Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da pentru ca am tot asteptat...

    Comment


    • Originally posted by cristi.... View Post
      .......conducte turbo disel care supureaza ulei, ...
      Mai caută:
      -prima problemă era la K9K612 euro5, la K9K626 euro6 nu mai ai problema
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • Originally posted by cristi.... View Post

        caseta de directie care scoate zgomote/vibreaza pe drumuri stricate etc etc. mult mai multe probleme ca la logan 1

        faceliftu remediaza si ”problemele tineretii”
        vezi sa nu iti troncane capacul airbagului de pe volan. E foarte probabil ca ala sa scoata sunete. Cand mergi pe drum denivelat/cu pietre etc si masina scoate sunete, apasa-l si vezi daca sunetele se opresc. La mine ala face figuri, cica i se lasa clipsurile, dar nu stiu daca e ok sa ii pun pe cei de la garantie sa lucreze la airbag.
        sigpic

        Comment


        • asteptam impresii despre transmisia automata (robotizata, pilotata, etc)

          de la SL10 nu au pastrat pentru prestige jantele (stilizate) de 16'' si kit-ul de pana; au pastrat climatizarea automata + bordul, farurile dublu optice si (cred) semnalizatoarele din oglinzi

          probabil ca la facelift se va monta roata de rezerva de dimensiuni reduse, ca la duster
          Last edited by abc; 31 May 2016, 17:18.

          Comment


          • Originally posted by pilifida View Post
            vezi sa nu iti troncane capacul airbagului de pe volan. E foarte probabil ca ala sa scoata sunete. Cand mergi pe drum denivelat/cu pietre etc si masina scoate sunete, apasa-l si vezi daca sunetele se opresc. La mine ala face figuri, cica i se lasa clipsurile, dar nu stiu daca e ok sa ii pun pe cei de la garantie sa lucreze la airbag.
            Eu am schimbat caseta de directie. La 3500km a inceput sa troncane.

            Am analizat nitel noul Prestige si am constatat:
            Minusuri -bancheta fractionabila - 100euro
            -jantele pe 16
            -nu mai poti pune doar cruise controlul (240e), ci cu 390e iti pune si senzorii de parcare, deci senzorii = 150e
            -au disparut manerele interioare cromate
            -pretul s-a marit cu 200e

            Nu-s chiar minusuri, dar e o strategie...
            Last edited by MihaiiahiM; 31 May 2016, 19:36. Reason: Automerged Doublepost
            sigpic

            Comment


            • De jantele pe 16' am observat ca nu mai sunt in catalog, deci nu mai sunt disponibile....

              Comment


              • Originally posted by MihaiiahiM View Post
                Eu am schimbat caseta de directie. La 3500km a inceput sa troncane.

                Am analizat nitel noul Prestige si am constatat:
                Minusuri -bancheta fractionabila - 100euro
                -jantele pe 16
                -nu mai poti pune doar cruise controlul (240e), ci cu 390e iti pune si senzorii de parcare, deci senzorii = 150e
                -au disparut manerele interioare cromate
                -pretul s-a marit cu 200e

                Nu-s chiar minusuri, dar e o strategie...
                Dar a aparut MediaNav-ul standard care e 290E

                Comment


                • Asta urma sa scriu. Parca la versiunea "veche" de Prestige, nu era inclusa navigatia.
                  Iar jantele...nu le consider un asa mare minus, pentru ca trebuiau cauciucuri mai scumpe, de iarna (pentru cine mergea doar cu un set de jante) si pentru ca aveau acel plastic, care, de unii posesori, era prins cu soricei.

                  Comment


                  • Originally posted by pilifida View Post
                    vezi sa nu iti troncane capacul airbagului de pe volan. E foarte probabil ca ala sa scoata sunete. Cand mergi pe drum denivelat/cu pietre etc si masina scoate sunete, apasa-l si vezi daca sunetele se opresc. La mine ala face figuri, cica i se lasa clipsurile, dar nu stiu daca e ok sa ii pun pe cei de la garantie sa lucreze la airbag.
                    Se rezolva pe garantie. Operatiune de 10-15 min...mai mult dureaza sa dea jos airbag-ul si sa-l puna inapoi, decat operatiunea de "remediere". Se indoaie putin clemele respective si va sta mai fix. Atata tot... Nu vrei, mergi asa, sa "clantane" in continuare volanul

                    Comment


                    • 1. Jantele R16 vin la pachet cu alte anvelope și cu alt tren rulare spate (tamburi de K52, rulmenți de K52 etc)
                      2. Medianavul e 290euro dar e EVOlution - evident fără AHA
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • Pai e standard media nav-ul, de acolo si scumpirea, ca e diferenta de pret fata de prestige-ul de pana acum...

                        Comment


                        • Eu am comandat prestige fara media nav(masina este deja la dealer). Se poate pune si ulterior tot la cca 400 euro?

                          Comment


                          • @MannyS04 din cate am inteles eu, da. Poti chiar si tu (iti cumperi de pe piata). Din cate am vazut pe aici pe forum, montajul este chiar simplu

                            Comment


                            • Am auzit ca se poate pune la mai putin de 400euro.

                              Comment


                              • Originally posted by MannyS04 View Post
                                Eu am comandat prestige fara media nav(masina este deja la dealer). Se poate pune si ulterior tot la cca 400 euro?
                                150-200 euro cu tot cu camera marsarier si manopera aferenta

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google