Flight Simulator X

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Flight Simulator X

    Sper sa nu postez aiurea....Dar cine stie sa joace jocul asta? Sincer imi place (e vorba de simulatorul de avioane), insa, nu reusesc sa fac aterizarile, sa ajung de fapt la pista aia nenorocita, ajung pe langa, da niciodata sa aterizez. Stie cineva ce comenzi trebuie facute in clipa in care ai permisiunea de aterizare? Ca doar asta nu-mi iese, si ma enerveaza, ba aterizez perpendicular cu pista, ba paralel, da la distanta mare....
    Logan Ambition 1.6 8V

  • #2
    Depinde ce avion "pilotezi"!In mod normal trebuie sa urmaresti atent aparatura si instrumentele de bord, sa ai o traiectorie perfecta atunci cand te apropii de aterizare, apoi incepi sa scazi turatia motoarelor, cobori flaps-urile, folosesti frana aerodinamica si controlezi drastic traiectoria, viteza de deplasare, viteza de coborare!
    Ce ti-am explicat este foarte generalizat!De obicei eu am "rupt" simulatoarele de zbor cu avioane de vanatoare....M-am pretat mai bine la stilul ala de zbor (Cu F-16 printre munti un dog fighting este beton) decat sa "merg" cu 747-ele de parca e vapor!
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • #3
      Da, dar nu stiu decat cu pilotul automat, cu speed hold, si altitude hold, fara astea, nu stiu sa joc, ca mi se duce avionu aiurea.....Nu stiu unde sa ma uit dupa traiectorie, habar n-am) cred ca mai bn ma las pagubas
      Logan Ambition 1.6 8V

      Comment


      • #4
        Jocul...Il gasesc si pe odc?
        Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

        Comment


        • #5
          Cel mai usor de jucat jocul este cu un joystick. Am incercat si eu sa joc fara dar este foarte greu

          Comment


          • #6
            Oricum in simulatoarele de zbor trebuie sa fi pianist si sa citesti manualele la greu!
            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

            Comment


            • #7
              Originally posted by cristi3775 View Post
              Jocul...Il gasesc si pe odc?
              Daca vrei varianta demo, il gasesti pe net, daca vrei varianta full (ocupa in jur de 15GB si kit-ul de instalare vre 8 GB), il gasesti pe odc, il am si eu, daca vrei, da-mi ID-ul tau, si vb pe mess, sa vdm cum facem.

              Da yo nu vreau sa citesc 15000 d manuale, si alte prostii, ma gandeam ca e usor de jucat, dar cum apesti un pic dreapta, pai face dreapta de se plictiseste, si nu mai ai nici o sansa sa-l redresezi..... asta e buba la mine
              Logan Ambition 1.6 8V

              Comment


              • #8
                Vreau si eu jocul mihai_fulloption e id meu.
                sigpic
                !

                Comment


                • #9
                  fsx

                  Salutare! FSX este un simulator real de zbor.Trebuie sa ia ceva cunostinte de aviatie pilotaj ca sa poti juca.In plus trebuie sa ai si niste accesorii care te ajuta mult.Din tastatura este foarte greu pentru ca lucreaza digital iar la avioane comenzile sint foarte fine deci iti trebuie accesorii care lucreaza analog(cauta produse Saitek).Gasesti tutoriale de unde sa inveti procedurile de zbor dar trebuie sa studiezi ceva.In rest rabdare multa si ZBOR PLACUT!!

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google