Filtre Gaz La Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Filtre Gaz La Logan

    Unde se afla filtrele de gaz gpl la logan si daca sant imagini cu ele.Cel de faza gazoasa si cel de faza lichida.

  • #2
    le gasesti la masinile cu gpl din fabrica sub bidonul cu antigel.
    sigpic

    Comment


    • #3
      nu stiu de ce vrei sa sti ? Daca vrei sa le schimbi tu te sfatuiesc sa nu o faci si eu am vrut sa le schimb dar ii prea riscant pt ca o sa iti iasa gaz ca trebuie sa pui o solutie acolo si nu vred ca o ai dute la un servis te cost in jur de 150 lei cu mina de lucru cu tot .daca esti din tm pot sa iti dau un nr de tel la ce servis sa mergi eu tot acolo merg si le schimb

      Comment


      • #4
        ce solutie mai ??? mie mi le-au schimbat de 2 ori la service dacia si nu au pus nici o solutie. ca sa opresti gazul sa nu mai iasa, o poti gace de la butelie din portbagaj. la mine nu a folosit niciodata vreo solutie, doar desfaceau clemele alea si le prindeau de loc.
        sigpic

        Comment


        • #5
          Poftim filtre!





          Succese!
          Last edited by koldun; 28 January 2009, 03:34. Reason: Automerged Doublepost
          sigpicLaureate 2007 GPL

          Comment


          • #6
            Din pacate pilitura aceea de fier din imaginea 2 , face parte din oferta "Standard" la Loganurile pe GPL. Din cate se pare , buteliile acestea nu sunt curatate inainte de montaj si pana la 30.000 km , o sa se tot infunde filtrele cu asemenea pilitura.Nu fiti naivi sa credeti ca e din cauza gazului....Eu am patit-o deja de 3 ori pana acum si explicatia lor bineinteles ca a fost "din cauza gazului". Dar era un nene mai serios prin service si m-a lamurit el cum stau lucrurile.Din fericire , tocmai am trecut de 30.000.Sper sa nu mai am probleme....Apropos (scuze de off topic)...Stie cineva de unde putem achizitiona cele 2 filtre din imaginile de mai sus ? La reprezentanta sunt fff scumpe.Mie are cine sa mi le monteze , dar nu stiu de unde pot gasi asa ceva.

            Comment


            • #7
              si eu as vrea sa stiu daca se gasesc pe undeva. la reprezentanta le-am luat cu 350ron amandoua.
              sigpic

              Comment


              • #8
                Vand eu filtre pe amandoua(gazos si lichid) la 150ron...daca e cineva interesat sa ma contacteze
                sigpicIntalnirea membrilor Logan Club Mioveni, in fiecare Duminica, la ora 18, Parcare P3....

                Comment


                • #9
                  apropo de pilitura : ca sa te asiguri ca nu e de la gaz trebuia sa vezi cu un magnet , eu am incercat si amaflat cu stupoare ca nu e pilitura ci din contra e un praf de carbune care lar contine gpl..ul.
                  :smokespliff:.....UNUL CU DE TOATE...:smokespliff:

                  Comment


                  • #10
                    scuze de off topic ceea ce se gaseste in filtrul de faza lichida se numeste ca substanta chimica Cu2S si este de natura anorganica (pe romaneste evitati statiile peco in care miroase puternic a sulf de oarece sulful ataca intr-o mare sau mica masura depinde de concentratie conductele de cupru prin care circula Gpl si asa ajunge in filtru)
                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      sal poti sa-mi dai si mie nr de tel de la service pt filtre gpl?
                      tnx

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by marcoos View Post
                        Din pacate pilitura aceea de fier din imaginea 2 , face parte din oferta "Standard" la Loganurile pe GPL. Din cate se pare , buteliile acestea nu sunt curatate inainte de montaj si pana la 30.000 km , o sa se tot infunde filtrele cu asemenea pilitura.Nu fiti naivi sa credeti ca e din cauza gazului....Eu am patit-o deja de 3 ori pana acum si explicatia lor bineinteles ca a fost "din cauza gazului". Dar era un nene mai serios prin service si m-a lamurit el cum stau lucrurile.Din fericire , tocmai am trecut de 30.000.Sper sa nu mai am probleme....Apropos (scuze de off topic)...Stie cineva de unde putem achizitiona cele 2 filtre din imaginile de mai sus ? La reprezentanta sunt fff scumpe.Mie are cine sa mi le monteze , dar nu stiu de unde pot gasi asa ceva.

                        Costa 35 EURO RESPECTIV 10EURO in Italia (am sunat la producator LANDI RENZO) asta in august2008.

                        Comment


                        • #13
                          cel mare pt. gaz l-am luat de la srvice cu 70 ron pt cineva ,la mine doar cel mic se murdareste la celalalt nu trece il gasesc curat deocamdata le curat pina fac rost de ele mai ieftin

                          ,,DE_TOATE,,

                          Comment


                          • #14
                            am si eu gpl montat la 10000 km si acum la 20000 km merge bine,la mine tot 2 filtre trebuie si cand trebuie sa le schimb? Cine mia montat instalatia nu mi-a spus de nici o revizie.

                            Comment


                            • #15
                              depinde de unde alimentezi, ce gaz ,ce butelie ai ,km parcursi dar sa sti ca daca il cureti pe cel mic la timp 10000km nu ai probleme cu cel de gaz

                              ,,DE_TOATE,,

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google