa gasesti repede ciobituri mici pe ele . Multi km fara evenimente iti doresc !

            Comment


            • #7
              Originally posted by SilviuA View Post
              Dorind sa am si eu o masina care sa nu ma lase in drum cand imi e lumea mai draga am decis sa imi iau o masina noua[...]
              Ce masini ai avut inainte de te-au lasat in drum?

              Bun venit printre loganisti si felicitari pentru alegere! Este foarte frumoasa!
              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

              Comment


              • #8
                Scuzati ca nu am raspuns dar astazi am dus fetita la munte

                @Cerese multumesc! am dat azi un ochi pe topic-ul baietilor si am ce idei sa fur.
                @andrei_mircea da este luata de la meridian nord exact cum ai spus, Sl prestige plus, deocamdata am ferit-o de zgarieturi dar sunt constient ca o sa apara...pentru asta inca anlizez ofertele de casco. Momentan doar pe A am mers, cu o mica excapada pe manual pe valea oltului unde era in rodaj si nu am vrut sa depasesc 2500rpm cu ea. De tremurat inca nu se pune problema...sper ca nici in urmatorii 5 ani
                @ro_driver stiu, am vrut de cand am pus folie pe faruri dar baietii de acolo nu prea erau incantati de idee si decat sa o faca in scarba am abandonat ideea. Sper sa gasesc pe cineva mai dornic.
                @vitriol 2 Multumesc mult si bine v-am gasit!!! Ca masini trecute am avut 2 experiente neplacute cu o alfa romeo 156 si Renault Megane 2...n-am avut eu noroc dar nici cu masinile SH nu mi se pare o afacere...

                Comment


                • #9
                  Astazi am spalat fetita si am facut full led plafoniera! Acum asteptam deflectoarele de la rezervor si din fata, au spus ca ajung luni. Sper sa reusesc sa iau si buza pentru bara si protectia de punte.
                  Attached Files

                  Comment


                  • #10
                    Un update la fetita

                    Nu am m-ai postat de mult pe aici, dar revenim cu noutati!:cool2. Duminica, masina a implinit o luna de cand este la mine si undeva la 5400km rulati cu un consum de 5.6. Ca si inbunatatiri am reusit si eu sa pun cele 4 deflectoare sub masina, plus deflectorul de punte, cheder la motor, un test de isonorizare la oala din portbagaj+subwoofer Pioneer TS-Wx610A.
                    Attached Files

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by SilviuA View Post
                      Nu am mai* postat de mult pe aici, dar revenim cu noutati!:cool2. Duminica, masina a implinit o luna de cand este la mine si undeva la 5400km rulati cu un consum de 5.6. Ca si inbunatatiri am reusit si eu sa pun cele 4 deflectoare sub masina, plus deflectorul de punte, cheder la motor, un test de isonorizare la oala din portbagaj+subwoofer Pioneer TS-Wx610A.
                      Scuze dar am vrut să remediez greșeala. Functie de edit exista?

                      Comment


                      • #12
                        Da,dar acum nu mai poti edita.Dupa o perioada dispare..E o limita de timp.
                        Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                        Comment


                        • #13
                          Multi kilometrii fara probleme si sa te bucuri cat mai mult de ea.
                          Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by bobbyred View Post
                            Multi kilometrii fara probleme si sa te bucuri cat mai mult de ea.
                            Multumesc, asemenea

                            Comment


                            • #15
                              De unde ai luat deflectoarele si chederul? Sune-mi, deflectoarele au locul lor unde se potrivesc, sau montajul e o improvizatie?

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google