A Folosit Cineva Fix It Si WS Platinum Pentru Intretinerea Masinii?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    A cumparat si taicamiu setul "Fix It Pro" cu toate ca eu i-am spus sa nu dea banii pe asa ceva (parerea mea fiind ca e o facatura reclama asta)... acum ramane de vazut, dupa ce dau prima data cu el pe masina va spun si daca mi-am schimbat parerea sau nu!
    sigpic

    Comment


    • #17
      Originally posted by vyp75 View Post
      azi a folosit un vecin fix it si surpriza.............
      nu merge, teapaaaaaaaaaa
      pai nici n-are cum sa mearga. a dat 200 lei pe o carioca cu super-glue. acelasi produs il gasesti cu 1,5 lei la chioscul din coltul strazii.
      Computer, did we bring batteries?... Computer?...

      Comment


      • #18
        Nici super-glue nu e, ca atunci macar ar fi bun pentru lipit, dar nu lipeste nimic
        sigpic

        Comment


        • #19
          Originally posted by TopCat View Post
          si uite asa ai aflat pe buzunarul tau ca toate reclamele sunt mincinoase.
          de ce zici ca nu mai vezi nimic daca dai cu stergatorul. e o solutie uleioasa?
          Nu e uleioasa, dar se creaza acel efect de geam aburit la prima trecere a stergatorului peste parbriz, acel efect dispare imediat in mers. doar ca e enervant.
          Da , am aflat pe buzunarul meu si e a doua oara. A treia nu o sa mai existe.....sper.

          Comment


          • #20
            A folosit cineva stiloul de retuş pentru caroserie de la dacia .E bun de ceva?
            Attached Files
            http://www.loganclub.ro/forum/ct_90_b_u_z-t57569.htmlsigpic

            Comment


            • #21
              A folosit socramiu WS Platinum pe masina lui un opel vectra din 86 si la el a avut efect a inceput sa mai straluceasca un pic si nu sta apa pe ea ,,,,insa la mine pe dacia veche 1310 mai rau miam molozito : La mine nu am mers ,,,oricum daca reusesti sal aplici cum trebuie ..dupa 2 spalari cu jetu sa luat..

              Comment


              • #22
                fix it chiar nu merita. cei de la dacia au scos un stilou corector pentru toata gama de culori. te uiti pe stalpul din dreapta, identifici culoarea si dai comanda la dealer. costa 40 lei. contine culoare, pensula, lac, instructiuni, buretel. astfel poti repara micile zgarieturi in nuanta masinii.

                legat de stralucire. se pot aplica 2 straturi cu ceara de calitate. apoi se da un polimer peste ea de stralucire si care se pupa bine cu ceara. folosesc produse de la turtle si nu-mi pare rau. cele doua produse costa in jur de 55 lei (ceara si polimer).

                concluzie, nu se merita kit-ul de la televizor. doar reclama sa te impresioneze. gainat, spalari fara numar, abureala.

                Comment


                • #23
                  Am incercat vineri sa acopar niste zgarieturi cu creionul minune Fix It... nu mi-am schimbat parerea, nu acopera decat zgarieturile cele mai fine, in rest nu e bun de nimic... nu se merita!
                  sigpic

                  Comment


                  • #24
                    era de asteptat sa nu mearga fix it pro ala..mi se pare o porcarie...si ce crezi..au mai scos unu cu aceleasi puteri miraculoase de a scoate zgarieturile...nu stiu cum ii zice..dar parea ca e filmat invers...bullshit oricum
                    Keep It Real! Keep It Simple!
                    sigpic

                    Comment


                    • #25
                      Nu cred ca au derulat inapoi inregistrarea... dar e o chestie la mijloc... daca dai cu creionul asta pe zgarieturi mai adanci, la prima vedere asa nu se mai cunoaste, dar daca stergi apoi dupa 1-2 minute cu o carpa moale peste zgarietura, revine cum era inainte, adica se vede iar zgarietura.
                      sigpic

                      Comment


                      • #26
                        Am folosit stiloul de retus de la dacia si este bun,se merita,acopera si zgarieturile si daca aveti sarita vopseaua.
                        http://www.loganclub.ro/forum/ct_90_b_u_z-t57569.htmlsigpic

                        Comment


                        • #27
                          fix it pro

                          Eram reticient ca acopera zgarieturile,aveam una pe o usa ,si am bagat si eu fix it pro pe ea si ca prin minune a disparut exact ca in reclama vazand cu ochii dar sa stiti ca trebuie sa respectati reteta adica dati la umbra si pe urma pui masina la soare .Un coleg de-al meu a vazut si si-a dat pe spoilerul din spate care era zgariat la greu mai precis sters si nu i-a venit sa creada zgarieturile au disparut asa ca m-i la confiscat mi-a dat banii pe el si mi-a zis sa-mi iau altul.Deci noi suntem asa mai fraieri si suntem multumiti decat sa ma duc la service si sa dau 3-4 milioane sa-mi vopseasca un element ,e bun si 18 lei chiar daca e falset important este ca nu mai vad zgarieturile cand ma duc la masina macar pentru inventie am platit e ok.pana la altceva mai bun asta e super ok.

                          Comment


                          • #28
                            De unde ai luat tu cu 18 lei cand era undeva pe la 200 lei?
                            Ai mai spalat masina pe urma?
                            sigpic

                            Comment


                            • #29
                              da, si eu am luat acum 2 ani, era undeva la pretul de 140 lei cu toate accesorile aferente
                              NU este exact ca in reclama, sunt minciuni Kligoniene nu se merita sa luati asa ceva, zgarieturile foarte, foarte fine le acopera bine dar nu pe timp indelungat, cele mai adanci minciuni de pacalit lumea
                              in 2 saptamani am returnat comanda, apeland la protectia consumatorului(numai asa s-a acceptat) iar in 2 luni mi s-au returnat banii.
                              lipsa text

                              Comment


                              • #30
                                bine spuz Bleizer, am luat si eu teapa, am dat 150 lei anul trecut. e doar o ceara medie care nu face nimic din cate spune mosul ala libidinos de la TV. Ba mai mult, mai trage si cu pusca ) . Eu nu am tras cu pusca, doar am mers cu viteza si mi-a sarit vopseaua chiar si de la muste. Asa ca .....nu dati banii pe prostii.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google