Ford KA - Dă Curse

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Foarte interesanta jucaria ta. Sper sa o faci gata sa o vedem la start la Tulcea pe 10 11.

    Comment


    • #32
      Nice !
      Ce specificatii v-a avea evacuarea ?
      Daca vrei sa te prinzi cu fibra de plastic trebuie sa dai gauri si te legi si prin interior cu fibra altfel v-a crapa .
      De unde ia luat plexiglas ? Sunt si eu interesat ! cum l-ai prins?
      sigpic
      Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
      http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

      Comment


      • #33
        @brady Ms, si eu sper sa fie gata pana atunci
        @lau Evacuarea , teava goala de 50 diametru , fara racord, fara intermediara, si finala pe care a avut-o masina pana acum (in care am descoperit o gaura).
        Inca mai caut un atelier de esapamente "cu oameni" pentru ca suma medie pentru bucata aia de teava(maxim 1.5m) este de 500ron....mi-a cerut unu 1000ron
        In locurile unde am pus fibra (in pozele anterioare) am umplut spatiile cu spuma poliuretanica si apoi am pus fibra peste.Sa speram ca nu crapa ...s-a sudat destul de bine.
        Plexiglas am luat din praktiker 32ron foaia (cel mai subtire) si a fost de ajuns o foie de 1mx50 pt ambele geamuri spate desi am cumparat 2.Poate dai o fuga pana la mine la garaj si vezi daca te coafeaza bucata care mi-a ramas.
        Inca nu le-am pus pe masina, doar le-am decupat dupa forma, vroiam sa le prind exact ca geamurile stock , dar nu merge (la viteza cred ca se duc dracu) ... asa ca merg pe varianta 2 , dau jos chederul si il prind direct de tabla cu pocnituri si silicon negru care se foloseste la parbriz (asa mi-a recomandat Lucian Radut)
        Last edited by Carmelo; 25 April 2014, 10:04.
        Fara Semnatura.

        Comment


        • #34
          Evacuare pe 60 ON !!! fara intermediara...kg in plus

          Recomand cu incredere, service-ul 4ucar, "OAMENI" profi cu preturi acceptabile si negociabile.
          Attached Files
          Fara Semnatura.

          Comment


          • #35
            Cum bubuie ..... ?
            E ok pe 60mm pt un viitor upgrade asa e cam mare mai ales ca e goala !

            Sa imi lasi un pm cu nr tau sau adresa de facebook poate dau o fuga pe la tine pe la garaj !
            sigpic
            Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
            http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

            Comment


            • #36
              @Carmelo, pune si tu semislick-uri ptr curse sau anvelope profil V.
              Ai in plan sa pui turbo de ai facut evacuarea pe 60?
              Ce finala iti pui

              Ptr tuning motoare sau conversie la Turbo, iti recomand pe Liviu Burghel 0722461977 aka Ford_V6. Are atelierul in incinta IOR.

              Sa imi lasi un pm cu nr tau si pretul ptr etrierele fata cu 4 pistonase. Imi trebuie ptr discuri de 300-330 diametru pe logan
              Last edited by Leo0608; 27 April 2014, 16:52. Reason: Automerged Doublepost
              ​​​​​​

              Comment


              • #37
                @lau Bubuie bine, ca de curse video special pentru tine

                Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.

                Pe feisbuc ti-am dat de mult add...inca nu am primit raspuns.Iti las nr meu pe privat.
                @Leo Am vrut sa iti raspund pe PM dar aveai Inbox-ul plin.
                Caut anvelope semislick sau slick...nu gasesc decat noi de la 500RON+/buc in sus.Astept un pont, vreo oferta...ceva mai ieftin
                Nu am nici un plan pentru turbo...Finala este cea pe care a avut-o masina si pana acum.
                Multumesc pentru recomandare , am sa il sun sa vad ce preturi are ...
                Am zis eu ca vand etrierii ??? Nu ,nu ii vand...sunt prea bune franele astea ca se le dau , mai ales pentru suma propusa de tine.
                Garajul meu este prin S6 , aproape de Cora Lujerului.
                Fara Semnatura.

                Comment


                • #38
                  ai PM. Esti aproape de mine
                  da-mi pe PM ce ti-am zis. Ms

                  LE: se aude meserie toba . Las-o asa
                  Last edited by Leo0608; 27 April 2014, 22:37.
                  ​​​​​​

                  Comment


                  • #39
                    Se lucreaza, ne pregatim de Tulcea...
                    Plexi prins doar provizoriu cu silicon,urmeaza maine pocniturile si capota intarita pt ca flamba la viteze ceva mai mari.
                    Attached Files
                    Fara Semnatura.

                    Comment


                    • #40
                      Brovo ! Vad ca esti hotarat tare pe ea. Imi place ca esti insistent ceea ce e un lucru bun.
                      sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                      Comment


                      • #41
                        Mersi
                        Insistent si hotarat, vreau sa fie gata pentru la Tulcea.
                        Imi ocup timpul cu cea ce imi place sa fac.Este o masina care nu cere perfectiune sau detalii multe , daca ma descurc putin , pot sa fac si singur lucrurile.
                        Fara Semnatura.

                        Comment


                        • #42
                          60mm pentru aspirat e mare. In cazul in care vrei sa mai cresti in putere, o sa fie ok. De ce ai renuntat la 50 mm? Era ce trebuie...Scade din cuplu
                          sigpic

                          Comment


                          • #43
                            @pacco Eu nu vad nici o diferenta.Am facut un calcul si 55 era dimensiunea potrivita.Nu am renuntat la 50 pt un motiv anume, nu avea omul disponibila dimensiunea asta cand m-am dus la el.

                            Operatiunea plexi o consider un esec, deoarece nu am mai facut niciodata asa ceva si nici nu am avut scule potrivite.In unele locuri a crapat ... dupa tulcea va trebuii sa le refac (nu degeaba am cumparat 2 placi)
                            Attached Files
                            Fara Semnatura.

                            Comment


                            • #44
                              Update: Fordul are acum stergator
                              Attached Files

                              Comment


                              • #45
                                Da , are (de spate , de Renault Kangoo)
                                Pentru deplasari in afara.
                                Mersi pentru poza brady.Ma bucur ca ne-am intalnit, esti un om de calitate.
                                Fara Semnatura.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google