A Folosit Cineva Fix It Si WS Platinum Pentru Intretinerea Masinii?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • A Folosit Cineva Fix It Si WS Platinum Pentru Intretinerea Masinii?

    De ceva vreme tot apare o reclama la tembelizor cu WS Platinum si Fix It Pro. WS Platinum este un set de cosmetizare a masinii. In reclama indepartarea gainatului este extrem de usoara, dai cu carpa si gata. In plus este un polish de lunga durata care protejeaza lacul original.

    Fix It este pentru zgarieturi. Unul face o zgarietura adanca la tabla, da cu markerul special peste si in cateva minute dispare ca prin minune zgarietura.

    Magazinul online cu produse inovatoare care rezolvă sarcinile și problemele de zi cu zi într-un mod inteligent. ✓ Multe metode de plată ✓ Livrare rapidă

  • #2
    Nu cumva ala cu markerul are un cui in varful markerului si trage o zgarietura pe tabla si la filamre e pus invers?
    sigpic

    Comment


    • #3
      Asa m-am gandit si eu la un cui sau ac si la filmare sa dea in reluare cu spatele
      Dar markerul ala poate sa aiba in el un lac auto transparent si la o simpla aplicare pe zgaraietura sa astupe lacul deja zgaraiat.
      As incerca si eu cu un marker vechi ,,dar sa inmoi varful in lac auto la cutie si sa dau pe unde mai este nevoie,,,ca doar nu sunt nebun la cap sa dau 200 de lei pe markerul ala "minune",ca de 200 de lei imi iau lac si mi-l pun si in cap.
      As mai incerca si cu lac de unghii ca si ala este transparent si costa infinit mai putin si as proba prin portbagaj intai ca acolo nu se vede si apoi daca merge treaba aplic lacul de unghii si pe tabla exterioara!

      Comment


      • #4
        Decat sa dai X lei pe un "produs minune", nu e mai bine sa te duci la dealer si sa cumperi cu 40 lei setul de creion corector (vopsea+lac) pe codul de culoare al masinii tale? Va spun din proprie experienta ca o zgarietura pana la tabla se remediaza multumitor, decat sa fii nevoit sa vopsesti tot elementul de caroserie, conform politicii service Dacia.

        Comment


        • #5
          mi-a zgaiat masina un "copilas" care cersea in gara si pe care nu l-am binecuvantat cu o bancnota de 1 leu asa ca am avut surpriza sa imi vad masina zgariata cand am ajuns acasa.. oricum am incercat si eu sa imi iau acel corector cu 40 de lei dar se pare ca in dej si in cluj nu era de vanzare rosu passion ci alte culori si am gasit din intamplare in auchan un corector .. spre surpriza mea rosu passion.. doar 8 lei .. nu cine stie ce calitate dar am acoperit acea zgarietura lunga de 60 cm ,, nu se vede decat daca te apropii foarte aproape de masina..

          daca nu ma insel eu foarte tare un coleg de forum a cumparat tot packetul si a fost cat de cat multumit de mare parte din produse exceptie cel cu gainatul.. spunea ca nu se ia din prima.. la TV eu cred ca acel gainat e proaspat stiu baietii marketing
          Last edited by Bogdan20cj; 21 April 2010, 21:23. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • #6
            Fix It nu am folosit,mi se pare o porcarie,o pacaleala. Am folosit WS Platinum,mi la dat un vecin care le ''procura'' din colete (lucreaza la posta),si sunt multumit,este la fel ca in reclama:creeaza o pelicula protectoare de pe indepartezi mai repede gainatul sau orice alta mizerie,si apa se scurge altfel;pelicula asta tine vreo 2-3 luni,fara sa exagerez.....

            Bafta !!!

            Comment


            • #7
              eu am folosit chiar acum citeva zile creionul corector,de 8 lei ,despre care s-a vorbit mai sus+polish+multa frectie aplicata local pe zgirieturi ,si a iesit mult mai bine decit ma asteptam.

              Comment


              • #8
                folosesc ws platinum de 1an si sunt foarte multumit,are efect chiar si asupra zgarieturilor,nu foarte adanci intr-adevar.

                Comment


                • #9
                  wc platinum am folosit si eu acopera zgarieturile minore dar dupa cateva spalari apar iar adica se duce dracu wc platinum`ul sunt produse mai de calitate . de ex eu mi`am zgariat toata masina cu o perie de spalat si am dat cu polis de calitate si nu au mai aparut niciodata zgarieturile

                  cel mai bun polish e cel pe culoare .. si cele aduse din germania nu mai stiu exact cum se numeste eu am dat 80 de lei pe el si sunt foarte multzumit
                  Last edited by mat; 24 April 2010, 00:06. Reason: Automerged Doublepost
                  http://www.loganclub.ro/forum/hd_64_...-t24147p3.html

                  Comment


                  • #10
                    sa dai 2 milioane pe acel marker minune, mai bine iti cumperi lac si o vopsesti iar, ca nu costa 2 milioane cu tot cu mana de vopsit e alt ceva, dar macar dai 3-4 milioane si o faci de moare lumea

                    Comment


                    • #11
                      am si folosesc de 1 an WS Platinum.
                      Parerea mea e sa nu dati bani pe asa ceva, e teapa curata. Nu ca nu ar face ceva acel produs, el face ca doar e o ceara , ce naiba, dar sa crezi ca face tot ce zice cheagul ala de la TV e strigator la cer. Cred ca si cu o ceara de la sonax cu 50 lei fac acelasi lucru.
                      solutia pentru parbriz e de tot rahatul, daca dai cu ea nu numai ca picaturile nu se mai aseaza pe geam, da nici nu mai vezi nik daca dai cu stergatorul .
                      E ultima teapa care o iau cu produse din reclame TV.

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by mike26ro View Post
                        am si folosesc de 1 an WS Platinum.
                        Parerea mea e sa nu dati bani pe asa ceva, e teapa curata. Nu ca nu ar face ceva acel produs, el face ca doar e o ceara , ce naiba, dar sa crezi ca face tot ce zice cheagul ala de la TV e strigator la cer. Cred ca si cu o ceara de la sonax cu 50 lei fac acelasi lucru.
                        solutia pentru parbriz e de tot rahatul, daca dai cu ea nu numai ca picaturile nu se mai aseaza pe geam, da nici nu mai vezi nik daca dai cu stergatorul .
                        E ultima teapa care o iau cu produse din reclame TV.
                        Daca e teapa de ce il folosesti de 1 an?

                        Comment


                        • #13
                          pai ce sa fac sa arunc la cos 150 lei, cat am dat pe el?
                          Folosesc acea ceara ca nu face rau masinii, dar nici nu face ce spune in reclama.
                          De asta e teapa, ca e reclama mincinoasa.

                          Comment


                          • #14
                            si uite asa ai aflat pe buzunarul tau ca toate reclamele sunt mincinoase.
                            de ce zici ca nu mai vezi nimic daca dai cu stergatorul. e o solutie uleioasa?
                            Computer, did we bring batteries?... Computer?...

                            Comment


                            • #15
                              azi a folosit un vecin fix it si surpriza.............
                              nu merge, teapaaaaaaaaaa
                              Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google