Filtre Gaz La Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by andrei_cristi View Post
    Costa 35 EURO RESPECTIV 10EURO in Italia (am sunat la producator LANDI RENZO) asta in august2008.
    faza-gazoasa (FL-ONE)

    faza-lichida

    Comment


    • #17
      bune filtrele
      dar greu de luat asa.

      ,,DE_TOATE,,

      Comment


      • #18
        Cautati filtrele de gpl la magazine de piese auto .... se gasesc ambele la pret de pana in 200 lei , iar montajul puteti sa-l faceti voi ca este simplu !!!!!

        Comment


        • #19
          Salutare tuturor,m-ar interesa si pe mine unde gasesc si eu filtrele de gaz mai ieftine fiindca la service ma c-am luat cu durerii de cap. Va rog frumos ajutati-ma si pe mine......
          P.S Sunt din Bucuresti.

          Comment


          • #20
            salve! am aproape 30, si nu mai vreau sa ma duc la reprezentanta sa-mi faca revizia, ca ma usuca...
            aceasi intrebare ca si colegul de mai sus, cu deosebirea ca ma intereseaza unde gasesc in constanta, si mai ales unde le montez?

            Comment


            • #21
              Cauta si tu pe la magazine de piese auto sau la cei care vand gpl . Montajul poti sa-l faci tu - este simplu !!!!

              Comment


              • #22
                m-am privit pe la motor si am vazut filtrele sub furtunele de la rezervorul de antigel, iar filtrul mic era chiar sub rezervor
                trebuie sa dau jos rezervorul de antigel? sau am loc

                din cauza asta am zis sa ma duc la service

                Comment


                • #23
                  Daca ai pe masina instalatie Landi Renzo din fabrica va trebui sa dai jos cele doua suruburi care tin vasul si sa-l dai intr-o parte ca sa ai acces la filtrul mic[stare lichida].Pentru atata lucru nu cred ca merita sa mergi la un service.Filtrul mare[stare gazoasa] se shimba mai usor daca a mai fost schimbat.Daca nu atunci mai trebuie schimbate si colierele de pe furtune caci originalele nu se pot refolosi.

                  Comment


                  • #24
                    mutam fain!
                    filtrele au fost schimbate la prima revizie.
                    sa vad de unde le iau
                    merg si alte filtre de la alte firme?

                    Comment


                    • #25
                      E...aici e o problema.Un filtru costa la producatorii din Polonia maxim 5 euro iar la noi cei ce se ocupa de comercializare le vand pe la vreo 200 lei plus ala mic ajungi pe la 250 - 300 lei.Astea da adaosuri comerciale.Poti sa pui si de la alta firma filtrele caci alea originale Landi sunt destul de scumpe din fabrica.

                      Comment


                      • #26
                        este simplu te duci la o firma de gpl service si te faci ca ceri filtre pt un prieten din alta zona care nu poate ajunge la ei pt revizie
                        montajul puteti sa-l faceti voi ca este simplu !!!!!

                        ,,DE_TOATE,,

                        Comment


                        • #27
                          Rog foarte frumos pe toti colegii de forum care au idee unde gasesc (Bucuresti) si eu filtrele de gpl. Doar o singura rugaminte am: nu-mi recomandati vitanul.

                          Comment


                          • #28
                            Salutare,am un logan de 1,4 si vreau sa montez o instalatie pe gaz,care ar fii cel mai bun si cine are idee cam cit ar costa cu totul, si o adresa in timisoara ,cine monteaza asa ceva.mersii.

                            Comment


                            • #29
                              irinell- incearca la agrom(autogaz) te costa vro 160 ron filtrele cu tot cu montaj

                              Comment


                              • #30
                                Bye mersi. Acum vine intrebarea?????? Zimi te rog pe unde gasesc agrom. Ceva in mare sa stiu si eu. O sa caut eu pe google dar e bine sa-mi dai si mie un reper daca sti cumva.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google