Filtru polen

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by andrei
    Plasa sa fie pusa pe parte dinspre afara a grilei de palstic, nu pe interior ca altfel risti sa ti-o tarag ventilatorul inauntru.
    Desgur ca e pus pe exterior. am lipito cu silicon. arata cam urat dar cel putin am scapat de frunze si alte alea

    Comment


    • #17
      Da, iar daca e foarte deasa scapi intr-un procent mic si de praf.
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • #18
        nu stiu cum ar fi ventilatia daca mai pui un filtru..dar sigur nu mai e acelasi debit de aer. oare cum e la alte marci?

        Comment


        • #19
          De exemplu daca pui filtrul de Clio III/Modus o sa fie un debit de aer simtitor mai mic. Treapta 1 nu prea o sa o mai folosesti pentru a abia simti ca intra aer. De-abia pe treapta 2 intra suficient aer.
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • #20
            Montaj filtru habitaclu

            Originally posted by virtualmansorin
            poze man poze
            Attached Files

            Comment


            • #21
              mai multe amanunte

              Spor la treaba
              Last edited by Cristi_Xp; 20 June 2007, 03:57.

              Comment


              • #22
                Ce tip de filtru este si cat costa?Are loc special pentru filtru sau trebuie decupat ceva?Multumesc.
                sigpic

                Comment


                • #23
                  In primul rand, ala nu este filtru de polen/praf. Ala e pur si simplu filtrul de habitaclu care ar trebui sa il aiba toate masinile cu AC. In al doilea rand, titlul topicului trebuie schimbat.
                  Cel mai nou proiect auto din România!
                  Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                  Comment


                  • #24
                    Originally posted by andrei
                    In primul rand, ala nu este filtru de polen/praf. Ala e pur si simplu filtrul de habitaclu care ar trebui sa il aiba toate masinile cu AC. In al doilea rand, titlul topicului trebuie schimbat.

                    si care ar diferenta pentru tine?-Foarte constructiva discutia!

                    ``titlul topicului trebuie schimbat``sa-l schimbe cine l-a pus aici!
                    Eu l-am pus acolo unde el a fost cerut ,( pentru ca nu a fost respectata procedura!)

                    Comment


                    • #25
                      aici

                      Originally posted by bitza
                      unde se monteaza filtru de polen?

                      Dacia logan : Cum fac sa ....? Cat costa sa ....? Unde gasesc ....? si alte asemenea intrebari

                      Comment


                      • #26
                        Revin cu urmatoarele:dupa aproximativ 1000 de km parcursi,majoritatea prin Bucuresti,am scos filtrul de polen/praf sa vad cum se prezinta...m-am ingrozit!era negru si plin de praf si de frunze uscate....l-am aspirat si e ok.Acum mi-am dat seama de cat de util este! RECOMAND LA TOTI : Montati-va filtru,nu stati pe ganduri!!!

                        Comment


                        • #27
                          Si eu trebuie sa o dotez cu filtru ca o parchez sub niste tei si dupa cateva ore de parcare pot sa adun lejer din masina destule flori pentru un ceai
                          Cel mai lent 1,6 8v

                          Comment


                          • #28
                            Originally posted by crisxx
                            Revin cu urmatoarele:dupa aproximativ 1000 de km parcursi,majoritatea prin Bucuresti,am scos filtrul de polen/praf sa vad cum se prezinta...m-am ingrozit!era negru si plin de praf si de frunze uscate....l-am aspirat si e ok.Acum mi-am dat seama de cat de util este! RECOMAND LA TOTI : Montati-va filtru,nu stati pe ganduri!!!
                            Era bine daca fceai o poza cu filtrul murdar si il puneai aici
                            Am pus si eu de curand, am facut revizia de 1 an si la reprezentant mi-a propus montare filtru polen si l-am luat pe loc. O sa-l scot mai incolo sa vad ce a strans
                            CsB
                            Ambition 1.6 MPI

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by ake 11
                              si care ar diferenta pentru tine?
                              Diferenta este ca filtrul de praf/polen este montat sub grila de plastic, iar filtrul de habitaclu este montat sub bord.
                              Cel mai nou proiect auto din România!
                              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                              Comment


                              • #30
                                Originally posted by andrei
                                Diferenta este ca filtrul de praf/polen este montat sub grila de plastic, iar filtrul de habitaclu este montat sub bord.

                                Da da da , inteleg acum.......De aia Laguna II si Megane II au filtru de habitaclu , iar Scenic II , Clio II , si Solenza au filtru de polen.
                                denumirea e data de locul de amplasare si nu de rolul lui!?Hm...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google