Martinesti Accident

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Martinesti Accident



    sursa: trafictube
    internal combustionizer

  • #2
    Tare.Adaptarea vitezei la conditiile de drum.Mda.
    sigpic

    Comment


    • #3
      Ulei pe draq, zona este cunoscuta ca fiind foarte peliculoasa pe timp de ceata, plus ca pe partea dreapta a drumului sunt cateva lacuri care cresc umezeala pe sosea.
      Inca ceva, in acea zona este limitare de viteza la 60km/h, de aceea sunt si parapetii de beton care delimiteaza sensurile de circulatie.

      Comment


      • #4
        eu am avut o asemenea pirueta din care am scapat.norocul meu e ca s-a intamplat pe la ora 2 si nu era nimeni.userul papadok66 nu a avut acelasi noroc intr-o situatie asemanatoare.masina a ajuns cu laterala dreampta in pom ,exact in portiera spate unde se afla.
        Welcome to the Club, We Have Jackets !

        Comment


        • #5
          Mdaaa,,asa se zice la viteza mare pe timp nefavorabil si in CURBA,,,a fost ulei pe carosabil.
          Celelalte masini care au mers normal nu au mai derapat pe asa zisa "PATA DE ULEI"".
          Probabil ca isi schimbase unul uleiul pe portiunea aia de drum crezand ca este in service.
          Oricum...bine ca totul a iesit cu bine si nu a fost nimeni ranit ,iar CEL de sus sa ne fereasca de astfel de evenimente in trafic.

          Comment


          • #6
            ulei?acum am vazut.de unde dracu ulei ,ca doar nu e circuit de nascar.cum zicea cineva:"viteza ii omoara pe toti".
            Welcome to the Club, We Have Jackets !

            Comment


            • #7
              Ulei dacia oil

              Comment


              • #8
                Ce inseamna sa ai camera de filmat in masina..si pe deasupra tipul avea chiar doua....
                Un elogiu de trei minute şi o lacrimă de-o clipă nu scuză o neglijare care se măsoară în ani sau decenii.

                Comment


                • #9
                  Asa se intampla cand nu adaptezi viteza, dai vina pe ulei
                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    Cred ca aia aveau vreo pata de ulei pe creierii capului Era pe toata soseaua numai mazga din cauza umezelii si ei au transformat-o in ULEI
                    Culmea,,,,din doua camere la ala in parbriz si luneta,nici una nu a surprins pata de ulei.
                    Sa dam vina pe PIXELUL ALBASTRU a lui Base.

                    Comment


                    • #11
                      omul ca sa isi calemze sotia care era destul de speriata a gasit-o pe asta cu uleiul s-au asta i-a venit pe moment ... oricum in clip se vede clar ca cel cu audi avea viteza mare in curba ..
                      http://www.loganclub.ro/forum/ct_03_fie-t42314.html ..My Ride

                      Comment


                      • #12
                        Daca va uitati cu atentie chiar la inceputul filmuletului de vede clar semnul de drum alunecos.

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by Pacco View Post
                          Tare.Adaptarea vitezei la conditiile de drum.Mda.
                          Corect.

                          Pana nu l-am vazut pe al doilea reisar nu mi-am da seama ce dracu e acolo, defapt era viteza, si al doilea a intrat pe curba ca Schumacher (cand avea pojar), ideea e ca a venit tare.

                          Totusi a avut ceva manevre (priviti cu atentie) sa nu produca o nerorocire.
                          Un reisar care a gresit (al doilea, primu banuiesc ca tot asa a ajuns in sant)

                          Comment


                          • #14
                            Stie cineva in ce loc se petrec evenimentele?
                            Daca o problema se poate rezolva atunci nu trebuie sa te stresezi, daca nu se poate rezolva atunci chiar nu are rost sa te mai stresezi.

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by casper20 View Post
                              Daca va uitati cu atentie chiar la inceputul filmuletului de vede clar semnul de drum alunecos.
                              Se vede clar indicatorul "curba la dreapta", iar pe indicator scrie "pericol de accident/e", uita-te mai atent

                              P.S. Am mers pe ruta aia de einshpe mii de ori,nu drumul e alunecos,e tentatia sa-i dai calcaie,asta e impresia care mi-a lasat-o portiunea aceea de drum!!!

                              Si se merge destul de tare pe zona aia,am vazut un accident urat acolo in perioada cand nu erau acesti parapeti montati,a venit tare in curba si a intrat pe contrasens,carnagiu a fost.Sa va uitati cate cruci sunt pe portiunea asta de drum!
                              Last edited by matheo66c; 15 October 2012, 20:56.
                              sigpic
                              "BRABUS" STYLE

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google