[VAND] Dacia Logan 1.6 Ambition

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • [VAND] Dacia Logan 1.6 Ambition

    Se vinde Dacia Logan 1.6 ambition din 2005. 167000~ km rulati (se foloseste zi de zi), prim proprietar (dovada numerele vechi de inmatriculare cu steagul romaniei nu cu stelutele uniunii europene)

    NU DORESC SCHIMBURI, doar cash, urmeaza sa achizitionez o masina noua.

    ITP valabil pana in 15.04.2019
    Revizie facuta la 165000 km (ulei ELF 5w40, filtru de aer origine, filtru ulei origine), s-au schimbat bucsile de la puntea spate cu bucsi originale renault, bieleta antirasturnare, brat stanga fata nou de origine iar anul trecut s-a schimbat trapez dreapta.
    Amortizoarele si ambreiajul au fost schimbate la ~140000 - 150000 km cu piese de calitate (amortizoare Sachs, ambreiaj de origine).
    Necesita un set de anvelope de iarna si 2 cauciucuri de vara, recomand achizitionarea de cauciucuri Falken Sincera SN832 Ecorun ca sa fie pereche cu cele de pe fata care au sub 2500 de km parcursi si sunt dot 2017
    Kilometri reali, accept orice verificare a kilometrilor si a starii tehnice in reprezentanta Dacia sau in serviceuri seriose, nu in spatele blocului.

    DEFECTE: (va rog sa cititi lista, nu ma sunati ca sa ma intrebati de probleme)
    rugina (se vede in poze)
    teava de esapament este cea originala peticita, necesita inlocuire cap coada inafara de catalizator.
    CABLUL DE LA SONDA LAMBDA DE DUPA CATALIZATOR E RUPT, de aceea martorul check engine ramane aprins. (posibil sa se poata lipi la un electrician, nu am verificat pentru ca nu imi afecta mersul masinii si nici consumul) dovada ca masina "trage": https://www.youtube.com/watch?v=1DZGk2i-z6I
    motorasul care blocheaza si deblocheaza usa dreapta spate functioneaza cand vrea, necesita inlocuire.

    Masina mai are si folii omologate Llumar AIR 90 CL (insertii ceramice) pe fata si Llumar ATC 05 CH (folie obisnuita, transparenta 5%) pe spate montate la Masterfol Cluj-Napoca. Garantia la folii este de 12 ani respectiv 7 ani. (ofer si garantia la folii)

    1300 de euro negociabil, masina se poate vedea in CLUJ NAPOCA sau in BAIA MARE. depinde unde sunt eu cu ea.
    Attached Files
    Semințele acelaș gust are.
Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google