Pret Gpl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Scumpirea este doar la gaze naturale, nu si la GPL si ar trebui sa se reflecte doar in preturile produselor in al caror proces de productie se regaseste utilizarea gazelor naturale. Numai ca la noi in Romania, din nefericire pentru noi consumatorii, toate merg "mana in mana". Creste pretul la combustibil sau la energie, se duc toate, in cascada...

    Comment


    • Teoretic asa ar trebui, dar dacă ăștia vor aproba o creștere mai mica pe gaze naturale, cealaltă parte de creștere se va duce pe GPL.

      Comment


      • In Munchen pretul GPL este de 0.589 euro /litru ( adica cam 2.6ron).

        "Haida` viata"

        Comment


        • Ce pret are gpl-ul prin zona Sibiu- Alba Iulia- Cluj?

          Comment


          • Mol Orastie 2,23lei/litru GPL

            Comment


            • In data de 2 Ianuarie la MOL - Gura Humorului: 2,27Lei/litru.
              """""""""""""""""""""""la PETROM - Gura Humorului: 2,26Lei/litru.

              In data de 1 Ianuarie la MOL Iasi (Bucium) 2,56Lei/litru. Cel mai ieftin din oras.

              Preturile sunt propuse de sefii de statii si aprobate apoi de sefii cei mari de la Bucuresti.
              Asadar de la Bucuresti se da ora exacta.
              Aceasta se face in functie de cerere si de pretul la statiile concurente (Ex: Lukoil).

              Comment


              • Eu nu mai alimentez de la Lukoil. Cred că, fie gazul nu e bun, fie e amestecat cu aer. Testat pe mai multe plinuri cu GPL Lukoil, apoi MOL. În ultima vreme am băgat de la MOL și sunt mai mult decât mulțumit de consum.
                Ca prețuri, îm zona Piatra Neamțului am găsit cele mai ridicate valori, peste 2,45 lei. Pe la noi (Brăila) s-au aliniat cu celelalte orașe, care mai-nainte aveau prețurile cele mai mici. La MOL e 2,33 lei, că ăsta mă interesează.
                Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                Comment


                • Salutare loganisti! La Buzau pretul la gpl a ramas neschimbat, adica majoritatea statiilor gpl afiseaza 2.41 ron/l. Pe de alta parte, astazi, venind de la Galati, la Lacu Sarat, Partener Rompetrol, pretul era de 2.45 iar la Ianca, Eldomir, gpl era 2.49 ron/l. Oricum, e bine. Drumuri bune sa aveti si fara probleme!

                  Comment


                  • În sate (pentru mine Ianca e tot sat ) e nițel mai scump pe-aici.
                    Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                    Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                    Comment


                    • Salut, la Lukoil- Vatra Dornei, pretul la gpl este 2.53 ron/l.

                      Comment


                      • 2,30 lei prețul minim găsit de mine (particular partener Rompetrol) la o deplasare Brăila-Ploiești, la Mizil. În rest, urcă până la 2,49 lei.
                        E OK că Brăila la MOL se menține la 2,32 lei. Au și GPL bun, cum am relatat mai sus. Ne-a ajuns cât am avut prețurile cele mai mari din țară.
                        Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                        Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                        Comment


                        • Mai e si particularul ala de pe centura cu 2,29 lei/l, cred ca e cel mai ieftin din Braila, dar n-am mai bagat de la el de mult timp(mi-e incomod).
                          Si eu tot cu MOL am ramas, din cauza pretului bun si...pentru ca merge masina.
                          Cu Lukoil am avut check engine aprins si tremurat nasol pe GPL, si am renuntat.

                          Comment


                          • Are gaz nașpa pe centură. Și, cum am zis și eu, la Lukoil e mizerabil. Și mai costă și 2,47 lei. Tupeu pe față! Acum alimentez la MOL și mi se pare OK. Și gazul Rompetrol pare bun.
                            Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                            Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                            Comment


                            • Am vazut in Suceava, aceeasi cisterna cu GPL a alimentat la MOL si apoi la Lukoil, ambele statii sunt despartite de sosea. Si ce sa vezi, practica aceleasi preturi.

                              Comment


                              • Posibil, dar aici gazul de Lukoil e clar mai prost decât la MOL. Nu e doar părere, ci am testat la mai multe alimentări. La gazul de Lukoil consumul iese mai prost, iar acum e și mai scump gazul.
                                Wow, 1000 de postări! Tare-s!
                                Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                                Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google