Posesori Instalatii GPL - Landi Renzo

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salutare am un Logan din 2007 cu instalatie labdi renzo de fabrica i-au fost schimbate injectoarele med cu unele valtek de 1 ohm intrebarea mea pentru cei cunascatori e cum sa ii fac autocalibrarea in mers sau la relantii fiind vorba de un firmware AM. Personal am schimbat membrana reductorului fultrele si injectoarele ( cele vechii valtek avand deja peste 100k km ) si din cate stiu trebuie facuta o calibrare.

    Comment


    • Chiar nu e nimeni sa ma lamureasca si pe mine?

      Comment


      • Thediablo eu iti recomand sa ii dai un telefon lui Moog si te va lamuri, deoarece nu este tot timpul online. Pe mine cu ceva timp in urma m-a ajutat cu niste sfaturi.

        Comment


        • Daca schimb injectoarele Landi din fabrica cu altele, Valtek de exemplu, trebuie sa fac modificari si la RAR in CI?

          Comment


          • in carte se trece numai daca schimbi butelia ,ca pe ea e scrisa seria

            Comment


            • Merci. Oricum trebuie sa schimb si butelia. La ultimul ITP au inchis ochii băietii. Cert e ca la butelie am luat plasa, Nu stiam ca trebuie inlocuita la 10 ani. Cand am cumparat masina, 2007, butelia ava deja o vechime de 2,5 ani. Are data stantata. Asta e, desi mie mi se pare mai supus uzurii rezervorul de benzina decat cel de gaz. Si inca o intrebare. Injectoarele de la Landi se pot curata sau sunt de unica folosintă?

              Comment


              • Salutari, intampin o mica problema aparuta dintr-o data si cum nu am nici o sansa sa ajung la service in perioada asta, o expun aici, poate imi dati vreo sugestie.
                Dupa un drum lung, gen 200-300 km efectuati pe gpl, daca las motorul la ralanti merge cam urat, ca si cum ar da rateu, parca s-ar chinui sa stea la 750 rpm. In mers nu face absolut nici o figura! De asemenea daca merg pe benzina chestia asta nu se intampla, sau daca o trec pe benzina la ralanti, isi revine.
                1.2 16v, instalatie Landi Renzo, reglaj culbutori facut in urma cu ~10.000 km, filtre schimbate in urma cu ~6000km +reglaj, senzor presiune schimbat de ~2000 km(senzor original luat din reprezentanta!nenorocitu' a tinut putin peste 30.000km!).
                Mentionez ca la drumuri scurte ~50 km, nu face nici o problema. Sa fie injectoarele pe duca?
                Multumesc, un An nou Fericit!Sanatate!
                sigpic
                !

                Comment


                • Citi km are tigaia?
                  Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                  Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                  Comment


                  • Salutare băieți....am instalatia din 2013.merge perfect.dar am o mica problemuta.cand sta la relanti tremura masina,destul de stresant.ma misca si pe mine,asa de inresificate sunt miscarile.sa fie ceva de la inatalatia gpl ?

                    Comment


                    • Spune și tu mai multe detalii. După vârsta nu pot ghici ce înălțime ai, etc... Să îți zicem de ce te doare stomacul deja treci în zona Mama Omida
                      Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                      Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                      Comment


                      • Originally posted by moog View Post
                        Citi km are tigaia?
                        Instalatia gpl are 142.000 km de cand este montata. Bineinteles nu toti km i-am facut pe gpl, am mers si pe benzina
                        sigpic
                        !

                        Comment


                        • Depinde de injectoare...
                          Sună și vorbim.
                          Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                          Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                          Comment


                          • Cu ce tipuri de injectoare pot fi inlocuite cele de la Landi ? Am instalatie din fabrica 2007

                            Comment


                            • Le-am tras in poza
                              Mi-a dat eroare la upload pe forum.


                              sigpic
                              !

                              Comment


                              • Scuze dar nu inteleg ce vrei sa spui

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google